www.pexels.com
Laika ziņās redzamā aina iepriecina reto – tiek solīts ilgstošs lietus un gaisa temperatūru svārstības. Tiesa gan, zemāk par 20 grādiem šonedēļ dienas laikā netiek solīts. Tas, ar ko mums visiem nāksies saskarties (un jau nākas) ir gaisa mitrums, kas kāpj stundu no stundas.
Tropiskie laikapstākļi patīk reti kuram – lipīga āda, svaigā gaisa trūkums…turklāt, kuram īsti ir skaidrs, kāpēc šāds laiks vienmēr sastopams pirms lietus? Mājaslapā www.smartfog.com skaidrots, ka lietum ir ļoti cieša saistība ar mitruma līmeni.
Kad līst lietus, mitruma līmenis ir 100%, tāpēc mākoņiem cauri parasti nav iespējams redzēt. Tomēr ne visās vietās, kur līst, mitruma līmenis paceļas, dažreiz vietām tas ir zemāks, nekā citur. Gadījumos, kad lietus ir ilgstošs, mitrums var kļūt augstāks par 100%, jo lietus lāses nepaspēj aiztecēt prom vai tās iztvaiko ļoti ātri, kā rezultātā rodas mitrums.
Mitruma līmeni ietekmē šādi faktori:
- Lietus daudzums
- Temperatūra
- Vides apjoms (piemēram, lauka vidū būs vairāk svaiga gaisa, nekā pilsētā starp ēkām)
Mēdz būt situācijas, ka jūtam mitrumu brīžos, kad virs mūsu galvām šķietami nav neviena mākonīša – tikai saules siltie stari. Ja tuvākā apkaimē lietus ir, mitrums var nonākt līdz saulainajam apvidum, tāpat mitrumu ietekmē arī ūdens tilpņu tuvums. Aplami domāt, ka skaidras debesis nozīmē, ka mitruma līmenim nevajadzētu būt augstam vai ka tas tāds nevar būt.
Kā mitrums var ietekmēt tevi?
Wanderwisdom.com informē, ka mitrums ir īpaši bīstams apvienojumā ar karstumu. Biežākās veselības problēmas mitruma un karstuma kombinācijā:
- Galvassāpes
- Reiboņi
- Nelabums un vemšana
- Apgrūtināta elpošana
- Astmas lēkmes
- Pastiprināta svīšana
Kā izvairīties no mitruma negatīvās ietekmes?
- Lieto uzturā ūdeni
- Nēsā galvassegu
- Garo pārgājienu laikā atpūties ēnainās vietās
www.pexels.com