Attēls ilustratīvs. Foto: Pexels
Šonedēļ bērniem atsākas mācības skolā, vecākiem saskaroties ar izaicinājumu atjaunot bērna gulētiešanas režīmu pēc vasaras brīvlaika bezrūpības. Daudzām ģimenēm var rasties grūtības, lai pielāgotu savu mazo bērnu režīmu jaunajai dienaskārtībai, taču pastāv daži triki, kas šo procesu padarīs vieglāku.
Miega eksperts Martins Sīlijs sarunā ar britu mediju “Daily Mail” sniedza savus galvenos padomus, kā atjaunot bērna miega ciklu, un viens no tiem ietver arī gardas uzkodas.
Eksperts iesaka, ka auzu cepumu ēšana varētu būt īstais veids, kā palīdzēt mazajiem bērniem ātrāk aizmigt. Viņš apgalvo: “Tas, ko bērns ēd pirms gulētiešanas, arī var ietekmēt to, vai miegs būs labs vai slikts. Tādi pārtikas produkti kā auzu cepumi, banāni un piens satur aminoskābi - triptofānu. Tas liek viņiem justies miegainiem un līdz ar to ir lielāka iespēja aizmigt.”
Tiek uzskatīts, ka ar triptofānu bagāti pārtikas produkti var veicināt miegainību, tāpēc to pasniegšana aptuveni stundu pirms gulētiešanas ir ieteicama, lai tas pilnībā nonāktu ķermenī.
Sīlijam ir citi, iespējams, stingri padomi vecākiem, kad runa ir par cīņām pirms gulētiešanas: “Tas ir sarežģīti, bet mēģiniet būt stingri un ļaujiet viņiem saprast, ka, kad viņi ir apgūlušies gultā, viņiem ir jāpaliek gultā.”
“Ja viņi tomēr izkāpj no gultas, nereaģējiet, bet vienkārši pavadiet viņus atpakaļ gultā, neko nesakot. Tas vēl vairāk atbalsta noteikumu, ka, ja reiz esi gultā, tad līdz rītam paliksi gultā.” Viņš arī mudina vecākus vismaz divas stundas pirms gulētiešanas laika aizliegt bērniem izmanatot elektroniskās ierīces.
“Šis jautājums var būt ļoti sarežģīts, īpaši tad, ja ierīces došana bērnam ir kaut kas tāds, ko jūs regulāri darāt, lai viņu nodarbinātu. Tomēr planšetdatoru un tālruņu izstarotā zilā gaisma var maldināt bērna prātu, liekot domāt, ka ir diena, lai gan ārā ir tumšs,” stāsta eksperts.
Viņš norāda, ka, ja nav iespējams tos noņemt divas stundas pirms gulētiešanas, mēģiniet pakāpeniski pagarināt laiku, ko pavadāt bez ierīces, un pārceliet gulētiešanas laiku uz agrāku laiku.
Attēls ilustratīvs. Foto: Pexels