Mākslīgais intelekts. Foto: freepik
Jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt - šī patiesība labi pazīstama tiem, kas papildus sekmīgai profesionālajai karjerai brīvprātīgi uzņemas vēl kādu lomu un īsteno projektus, kas sniedz labumu apkārtējiem un gandarījumu pašiem.
Tagad vēl vairāk paspēt un izdarīt var ar mākslīgā intelekta (AI) tehnoloģiju sniegtajām iespējām.
Efektīvi saplāno pieejamo laiku
Spējīgiem profesionāļiem, kuri papildus savas karjeras attīstībai un ikdienišķiem pienākumiem izvēlas iesaistīties arī dažādu brīvprātīgo organizāciju darbā, darāmā netrūkst nekad. Tādi uzdevumi, kas veicami sabiedriskā kārtā, lai tā būtu iesaistīšanās kādas nevalstiskās organizācijas darbā, radīt izglītojošu saturu vai organizēt vietējā sporta kluba sporta dzīvi, sagādā prieku, bet prasa daudz resursu. Kā maksimāli efektīvi saplānot to kalendāra daļu, kas brīvprātīgajiem profesionāļiem pieejama?
Digitālie kalendāri, kuros iestrādātas AI tehnoloģijas, darbojas kā virtuālie asistenti. Tie ņem vērā tādus notikumus, kas atkārtojas regulāri, piemēram, rīta e-pastu izlasīšanu vai ikmēneša budžeta pārskatu, kā arī piedāvā rezervēt laiku darbam, kas prasa netraucētu koncentrēšanos. Tāpat ar šādiem rīkiem var ātrāk atrast piemērotu laiku priekš tikšanās, it īpaši, ja saderīgas lietotnes ir visām iesaistītajām pusēm.
Labas ziņas ir tās, ka vairākus AI plānotājus var izmantot kā papildinājumu jau esošajiem kalendāriem. Piemēram, Google Calendar lietošanu var pilnveidot ar bezmaksas lietotni Reclaim.ai.
Dažādas AI kalendāru lietotnes var noderēt arī kā komandu projektu plānošanas palīgi. Jānorāda sākuma izpildes datums un termiņš, uzdevumu prioritātes līmenis, atbildīgās personas, darbiem pieejamās stundas un cita tamlīdzīga informācija. Tas ļauj automātiski saplānot darbu kalendāru, visiem iesaistītājiem viegli izsekot projekta attīstības gaitai un pielāgot to pārmaiņu gadījumā. Izvēloties AI asistentu komandas darba plānošanai, ieteicams ņemt vērā, kāda ir to saderība ar citām jūsu izmantotajām platformām saziņai, lai neradītu lieku digitālo jucekli.
Vieglāk dalīties zināšanās
Kad karjerā profesionālās prasmes ir apgūtas un pamatīga pieredze sakrāta, daudzi šīs zināšanas cenšas nodot tālāk. Nav retums, ka veiksmīgi uzņēmēji kļūst par pasniedzējiem augstskolās, izveido paši savus apmācību kursus vai tiek aicināti uzstāties ar iedvesmojošām lekcijām dažādu formātu pasākumos. Šāds darbs sniedz gandarījumu, bet arī prasa daudz laika un uzmanības.
Tāda AI funkcija kā Samsung Note Assist, kas pieejama Samsung Galaxy S24 viedierīcēs, ļauj konspektēt garus tekstus, kā arī novērst pareizrakstības kļūdas. Tas var būt noderīgi gan sagatavojot lekciju materiālus, gan vērtējot studentu rakstu darbus pēc būtības.
Ne tikai mācību spēks, bet arī izglītojamie naski izmanto jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas. Lai novērstu akadēmisko plaģiātismu, ir pieejami tādi rīki kas atpazīst AI radītu tekstu, kā arī salīdzina ievadīto tekstu pret bagātīgu akadēmisko tekstu datubāzi.
Uzlabot pareizrakstību un noķert plaģiātus var, piemēram, ar Grammarly palīdzību, tiesa, vienīgi izmantojot maksas versiju.
Ļauj koncentrēties uz saturu
Ilgstoši strādājot kādā specifiskā jomā, neizbēgami sakrājas sakāmais. To var izpaust radoši, piemēram, blogā vai raidierakstā. Tāds medijs var savest kopā līdzīgi domājošus profesionāļus, radīt jaunas idejas un stiprināt autora personīgo zīmolu.
Satura radīšana ir sarežģīts un laikietilpīgs process, kas sastāv no vairākām daļām. Vērtīgāko no tām nekas cits nevar aizstāt - izpēti, intervijas, asprātīgu saturu un patiesu ekspertīzi konkrētajā jomā. Taču tehniskajā daļā gan var izmantot AI sniegtās iespējas procesus optimizēt, piemēram, izmantojot automātiskās transkribēšanas iespējas, veidojot raidierakstu vai video interviju anotācijas, kā arī specializētas audio apstrādes programmas, lai uzlabotu ieraksta skanējumu.
AI saturu var izmantot arī, lai izplatītu radīto saturu. Piemēram, izmantojot VEED.IO, kādam interesantam raidieraksta fragmentam var ģenerēt skaņas viļņu animāciju un radīto video lietot sociālajos tīklos.
Informāciju sagatavoja Līga Bite, Samsung Electronics Baltics.
Mākslīgais intelekts. Foto: freepik