You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Alkohola viltīgā daba – izmanto alkometru!

Alkohols ir narkotika. Tas iedarbojas uz smadzenēm un citām nervu sistēmas daļām, palēninot to aktivitāti. Alkohola lietošana nav savienojama ar sēšanos pie stūres – tā lietošana paildzina reakcijas laiku, neļauj objektīvi novērtēt situāciju un atbilstoši reaģēt, tāpēc arī dzēruši autovadītāji izraisa satiksmes negadījumus un avārijas.

Jo vairāk tiek izdzerts, jo augstāks kļūst alkohola koncentrācijas līmenis asinīs un vairāk būs jūtams tā efekts. Katra cilvēka reakcija uz alkoholu ir individuāla – kāds var dzert vairāk un alkometrs neuzrādīs vairāk par 0,2 vai 0,3 promilēm, citam šādu rezultātu izdosies sasniegt ar mazāku devu.

Alkohols uzsūcas asinīs, caur kurām tas plūst pa visu ķermeni, kamēr nonāk līdz aknām, kur vielmaiņas procesi to pārstrādā un izvada no organisma. Lielāka auguma cilvēki var just mazāku ietekmi, kamēr īsāka un smalkāka ķermeņa īpašniekiem alkohols cirkulē nelielākā laukumā, tāpēc efekts ir spēcīgāks.

Tomēr nav iespējams paredzēt un precīzi noteikt, cik daudz varēs izdzert, vienkārši nomēroties un nosveroties, jo augums ir tikai viens no faktoriem, kas nosaka organisma reakciju uz alkoholu. Arī dzimumam ir nozīme, jo sieviešu ķermeņi satur vairāk taukaudu, un, tā kā alkohols nešķīst taukos, tas sieviešu ķermeņos koncentrējas nelielākā platībā. Tāpēc no vienādas devas sievietēm alkohola līmenis asinīs parasti būs lielāks nekā vīriešiem.

Tikko alkohols ir nokļuvis asinīs, visu atbildību par tā izvadīšanu no organisma uzņemas aknas. Šo procesu nekādā veidā nav iespējams paātrināt, tāpēc, ja alkohola līmenis asinīs ir 0,5 promiles vai vairāk, un vēlaties patstāvīgi braukt, atliek vienīgi gaidīt, kad tas samazināsies. Ir grūti paredzēt, cik ilgi tieši būs jāgaida.

Pozitīva ietekme ir arī faktam, ka alkohols netiek lietots tukšā dūša, bet kopā ar ēdienu. Ja organisms ir uzņēmis pārtiku, tā palīdz samazināt ātrumu ar kādu alkohols uzsūcas asinīs. Un tomēr, uz faktu, ka galvenais ir kaut ko nebūt apēst, simtprocentīgi nevar paļauties, jo nozīme ir gan ēdiena un alkohola veidam, gan proporcijām un devām kādās katrs tiek lietots.

Vienīgais veids kā būt pilnīgi pārliecinātam, ka pēc alkohola uzņemšanas ir pagājis pietiekami ilgs laiks un ir atļauts braukt, ir izmantot alkometru, kas nosaka alkohola koncentrāciju izelpā. Jāatceras, ka, ja rādījums ir tuvu 0,5 promilēm, ir nepieciešams pagaidīt kādu laiku un tad veikt mērījumu atkārtoti, jo ir lielas iespējas, ka tas paaugstināsies no alkohola devas, kas uzņemta pirms kāda laika.

Nebraucdzēris.lv pārstāvis dalās pieredzē: “Sniedzot alkotesta pakalpojumus saviem klientiem, esam novērojuši, ka autovadītāji parasti pārvērtē savas braukšanas spējas. 70% gadījumos iekšējā sajūta ir mānīga - pašsajūta it kā ir laba, bet izelpas rādījumi uzrāda pretējo! Arī policijas statistika liecina, ka visbiežāk autovadītāji tiek pieķerti 0,5 – 1,00 promiļu robežās.

Šāds rādījums ir sastopams un konstatējams otrās dienas rītā vai uz paģirām. Jāatzīst, ka interneta vietnēs ir pieejama informācija ari par negodīgiem varas pārstāvjiem, kas oponē ar sagrozītiem alkometru rādījumiem. Lai nekļūtu par šādas situācijas ķīlniekiem un upuriem Nebraucdzeris.lv iesaka izmantot alkotesta pakalpojumu. Jūs piezvanāt uz numuru 26 553 443, mēs atbraucam un ar tādu pašu alkometru ar kādu strādā LR ceļu policija un veicam izelpas mērījumu, tas noteikti būs pareizāk un drošāk nekā sēsties pie stūres un riskēt ar neziņu par patieso situāciju.


Šampanietis (Image by Nicky from Pixabay)

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas