pixabay.com
Kādas ir tavas attiecības ar lina auduma apģērbu? Ja tādas vēl neesi izveidojis un līdz šim par lina audumu esi dzirdējis tikai nostāstus, laiks iepazīties tuvāk! Ekoloģisks un vienmēr modē – tieši tāds ir lina apģērbs. Dabisks, maigs pie ādas un latviski skaists, lins priecē katru apģērba gabala valkātāju un nekad neliek vilties.
Linu audzē tepat mūsu platuma grādos, tā ir 100% dabīga izejviela, kas lina auduma apģērbu padara par vienu no ekoloģiskākajiem materiāliem, ko izmanto apģērba radīšanai.Lina cepurītes bērniem, kleitas, krekli, svārki un kleitas saglabājušas savu popularitāti jau vairākus desmitus gadu, jo lins ir pierādījis savu unikalitāti un izturību jau daudzās paaudzēs.
Kādas īpašības piemīt lina audumam?
Lina unikālās īpašības –
- Noturību pret nodilumiem
- Tas nestaipās
- Šķiedras, no kurām darināts audums, ir gaisa caurlaidīgas
- Karstajā laikā šis apģērbs saglabā vēsumu
- Tas nesviedrē, jo lins neitralizē kaitīgos toksīnus, ko organisms izdala caur ādu
- Teicami uzsūc mitrumu
- Piemīt dabīgas antiseptiskas un antibakteriālas īpašības, ko garantē auga sastāvā esošie dabiskas izcelsmes fenolu savienojumi
- Kalpo ilgi
- Lina šķiedra iedarbojas uz sēnītēm un baktērijām, kas var izraisīt ādas slimības, piemēram, ekzēmu.
- Izturīgi pret mazgāšanu un gludināšanu
- Tā audumu iespējams veidot gan plānu, gan biezu, un tas tāpat saglabās savas īpašības
Daudziem cilvēkiem, kuri cieš no dažādām alerģijām, īpaši uz sintētiku, būtu ieteicams nomainīt gan ikdienas apģērbu, gan gultas veļu uz lina audumu, jo lins nav alerģisks.
Kā kopt lina audumu?
Lina auduma apģērbu, gluži tāpat kā citas drēbes, drīkst mazgāt veļas mašīnā. Ieteikts izvēlēties saudzējošo režīmu, liekot mazgāties drēbes, vai arī mazgāt apģērbu ar rokām. Vajadzētu izvēlēties 30 grādu temperatūru un ievērot, ka apgriezienu skaits nav lielāks kā 700.
Žāvēt lina apģērbu gan vajadzētu dabīgā ceļā – vai nu uz aukliņas dārzā, vai veļas žāvētāja mājās. Elektriskajā veļas žāvētājā linu nav ieteicams likt, jo žāvēšanas laikā tie saburzās, un sausu linu ir ļoti grūti gludināt.
Linu jāgludina ar karstu gludekli vai tvaiku līdz 220 grādiem, visvienkāršāk būs gludināt drēbi, ja tā vēl būs nedaudz mitra.
pixabay.com