You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Auto logu tonēšana - lietas, kas jāzina

Tonēti autostikli. Foto: Ray Vizel/Pixabay

Tonēti autostikli. Foto: Ray Vizel/Pixabay

Tonēti automašīnas stikli nenoliedzami piešķir Tavam auto pavisam citu izskatu, turklāt tiem ir arī virkne papildu priekšrocību – aizsardzība pret UV stariem, drošības jautājumi u.c. Tomēr, pirms sāc tonēt logus, ir dažas svarīgas lietas, kas jāņem vērā. Izlasi šo, pirms izvēlies pareizāko variantu sava auto logu tonēšanai.

Kāpēc tonēt auto stiklus?

Auto stiklu tonēšanai patiesībā ir virkne priekšrocību:

  • Tonēti automašīnas logi samazina izbalēšanu. Automašīnas loga tonis bloķē saules ultravioleto gaismu, kas laika gaitā var izraisīt auto polsterējuma izbalēšanu. Tas jo īpaši attiecas uz transportlīdzekļiem ar tumšu salona apdari un akcentiem.
  • Aizsargā ādu no UV stariem. Saules iedarbība uz ādu notiek arī laikā, kad atrodies automašīnā, tonētie logi bloķē UV iedarbību.
  • Nežilbst acis – braukt automašīnā ar nedaudz tonētiem logiem ir daudz vieglāk, jo acis nežilbst un tu neesi atkarīgs tikai no saulesbrillēm. Šo priekšrocību novērtēsi ne tikai vasaras saulainajās dienās, bet noteikti arī ziemā, kad baltais sniegs spēcīgi atstaro gaismu un žilbina. Turklāt acis nebūs tik saspringtas un... kas zina – mazināsies arī grumbas ?!
  • Tonēti logi mazina auto uzkaršanu. Līdztekus tam, lai pasargātu jūs un jūsu interjeru no UV staru kaitējuma, logu tonis arī bloķē siltuma iekļūšanu automašīnā. Karstās vasaras dienās, kad ir daudz saules, vai arī ja tavam auto ir tumšs interjers, tonētie logi var būt risinājums kas pasargā un mazina karstumu.
  • Drošība un privātums. Patiesībā, jo mazāk cilvēku redz, kas atrodas Tavā auto, jo labāk. Nevienam nav jāredz uz aizmugurējā sēdekļa nomestais dators vai somiņa, kas varētu iekārdināt nejaušus garāmgājējus…
  • Labāks izskats – profesionāli notonēts logs piešķir elegantu izskatu un noslēpumainību Tavam auto.

Auto logu tonēšanas plēve - kā tā atšķiras?

Ir daudz dažādu pieejamu logu nokrāsu, tādēļ, pirms izvēlies, ir svarīgi apzināties, kādas ir nianses dažādām autostiklus tonējošajām plēvēm.

  • Infrasarkanā plēve: Šis loga tonis bloķē UV starus un siltumu, taču tiek saglabāta maksimāla redzamība. Izmantojot šo plēvi, nav jāuztraucas par likumdošanas ierobežojumiem, kas attiecas uz logu nokrāsu līmeni. Šī plēve ir izstrādāta tā, lai tā saglabātos noturēties gadiem ilgi, neizbalējot, nenolūpot un nesadrūpot.
  • Metāliska plēve: Šāda veida logu nokrāsai ir augsta izturība pret UV stariem un karstumu, taču tai ir arī tumšs, gluds izskats, kas jūsu automašīnai piešķir modernu izskatu. Diemžēl metāla nokrāsa var bloķēt mobilā tālruņa un GPS signālus, tāpēc tā var nebūt laba izvēle, ja bieži izmantojat tālruņa lietotnes.
  • Oglekļa plēve: tāpat kā metāla nokrāsa, arī oglekļa nokrāsa piedāvā vairāk UV un karstuma bloķēšanas spējas nekā citi plēves veidi, taču tā ir īpaši izstrādāta bez metāla, lai ļautu iekļūt GPS un mobilo tālruņu signāliem.

Vai ar tonētiem logiem var iziet tehnisko apskati?

Katrai valstij ir savi likumi, kas regulē logu tonēšanu. Par laimi, profesionāls logu tonētājs pārzinās arī prasības, kas attiecas uz logu tonēšanu. Ja plāno doties uz ārzemēm un apmeklēt valsti, kurā likumdošana ir atšķirīga, painteresējies par tur esošajiem noteikumiem.

Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa nosaka arī, kāda veida auto stiklu tonēšana ir pieļaujama un kāda ne.

Aizmugurējo stiklu un aizmugures sānu logu tonēšana. Aizmugurējos un aizmugures sānu logus, vienīgi tonējums nedrīkst traucēt bremžu uguņu saskatīšanu, ja bremžu apgaismojums ir ievietots stiklā. Bez ierobežojumiem var tonēt arī jumta lūku.

Priekšējo sānu stiklu tonēšana – Jāņem vērā, ka neliels auto stiklu tonējums lielākoties automašīnām ir jau no rūpnīcas, tādēļ, pirms sāc domāt par papildus tonēšanu, noteikti pārliecinies, cik daudz Tu vispār vari atļauties vēl pietonēt, lai nepārkāptu prasībās noteikto gaismas caurlaidību. Jauniem auto parasti šis tonējums ir jau ap 70%, kas faktiski atbilst arī atļautajai likumdošanai. Kā nosaka minētie noteikumi, transportlīdzekļa vadītāja redzamības laukā esošā stiklojuma gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 70 %, tas nozīmē, ka tumšāku sānu logu tikpat kā nav iespējams iegūt.

Vējstikla tonēšana. Arī vējstiklus nedrīkst pārklāt ar nekādu tonējumu, izņemot

  • Apakšējās vējstikla daļas aplīmēšana – pieļaujama M3 kategorijas transportlīdzekļiem, kuriem ir ļauts vējstikla apakšējā daļā uzlīmēt caurspīdīgu plēvi ar nosacījumu, ka gaismas caurlaidība nebūs mazāka par 70%, ka plēves augšējā mala nebūs augstāka par paneļa horizontālo daļu un transportlīdzeklim ir VI klases spogulis.
  • Augšējās vējstikla daļas aplīmēšana – ar caurspīdīgu plēvi ir pieļaujama, bet šī plēve nedrīkst traucēt uztvert luksofora gaismas signālus un tās apakšējā daļa nedrīkst būt pārāk zema. Vēlams – lai nesniedzas zemāk par atpakaļskata spoguļa virsmu.

Vai autostiklu tonēšanu ir iespējams veikt paša spēkiem?

Ja Tu visu esi paradis darīt pats, neviens tev nevar liegt pašam arī mēģināt veikt savu auto logu tonēšanu. Taču – vai vajag? Tas patiesībā ir gana precīzs darbiņš, kas bez pieredzes var aiziet greizi. Ja vēlies, lai tavi logi tiešām būtu auto efekts nevis defekts – lai tie būtu bez šuvēm, burbuļiem un lai plēve nelobās, tad labāk nodod savu auto profesionāļu rokās, kas veiks autostiklu tonēšanu.

Lai notonētu sava auto logus, vērsies pie "Darts Serviss" darbiniekiem!

Tonēti autostikli. Foto: Ray Vizel/Pixabay

Tonēti autostikli. Foto: Ray Vizel/Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas