You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Austrumu slimnīcā kopš kara sākuma uzņemti jau vairāk nekā 380 smagi cietušie no Ukrainas

Ukraiņu karavīrs slimnīcā. Foto: REUTERS/Violeta Santos Moura

Ukraiņu karavīrs slimnīcā. Foto: REUTERS/Violeta Santos Moura

Ceturtdien Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) jau 20.reizi sadarbībā ar labdarības projektu "M-Help.com" uzņēma Krievijas sāktajā karā Ukrainā smagi cietušos Ukrainas karavīrus, kopumā uzņemot jau vairāk nekā 380 smagi cietušos no Ukrainas, informēja slimnīcā.

Vairāki pacienti RAKUS ieradās atkārtoti, jo viņu ārstēšanai nepieciešamas sarežģītas ķirurģiskās operācijas, kas tiks veiktas vairākos posmos. Kopumā slimnīcā kopš kara sākuma uzņemti jau 386 no Ukrainas atvestie pacienti.

Tālo ceļu līdz Latvijas lielākajai slimnīcai šoreiz mēroja 20 karā cietušie. Pacientus RAKUS, kā parasti, uzņēma multidisciplināra mediķu komanda - dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls no Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK) un Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas. Ukraiņu karavīrus sagaidīja arī Ukrainas vēstniecības Latvijas Republikā pirmais sekretārs Leonīds Hrebenņiks.

Visiem pacientiem, kas ieradās no Ukrainas, RAKUS veica vispusīgu veselības stāvokļa novērtēšanu, tajā skaitā dažādus laboratoriskos izmeklējumus. Katram pacientam tika paņemti vismaz desmit dažādi analīžu paraugi, kurus slimnīcas Laboratorijas dienestā testē uz vismaz 27 dažādiem parametriem, ieskaitot multirezistento infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās. Vairākiem cietušajiem Neatliekamās radioloģijas nodaļas speciālisti veica papildu radioloģiskus izmeklējumus ievainojumu stāvokļa precizēšanai.

RAKUS specializētajās klīnikās ārstēsies četri ļoti smagus kara ievainojumus guvuši karavīri. Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikā tās vadītāja traumatologa ortopēda Andra Vikmaņa pārraudzībā ārstēsies viens, bet mikroķirurģijas profilā mikroķirurgu Mārtiņa Kapicka un Jāņa Zariņa vadībā - trīs ļoti smagus un komplicētus kara ievainojumus guvuši karavīri. Viņiem tiks veiktas vairākas sarežģītas un secīgas ķirurģiskas operācijas. Pēc šīm komplicētajām un smagajām kara traumu operācijām ar cietušajiem karavīriem strādās fizioterapeiti, ergoterapeiti, rehabilitologi un funkcionālie speciālisti.

Savukārt pārējie cietušie pēc izmeklējumu veikšanas NMPUK atkarībā no traumu seku specifikas dosies uz citām Latvijas ārstniecības iestādēm. Plānots, ka četri pacienti turpinās ārstēšanu Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā un viens pacients ārstēsies Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Deviņus pacientus pārvedīs uz Nacionālo rehabilitācijas centru "Vaivari", bet divi pacienti turpmākai ilgstošai rehabilitācijai tiks transportēti uz Rehabilitācijas centru "Līgatne".

Pacientus slimnīcā uzņēma NMPUK speciālisti - neatliekamās medicīnas ārste Zane Baula, māsa Lāsma Aleksejeva, medicīnas asistents Kārlis Rihters-Zunte, sanitāri Genādijs Stepanovs, Jeļena Zaharova, Aleksandrs Kovaļenko, Andrejs Kostjans, Pjotrs Aņisimovs, māsu palīdze Irīna Ivanova un reģistratore Kristīne Igaune. Uzņemšanas procesu organizēja un vadīja Aleksejs Višņakovs, Genādijs Ričards Rusanovs un Inese Larionova.

Ukrainas karā cietušie pacienti uz Austrumu slimnīcu tiek atgādāti, pateicoties labdarības projekta "M-Help.com" dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka privātai iniciatīvai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Ukraiņu karavīrs slimnīcā. Foto: REUTERS/Violeta Santos Moura

Ukraiņu karavīrs slimnīcā. Foto: REUTERS/Violeta Santos Moura

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas