You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Izvairies no 12 biežāk pieļautajām kļūdām, audzinot bilingvālu bērnu

pixabay.com

pixabay.com

Valodas ir vērtība, un vairāku valodu pārzināšana ir dzīvē ļoti noderīgs resurss. Ja jūsu ģimenē tiek runāts vismaz divās valodās, vairāk nekā skaidrs, ka arī jūsu ģimenē augošie bērni ātri vien "uzķers" abas valodas, īpaši ja bērnam ir talants valodu apguvē. Bilingvālai audzināšanai ir daudz priekšrocību bērna attīstībā un nākotnē, bet ir arī savi izaicinājumi.

Kas jāņem vērā, audzinot bērnu bilingvālā ģimenē? No kā vajadzētu izvairīties? Šīs ir 12 kļūdas, ko mēdz pieļaut vecāki bilingvālās ģimenēs:

  1. Runāt ar bērnu tikai vienā valodā, ja ģimenē runā divās vai vairākās. Tā vietā ieteicams ar bērnu sarunāties abu vecāku dzimtajās valodās, arī tad, ja abi tik brīvi nepārvaldāt abas.
  2. Uzskatīt, ka ir par vēlu mācīt bērnam jaunu valodu. Nekad un nevienā vecumā nav par vēlu apgūt jaunu valodu! Turklāt jebkuru valodu. Sāciet šodien pat!
  3. Salīdzināt savu bilingvālo bērnu ar citiem. Īpaši, ja šie citi ģimenē runā vienā valodā. Uzstādiet reālistiskus mēŗķus valodu apguvē!
  4. Nemainīt valodu apguves stratēģijas. Protams, valodas apguvei jānoris sistemātiski, taču, ja redzat, ka kaut kas nestrādā, nebaidieties mainīt stratēģiju.
  5. Pārtraukt sava bērna stāstījumu kļūdu dēļ! Labojiet valodas kļūdas, taču uzklausiet sava bērna sakāmo līdz galam.
  6. Ļaut bērnam mācīties tikai ar televīzijas vai citu mediju palīdzību. Nodrošiniet daudzveidību valodas apguves kanālu izvēlē, taču atcerieties, ka primārais veids, kā iemācīties valodu, ir sarunāties.
  7. Pārstāt lasīt bērniem priekšā, tiklīdz viņi paši ir iemācījušies lasīt kādā valodā. Viņiem joprojām nepieciešams dzirdēt, kā tiek lietota otrā valoda.
  8. Pirkt grāmatas un citus valodas apguves palīglīdzekļus tā vietā, lai sarunātos ar bērnu. Protams, valodas palīglīdzekļi ir noderīgi, taču tie nekompensēs vienkāršu sarunu.
  9. Uzklausīt mītus un apšaubāmus viedokļus par bilingvālo izglītību. Citu vecāku pieredze var būt noderīga, bet jāpatur prātā, ka katrs bērns un katra ģimene ir atšķirīgas.
  10. Mācīt valodu atrauti no tās vides. Ceļojiet ar bērnu uz valstīm, kurās tiek runāts otrajā valodā, kuru bērns apgūst.
  11. Satraukties, ja bērns vienai no valodām ģimenē dod priekšroku ikdienas komunikācijā. Tas ir normāli un nebūt nenozīmē, ka otra netiktu cienīta.
  12. Nespiediet bērnu mācīties valodu ar varu, bet pamēģiniet rotaļīgākas pieejas valodas apguvē.

pixabay.com

pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas