You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Briesmu gadījumā ziņu telefonā nesaņemsim – ieilgst šūnu apraides ieviešana

Mobilais telefons. Foto: mk.gov.lv

Mobilais telefons. Foto: mk.gov.lv

Ieilgstot agrīnās brīdināšanas sistēmas iepirkuma procesam, ir kļuvis skaidrs, ka šūnu apraides tehnoloģija iedzīvotāju apziņošanai Latvijā šogad vēl nevarēs sākt darboties, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pavēstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Iepriekš bija iecerēts, ka šūnu apziņošanas sistēma varētu sākt darboties līdz šī gada beigām, tomēr, kā skaidroja Kozlovskis, "publiskais iepirkums ar n-tajām pārsūdzībām aizņēma pārāk daudz laika". Līdz ar to tagad ir plānots, ka šūnu apraide Latvijā varētu sākt darboties nākamā gada pavasarī, ja nebūs jaunu pārsūdzību un viss noritēs gludi.

Vienlaikus gan ministrs uzsvēra, ka

šūnu apraide noteikti nav vienīgais un ideālais iedzīvotāju apzināšanas veids, kas atrisinās visas problēmas un visus izglābs no krīzēm,

jo daudz mēdz būt tādu situāciju, kad cilvēkam vienkārši nav līdzi telefona, līdz ar to iedzīvotāju apziņošanai arī nākotnē vienmēr tiks izmantoti dažādi kanāli un pieejas, tajā skaitā trauksmes sirēnas un mediji.

Kā ziņots, lai Latvijā ieviestu šūnu apraides tehnoloģijas, kas apdraudējuma gadījumā ļautu tieši cilvēkiem, kas atrodas bīstamajā teritorijā, nosūtīt uz mobilajiem tālruņiem informāciju par draudiem un nepieciešamo rīcību, Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centrs 2023.gadā izsludināja publisko iepirkumu par agrīnās brīdināšanas sistēmas (ABS+) izveidi un uzturēšanu uz četriem gadiem.

Pēc sākotnējās pretendentu atlases šā gada aprīlī tika uzsākta konkursa otrā kārta, vērtējot pretendentu piedāvājumus.

Jau vēstīts, ka 2021.gada aprīlī Ministru kabinets atbalstīja IeM piedāvājumu agrīnās brīdināšanas sistēmas pilnveidošanai. Sākotnēji sistēmas darbības uzsākšana bija paredzēta 2024.gada otrajā pusē, taču ieviešana ir ieilgusi.

Šī gada janvārī stājās spēkā Valsts civilās aizsardzības plāna atjaunotā redakcija, kas nosaka, ka izpildes termiņš iedzīvotāju informēšanai un rīcības ieteikumu sniegšanai palu, plūdu vai vējuzplūdu gadījumā ir 30 minūtes. Līdz šim šis termiņš bija ar norādi "pēc nepieciešamības".

Ja valstī tiktu iedzīvināta šūnu apraide, tas nozīmētu, ka būtisko informāciju saņems visi mobilo tālruņu lietotāji neatkarīgi no mobilā operatora vai pieslēguma, tai skaitā arī citu valstu iedzīvotāji - tūristi, kuri Latvijā ir "viesabonētāji".

Mobilais telefons. Foto: mk.gov.lv

Mobilais telefons. Foto: mk.gov.lv

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas