You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā noteikt, vai pērn iegādātais saules aizsargkrēms joprojām ir labs?

Saules aizsargkrēms. Foto: Pexels

Saules aizsargkrēms. Foto: Pexels

Saulainajam laikam tuvojoties, arvien aktuālāks paliek jautājums par saules aizsarglīdzekļa lietošanu. Iespējams, daudziem vēl ir saglabājusies SPF tūbiņa no iepriekšējiem gadiem, taču vai būtu prātīgi to lietot? Kā noteikt, vai saules aizsargkrēms joprojām ir labs un kādos gadījumos labāk iegādāties jaunu?

Saules aizsarglīdzekļa lietošana patiesībā ir svarīga visa gada garumā, jo arī aukstākajos mēnešos saules stari ir pietiekami stipri, lai ietekmētu mūsu ādu. Taču ādas aizsarglīdzeklis noteikti paliek aktuālāks, kad laiks aiz loga kļūst siltāks, tādēļ svarīgi ir saprast, kuros gadījumos vecais saules aizsargkrēms joprojām ir lietojams un kādos gadījumos vajadzētu to nomainīt pret jaunu.

Cik ilgi var uzglabāt saules aizsargkrēmu?

Pirmkārt, uz izstrādājuma noteikti būs norādīts derīguma termiņš – visbiežāk tas izskatīsies kā atvērta krēma ikona ar skaitli, kas norāda uz derīguma termiņa ilgumu kopš produkta atvēršanas.

Kā norāda saules aizsargkrēmu ražotājs “Paula’s Choice”, kopumā lielākajai daļai aizsargkrēmu derīguma termiņš ir līdz trim gadiem. Taču ne vienmēr uz šo skaitli var paļauties – pirms krēma lietošanas pašam ir jāpārliecinās, vai konkrētais produkts tiešām vēl ir lietojams.

Kā noteikt, vai saules aizsarglīdzekļa derīguma termiņš ir beidzies?

Kad esat pārbaudījis derīguma termiņu, pārbaudiet, kā izstrādājums izskatās, kāda ir sajūta, kad to uzklājat uz ādas, un kā tas smaržo. Ja ir mainījusies tekstūra (piemēram, kļuvusi ūdeņaināka vai graudaināka), produkts ir mainījis krāsu vai tam ir citāda smarža nekā tad, kad to pirmo reizi atvērāt, visticamāk, SPF ir neefektīvs, un jums tas jānomaina.

Cik ilgi darbojas saules aizsarglīdzekļi pēc to atvēršanas?

Tas ir atkarīgs no tā, kā un kur tieši tas ir lietots. Ja krēms ir pareizi uzglabāts, tas būs efektīvs līdz pat derīguma termiņa beigām. Taču saules aizsargkrēms, kas bijis pakļauts karstuma, tiešu saules staru, baktēriju un mitruma iedarbībai, var sabojāties ātrāk un nodrošināt mazāku vai pat nekādu aizsardzību pret saules stariem.

Tas nozīmē, ka saules aizsarglīdzekļus vienmēr vislabāk uzglabāt vēsā, tumšā un sausā vietā. Tāpēc, kad atrodaties ārpus telpām, mēģiniet to turēt somā vai citā no saules stariem pasargātā vietā, lai nebojātos tā efektivitāte.

Protams, vislabāk būtu iegādāties jaunu saules aizsargkrēmu pēc vecā krēma derīguma termiņa beigām, jo pat, ja vizuāli vecais krēms šķiet tāds pats, kad to pirmo reizi atvērāt, tas var nebūt pietiekami efektīvs – tādēļ uz iepakojumiem tiek norādīts derīguma termiņš. Pirms lietošanas vienmēr izvērtējiet, vai ir vērts riskēt ar savu ādas veselību un vai labāk tomēr nebūtu iegādāties jaunu aizsargkrēmu.

Lasi arī:

Kā C vitamīns palīdz ādai un veselībai? Skaidro speciālists

Kā zivju eļļa var palīdzēt problemātiskai sejas ādai?

Sejas ādas kopšanas padomi pēc 40

Saules aizsargkrēms. Foto: Pexels

Saules aizsargkrēms. Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas