You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Filtrēts ūdens, no krāna vai pudelēs - kas labāks?

Filtrēts ūdens, attēls no Pixabay.com

Filtrēts ūdens, attēls no Pixabay.com

Cik tīrs un dzerams ir krāna ūdens? Vai tiešām krāna ūdens ir dzerams pa tiešo no krāna, kā to bieži dzirdam? Šajā rakstā mēģināsim noskaidrot, kāds dzeramais ūdens labāks gan veselībai, gan dabai – ūdens no krāna, pudelēs vai filtrēts ūdens?

Filtrēts ūdens garšo labāk kā nefiltrēts krāna ūdens

Krāna ūdens ne vienmēr ir derīgs lietošanai uzturā bez papildus ūdens attīrīšanas. Precīzu ainu par jūsu mājsaimniecībā pieejamā ūdens kvalitāti sniegs laboratoriskie izmeklējumi. Tomēr nepatīkama piegarša, smaka vai sarkanbrūna nokrāsa var liecināt par to, ka dzeramais ūdens tiek pārlieku hlorēts, tas satur kaļķi, dzelzi un pat baktērijas, un dažādus organiskos savienojumus, kas rodas novecojušās ūdens apgādes sistēmās. Krāna ūdens, kas attīrīts caur ūdens filtru, saglabā gan labu garšu, gan esošos minerāļsāļus un izšķīdušās gāzes, kas nāk par labu cilvēka organismam, skaidro speciālisti no "Eirofiltri".

Filtrēts ūdens ir ekoloģiskāks un ekonomiskāks par dzeramo ūdeni pudelēs

Dzeramais ūdens pudelēs varētu būt labāks risinājums par nefiltrēta krāna ūdens dzeršanu, ja vien tas nebūtu laikietilpīgi un arī neizdevīgi maciņam. Proti, iegādāties dzeramu ūdeni pudelēs ir dārgāk nekā vienkārši ieliet to no krāna, turklāt tagad cenai klāt nāk arī 10 centi par iepakojuma taru. Tos ir iespējams atgūt, nododot taru depozīta sistēmā, bet ne visi ir gatavi krāt izlietotās plastmasas vai stikla pudeles un pēc tam vest tās uz taromātu nodošanai. Ir noskaidrots, ka šo dabai draudzīgāko risinājumu Latvijā izmanto daudzi, bet ne visiem pudeļu nodošana ir ieviesusies kā ikdienas prakse. Tāpat daži saka, ka pudeļu krāšana nav ērta, jo tās aizņem vietu, bet vest tās regulāri izmest vienkārši nav izdevīgi degvielas cenu dēļ, tātad pudeles tiek izmestas atkritumos un līdz ar to arī papildus cenai samaksātie 10 centi. Kāds tad ir veselībai drošākais, ekoloģiskākais un izdevīgākais risinājums? Atbilde: ūdens filtra uzstādīšana pašu mājās. Tas ļauj ietaupīt dažādus resursus un nodrošina ūdens kvalitāti. Turklāt īsti “zero waste” jeb bezatkritumu dzīvesveida garā ir šo ūdeni pildīt līdzņemšanai daudzkārt lietojamā ūdens pudelē, tā parūpējoties, lai kvalitatīvs dzeramais ūdens būtu pieejams vienmēr un visur.

Ūdens filtrs ir ātri uzstādāms un aizņem maz vietas

JUNKORS FILTRI ūdens attīrīšanas ierīces aizņem maz vietas un tās var uzstādīt šaurās vietās, piemēram, zem izlietnes, kur tas nebūs pat redzams. Bez tam, ūdens filtra uzstādīšana ir ātra: speciālisti skaidro, ka pie kvalitatīva dzeramā ūdens tiksi jau nepilnās 30 minūtēs. Kad ūdens filtrs uzstādīts, pilnībā attīrīts ūdens būs pieejams vēl ļoti ilgi – viens filtrs spēj attīrīt 8000 litrus ūdens. Salīdzinājumam: tas ir tikpat, cik 4000 divlitrīgo ūdens pudeļu un vairāk kā 5300 pusotra litra ūdens pudeļu! Iedomājies, cik daudz izmaksātu šo pudeļu iegāde un pēc tam nodošana?! Un neaizmirsīsim par kvalitāti. Sliktas kvalitātes ūdens var kļūt par iemeslu ādas iekaisumiem, alerģijām, un tas var stimulēt arī citas nopietnākas saslimšanas, kamēr kvalitatīvs dzeramais ūdens uzlabo veselību. Ne jau velti dienā ir ieteicams izdzert vismaz 2,5 litrus.

Ja vēlies sajust atšķirību ūdens kvalitātē un ietaupīt savus līdzekļus, izmanto Latvijā ražotos ūdens filtrus „JUNKORS FILTRI”. Dzer arī Tu tīru ūdeni un esi vesels!

Filtrēts ūdens, attēls no Pixabay.com

Filtrēts ūdens, attēls no Pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas