You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

39% darbinieku Latvijā ir augsts stresa līmenis

Foto: Lita Millere/LETA

Foto: Lita Millere/LETA

Katrs ceturtais jeb 24% strādājošo darba slodzi vērtē kā pārāk augstu, liecina kompānijas "Kantar" veiktā pētījuma dati.

Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% darba ņēmēju norāda, ka pārāk liela darba slodze līdz ar augstu stresa līmeni un garīgās veselības problēmām, ir starp galvenajiem iemesliem negatīvas emocionālās labsajūtas vērtējumam darbā.

Augstu stresa līmeni apstiprina 39% aptaujāto, savukārt garīgās veselības problēmas - 36%.

Pētījuma rezultāti atklāj, ka lai gan lielākā daļa jeb 63% strādājošo savu darba slodzi vērtē kā atbilstošu, tomēr gandrīz katrs trešais jeb 31% darbinieku to uzskata par neatbilstošu.

Tam, ka darba slodze ir pārāk zema, piekrīt gandrīz katrs desmitais jeb 7% aptaujāto.

Darba slodzi kā atbilstošu salīdzinoši biežāk raksturo strādājošie ar ienākumiem no 1501 eiro un vairāk, kā arī tie darbinieki, kuri nedēļā strādā līdz 39 stundām vai 40 stundas. To vidū ir finanšu un apdrošināšanas, kā arī informācijas un komunikācijas pakalpojumu jomā nodarbinātie, "hibrīddarba" režīmā strādājošie, tostarp darbinieki, kuri kopumā ir apmierināti ar savu pašreizējo dzīvi un arī darbu un pēdējā laikā nav pieredzējuši kādas emocionālas vai psiholoģiskas problēmas.

Savukārt to, ka viņu darba slodze ir pārāk augsta, vidēji biežāk norāda tie darbinieki, kuri nedēļā strādā 41 un vairāk stundas, kā arī darbinieki, kuri kopumā nav apmierināti ar savu pašreizējo dzīvi un darbu un savu emocionālo labsajūtu vērtē negatīvi.

Noskaidrots, ka izglītības jomā nodarbinātie, kuri pirms gada veiktajā pētījumā salīdzinoši biežāk norādījuši, ka viņu darba slodze ir pārāk augsta, šogad šādu atbildi būtiski biežāk nekā pārējie darbinieki nesniedza.

Tāpat darba slodzi kā pārāk zemu biežāk nekā vidēji raksturo nevalstiskajās organizācijās, arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē nodarbinātie. Vienlaikus to norāda darbinieki no mikrouzņēmumiem, kuros strādā līdz deviņiem darbiniekiem. Šādu atbildi izvēlējušies arī tie darbinieki, kuri nedēļā strādā vienu līdz 39 stundas, kā arī darbinieki, kuri savu pašreizējo emocionālo labsajūtu dzīvē vērtē negatīvi.

Līdztekus "Kantar" secina, ka kopumā gada laikā pārāk augstas darba slodzes vērtējums strādājošo vidū ir būtiski samazinājies - pērn kopumā šādu vērtējumu sniedza 28%, bet šogad - 24%, iezīmējot tendenci, ka pieaug to respondentu īpatsvars, kas savu slodzi raksturo kā atbilstošu.

"Kantar" pētījumu veica laika periodā no šī gada 17. līdz 23.septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 darba ņēmējus.

Foto: Lita Millere/LETA

Foto: Lita Millere/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas