You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

10 iemesli, kāpēc cilvēkiem Tu nepatīc

Pārdomas, Photo: graham wizardo, Pexels.com

Pārdomas, Photo: graham wizardo, Pexels.com

Visiem neizpatikt – tas ir skaidrs, turklāt nevajag arī. Taču noteikti piekritīsi, ka kopumā daži cilvēki, nez kāpēc, cilvēkiem šķiet simpātiskāki nekā citi. Tas var būtiski ietekmēt ne tikai attiecības, bet arī izaugsmes iespējas un izredzes gūt panākumus karjerā. Ja runājam par iespaidu, kādu cilvēks kopumā par sevi rada, un to atmosfēru, kas ap viņu virmo, var novērot zināmas likumsakarības, kas vieno tos, kuri apkārtējiem nepatīk, un ar kuriem veidot ciešu sadarbību vai attiecības izvēlas retāk.

Iespējams, ja apzināsies šīs lietas, kas citiem ir kaitinošas vai pat aizvainojošas, varēsi pamainīt savā uzvedībā kaut dažas no tām, Tavas izredzes kļūt kaut nedaudz laimīgākam un apkārtējo mīlētākam uzlabosies. Tagad izskati zemāk redzamo sarakstu un apdomā, vai kaut kas no šī attiecas arī uz Tevi?

1. Tu esi kontrolējošs

Pat tad, ja esi priekšnieks un tev ir milzu ietekme, atceries, ka vienīgais, ko tu patiešām kontrolē, esi tu pats. Taču brīžos, kad tu centies pārlieku kontrolēt citus, rodas iespaids, ka Tu, Tavi sapņi, uzskati vai viedoklis ir svarīgāks par viņējo.

Turklāt atceries, ka kontrole parasti ir īslaicīga, kas izrāda zināmu spēku, rada bailes un demonstrē autoritāti. Neviena no šīm lietām nerada labvēlīgu vidi lielisku biznesa vai personisko attiecību veidošanai.

Tā vietā, lai pārlieku kontrolētu apkārtējos, centies atrast cilvēkus, kuriem ir līdzīgi uzskati kā Tev, kuriem tu uzticies un ar kuriem kopā būtu gatavs “iet mežā” – tad arī nebūs tik daudz jākontrolē un visi būs laimīgāki.

2. Tu meklē vainīgos

Kļūdīties ir cilvēcīgi un dažkārt darbinieki vai vienkārši līdzcilvēki var neattaisnot Tavas cerības – pieņem to! Risini situācijas, bet nevaino viņus savās problēmās!

Iespējams, ka daļa vainas ir arī tavējā! Varbūt tu esi bijis pārāk prasīgs, varbūt vēlējies pārāk ātru rezultātu, varbūt neesi pietiekami ieguldījis apmācībās vai sniedzis atbalstu? Uzņemies savu daļu atbildības, kad kaut kas noiet greizi – tas dos spēku koncentrēties uz lietām, ko nākamreiz vari darīt labāk un gudrāk. Starp citu - tas pats attiecas arī uz attiecību veidošanu ar draugiem vai ģimenes locekļiem. Jo nobriedušāks emocionālā ziņā tu kļūsi, jo patīkamāks būsi arī citiem.

3. Tu mēģini atstāt iespaidu

Ne apģērbs, ne automašīna, mantas vai amats un pat ne karjeras sasniegumi nebūs pietiekams iemesls, lai tu patiktu cilvēkiem. Tās visas ir tikai lietas. Cilvēkiem var patikt Tavas “lietas”, bet tas nenozīmē, ka viņiem patiksi Tu. Pat, ja dažkārt šīs lietas šķiet būtiskas, tici – ja kādam tu patīc tikai apģērba vai amata dēļ, tas liecina, ka jūsu attiecības visticamāk ir ļoti virspusējas, bet tās nav īstas. Īstas attiecības parasti sāk veidoties tikai tad, kad tu pārtrauksi censties “radīt iespaidu” un vienkārši būsi Tu pats. Kādam tas patiks vairāk, kādam mazāk, bet vismaz tas būs patiesi.

4. Tu pārlieku pieķeries

Pārlieku stingra pieķeršanās cilvēkiem, lietām, amatam var liecināt tikai to, ka Tevī valda zināmas bailes vai nedrošība. Tas nav labs pamats. Cenšoties noturēt to, kas, Tavuprāt, Tev ir nepieciešams, laimīgāks netiksi. Reizēm der atlaist ierastās lietas, lai varētu sasniegt to, ko patiešām vēlies, izmēģināt ko jaunu. Ja kāds cilvēks pārlieku aizstāv tikai “kā ir bijis līdz šim” modeli un nav gatavs pārmaiņām, tas nerada labvēlīgu vidi un patīkamu atmosfēru – īpaši, ja tuvākie ir gatavi doties tālāk, izmēģināt un attīstīt ko jaunu. Necenties būt kā “stopkrāns”, atlaid veco un ej kopā ar pārējiem. Gatavība atbalstīt jaunas idejas palīdzēs attīstīties gan pašam, gan arī Tu kā personība būsi patīkamāks nekā kāds, kas pret visu jauno iebilst.

5. Tu pārtrauc sarunu biedru

Sarunu biedra pārtraukšana nav vienkārši rupjība. Kad Tu kādu pārtrauc, tu netieši pasaki: “Es neklausos Tevī, lai saprastu, ko gribi pateikt, bet es klausos tikai tādēļ, lai varētu izlemt ko vēlos teikt Es.” Ja vēlies patikt cilvēkiem, klausies, ko viņi saka! Koncentrējies uz to, ko viņi saka, uzdod jautājumus, lai pārliecinātos, ka saproti viņus pareizi. Cilvēkiem tas patiks – viņi iemīlēs tevi tikai par to, kā tu liec viņiem justies (uzklausītiem un saprastiem).

6. Tu vaimanā un žēlojies

Vaimanāšana par savām problēmām un neveiksmēm patiesībā atņem spēku un liek justies sliktāk, nevis labāk. Ja kaut kas Tevi neapmierina, labāk pieliec pūles, lai šo situāciju risinātu un uzlabotu, nevis mūžīgi par to žēlotos.

Nestāsti par to, kas ir nepareizi, tā vietā stāsti – kā tu palīdzēsi lietas padarīt labākas.

Tas pats attiecas arī uz draugiem – neesi tikai plecs, uz kura paraudāt! Īsti draugi neļauj draugiem ieslīgt bezgalīgās žēlabās, bet palīdz padarīt dzīvi skaistāku un labāku.

7. Tu kritizē

Pat, ja Tu patiešām esi gudrāks, pieredzējušāks, zinošāks, varbūt tev ir vairāk sasniegumu – tas nepadara tevi par labāku vai pārāku par citiem. Tava pieredze padara tevi unikālu, iespējams, nepārspējamu vai atšķirīgu kādā jomā, taču tas joprojām esi Tu pats. Tāpat arī cilvēki, kas ir tev līdzās – katrs ir citādāks: ne labāks, ne sliktāks, vienkārši citādāks. Saskati atšķirības, nevis trūkumus cilvēki pamanīs tevi labvēlīgākā gaismā.

8. Tu pārlieku sludini savu pārliecību

Sludināšana ir tikpat iznīcinoša kā kritizēšana. Jo augstāk tu celsies un vairāk paveiksi, jo lielāka iespēja, ka tev šķitīs, ka visu zinu un vari pastāstīt citiem, ko domā un zini. Ja sāksi vispārināt lietas, vari pazaudēt reālo situāciju. Sludinot savu pārliecību bez īpaša konkrētajai situācijai atbilstoša pamatojuma, cilvēki pārstās tevī klausīties. Tas noteikti neliks justies labāk.

9. Tu pārlieku pārdzīvo neveiksmes

Kas bijis, tas bijis. Pagātne ir kā mācību grāmata – Tu vari mācīties no savām kļūdām vai no citu kļūdām un nepieļaut tās atkārtoti. Taču nevazā pagātni līdzi tur, uz kurieni Tu dodies. Kas izbijis, tas jāatlaiž.

Jā, reizēm to izdarīt nav viegli, bet pieņem, ka tā ir iespēja uzzināt kaut ko, ko pirms tam nezināji. Tāpat arī izturies, kad kļūdās citi – pieņem to ar laipnību un sapratni. Pagātnes kļūdas ir tikai mācību stunda, kas nenosaka, kāds cilvēks tu esi. Vienkārši izanalizē, kas nogāja greizi, un pārliecinies, ka nākamreiz gan tu, gan tev apkārtējie cilvēki mācēs pārliecināties, ka viss norit, kā nākas. Tie, kas to spēj, ir daudz patīkamāki citiem, nekā cilvēki, kas atkal un atkal pārdzīvo pagātnes kļūdas.

10. Tu baidies

Ikviens no kaut kā baidās – no tā, kas varētu notikt, no tā, kas varētu nenotikt vai ko mēs nevaram mainīt, vai kā citi mūs uztvers… Tādēļ vieglāk ir novilcināties – nogaidīt īsto brīdi, vēl mazliet padomāt, izpētīt dažādas alternatīvas utt.

Kamēr mēs tā baidāmies un vilcināmies, paiet dienas, nedēļas, mēneši vai pat gadi, dažkārt izplēnē pat sapņi.

Neļauj savām bailēm Tevi apturēt. Ja Tev ir kādi plāni vai sapņi, sāc tos realizēt jau šodien. Sper pirmo soli! Galvenais dari kaut ko! Cilvēki, kas rīkojas un seko sapņiem, parasti ir apkārtējiem patīkamāki, nekā tie, kas ar savām bailēm aplipina arī citus.

Izlasi arī šo:

Dresskods darbā - kā atstāt profesionālu iespaidu?
Pārdomas, Photo: graham wizardo, Pexels.com

Pārdomas, Photo: graham wizardo, Pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas