Foto: Ketut Subiyanto, Pexels.com
Ja līdz šim pārvākties nav sanācis vai arī esi to darījis vairākus gadus atpakaļ, ir piedodami, ja nezini (vai esi aizmirsis), cik strespilna un nogurdinoša var būt pārvākšanās. Labā ziņa – ir vairāki veidi, kā pārvākšanos padarīt krietni vienkāršāku. Kādi tie ir? Velti dažas minūtes sava laika, iepazīstoties ar pieciem patiešām noderīgiem padomiem raksta turpinājumā!
1. padoms: pirms pārvākšanās atbrīvojies no visa liekā
Virtuves atvilktnes tālākajā stūrī aizmirstībā atstāts tvaika katls? Varbūt putekļus istabas plauktā krāj grāmatas, kuras reiz izlasītas, taču otrreiz tām uzmanību vairs neveltīsi? Vai arī drēbju skapī atrodami apģērba gabali, kuri saules gaismu nav redzējuši jau vairāk nekā gadu? Šādos gadījumos skaidrs ir viens – tavā rīcībā ir liekas lietas, no kurām vērts atbrīvoties vēl pirms pārvākšanās.
Šim darbam vislabāk pieiet ar vēsu prātu un organizēti. Piemēram, katrai no mājokļa telpai velti atsevišķu pēcpusdienu, vai, ja pārvākšanās tiek organizēta ļoti laicīgi – veselu nedēļas nogali. Ja vien tās nav bojātas, liekās lieti noteikti nemet miskastē. Ir virkne grupu Facebook un citās sociālo tīklu platformās, kur cilvēki ar lielāko prieku savāc citiem cilvēkiem nevajadzīgas lietas. Liekās lietas labā stāvoklī vari ziedot arī labdarībā.
2. padoms: pārvākšanās organizēšanu uzsāc laicīgi
Nenoliegsim, ka pārvākšanās itin bieži var šķist kā, piemēram, zobārsta apmeklējums, par kuru negribas domāt līdz pēdējam brīdim. Tomēr jāsaprot, ka, jo laicīgāk sāksi pārvākšanos plānot, jo mazāk stresa un citu nepatīkamu sajūtu tā izraisīs. Ideāli, ja šim procesam vari pieķerties 1-2 mēnešus pirms pārvākšanās dienās, pirms tam sastādot arī darba plānu pa nedēļām vai dienām.
3. padoms: atsevišķā somā sapako nepieciešamākās lietas
Nonākot jaunajā mājvietā, iedzīves izpakošanas process reizēm mēdz aizņemt visai daudz laika, taču ir lietas, kas nepieciešamas uzreiz, sākot ar regulāri lietotajiem medikamentiem un higiēnas precēm un beidzot ar telefona lādētāju. Lai pēc šādām mantām nevajadzētu rakāties pa kastu kaudzi, sapako visas svarīgākās lietas atsevišķā somā.
4. padoms: pārliecinies, vai iedzīvi var ienest jaunajā mājvietā
Viens no nepatīkamākajiem pārsteigumiem, kas var atgadīties pārvākšanās laikā – saprast, ka līdzšinējais dīvāns, drēbju skapis vai kāds cits lielāks priekšmets jaunajā dzīvesvietā nav ienesams. Izvairīties no šādas pieredzes vari, pirms tam izmērot lielāko mēbeļu un sadzīves tehnikas ierīču gabarītus un pēc tam tos salīdzinot ar jaunās mājvietas durvju, lifta un kāpņutelpas izmēriem. Šis aspekts ir īpaši svarīgs, pārvācoties uz dzīvokli.
5. padoms: izvēlies profesionāļu palīdzību
Varētu šķist, ka pārvākšanās nav nemaz tik sarežģīta – atliek vien sakrāmēt mazākās mantas kastēs, lielākās mēbeles demontēt, un visu iedzīvi pārnest uz transportlīdzekli, bet pēc tam jaunajā mājvietā to izkrāmēt. Tomēr ir virkne it kā nelielu nianšu, kas kopējā bildē spēlē lielu lomu, sākot ar pareizo iepakošanas materiālu izvēli un beidzot ar savu fizisko spēju robežu pārrēķināšanu. Lai pārvākšanās būtu mierīgāka, operatīvāka un mazāk nogurdinoša, lieti noderēs profesionāls pārvākšanās serviss, kas līdz smalkākajai detaļai zina pārcelšanās nianses.
Arī tavā dzīvē tuvākajā laikā plānota pārvākšanās? Tad esi nonācis pareizajā vietā, jo varam tev ieteikt D.C.S. – tas ir pārvākšanās serviss, kas spēs palīdzēt ikvienā situācijā, sākot ar iedzīves pārvešanu no viena dzīvokļa uz citu un beidzot ar starptautisku pārcelšanos!
Foto: Ketut Subiyanto, Pexels.com