You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Apbedīšanas rituālu dažādība pasaulē: kultūra, tradīcijas un ticības

Foto: Israel Torres, Pexels.com

Foto: Israel Torres, Pexels.com

Apbedīšanas rituāli ir neatņemama cilvēces kultūras sastāvdaļa, un tie atspoguļo mūsu attieksmi pret nāvi, mirušajiem un pēcnāves dzīvi. Pasaulē pastāv milzīga daudzveidība, kā dažādas tautas un reliģijas uztver un izpauž šos rituālus, bieži vien kombinējot senas tradīcijas ar mūsdienu pieeju. Šajā rakstā izpētīsim dažādus apbedīšanas rituālus un bēres, un iedziļināsimies tajā, kā šie rituāli atšķiras un kādu nozīmi tie sniedz cilvēkiem, kuri atvadās no sev tuvajiem.

Hindu apbedīšanas rituāli – ar domu par dvēseles atbrīvošanu

Indijā dominējošā reliģija – hinduisms – piedāvā īpaši simboliskus apbedīšanas rituālus. Hinduisti uzskata, ka cilvēka ķermenis ir pagaidu apvalks dvēselei, kas turpina savu ceļu pārdzimšanas ciklā. Tradicionāli mirušā ķermeni sadedzina, lai atbrīvotu dvēseli no fiziskā apvalka un palīdzētu tai ceļot uz nākamo dzīvi. Bieži pelni tiek izkaisīti Gangas upes svētajos ūdeņos.

Tibetas debesu bēres izceļas ar visai skarbu pieeju

Tibetā, kas ir Tibetas budisma centrs, izplatītas ir debesu bēres. Šis unikālais rituāls paredz ķermeņa nodošanu maitu lijām un citiem dzīvniekiem, kas to apēd. Tibetas budismā tas tiek uztverts kā dabisks cikls, kurā ķermenis kļūst par dzīvības daļu. Šis rituāls pauž līdzjūtību pret visām dzīvajām būtnēm, kā arī kalpo kā paraugs par dzīves nepastāvību.

Meksikas Mirušo piemiņas dienā krāšņuma netrūkst

Meksikā Mirušo piemiņas diena jeb “Día de Muertos” ir laiks (parasti – 1. un 2. novembrī), kad cilvēki piemin mirušos, taču tas vairāk izskatās pēc krāšņām svinībām, nevis sērām. Ģimenes šajā laikā pulcējas, lai atcerētos un svinētu savu tuvinieku dzīvi. Mirušo piemiņas dienas laikā cilvēki izrotā kapus un mirušo svētnīcas mājās ar krāsainiem ziediem (it īpaši – kliņģerītēm), svecēm un mirušo fotogrāfijām. Īpaša vieta ir arī tā dēvētajai mirušo maizei, uz kuras redzams sakrustotu kaulu ornaments. Šis svētku laiks pauž priecīgu, cerīgu attieksmi pret nāvi, ticot, ka mirušo dvēseles atgriežas apciemot savus mīļos. Nereti šos svētkus dēvē par pasaules lielākajiem kapu svētkiem.

Kristiešu apbedīšanas tradīcijas – mums labi zināmas

Eiropā un citur pasaulē ir izplatītas kristiešu apbedīšanas tradīcijas, kas parasti ietver bēres kapličā, baznīcā vai mājās. Kristietība uzsver ideju par augšāmcelšanos un mūžīgo dzīvi, un tāpēc apbedīšana ir rituāls, kas simbolizē cerību uz pēcnāves dzīvi. Parasti šie rituāli ietver lūgšanas un dievkalpojumus, kas sniedz mierinājumu ģimenei un dāvā atvadu mirkli no aizgājēja.

Kādas ir tendences Latvijas apbedīšanas tradīcijās?

Latvijā apbedīšanas rituāli bieži vien atspoguļo gan reliģiskās, gan laicīgās tradīcijas. Kaut arī Latvijā tradicionāli cilvēki tiek apbedīti zemes klēpī, mūsdienās arvien populārāka kļūst kremācija. Latviešu kultūrā liela loma ir cieņai pret mirušajiem un viņu piemiņai, tāpēc kapavietas tiek regulāri koptas un apciemotas. Savukārt tiem, kuriem nepieciešama palīdzība bēru organizēšanā, bieži palīdz apbedīšanas birojs, kas nodrošina gan praktisko, gan emocionālo atbalstu.

Ainara Spirģa apbedīšanas birojs – atbalsta plecs, tuviniekam aizejot

Grūtajā dzīves brīdī, kad aizsaulē devies tuvs cilvēks, visu nepieciešamo palīdzību ir gatavs sniegt Rainar jeb Ainara Spirģa apbedīšanas birojs – tā piedāvājumā ir apbedīšana Liepājā un citviet Kurzemē. Ainara Spirģa apbedīšanas birojs (SIA Rainar) ir viens no pieredzējušākajiem apbedīšanas birojiem šajā reģionā, kas nodrošina, lai apbedīšanas process notiktu ar cieņu un uzmanību pret katru detaļu.

Ainara Spirģa apbedīšanas birojs piedāvā dažādus apbedīšanas pakalpojumus, sākot ar dokumentu noformēšanu un beidzot ar ceremoniju organizēšanu ,kas var ievērojami atvieglot šo sarežģīto laiku. Ja tu meklē palīgu, kas saprot un respektē dažādas apbedīšanas tradīcijas, Ainara Spirģa apbedīšanas birojs būs īstā izvēle. Saziņai vari izmantot gan telefona numurus +371 63 424 868, +371 29 252 635 vai +371 20 075 758, gan e-pasta adresi siarainar@inbox.lv, turklāt mājaslapā www.apbedisanaliepaja.lv pieejama arī kontaktforma.

Foto: Israel Torres, Pexels.com

Foto: Israel Torres, Pexels.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas