You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pareizi plānot pārvākšanos uz citu valsti

Pārvākšanās uz citu valsti, foto - Gosselin Mobility Baltics

Pārvākšanās uz citu valsti, foto - Gosselin Mobility Baltics

Daudziem no mums pārvākšanās uz citu valsti šķiet vilinoša. Jauna darba vieta, skola, mājvieta, draugi, kolēģi, vide – izklausās labi, vai ne? Tomēr, lai pārvākšanās process nesagādātu grūtības un neradītu lieku stresu, nepieciešams tam rūpīgi sagatavoties.

Pārvākšanās kompānija “Gosselin Mobility Baltics”, kuri nodrošina starptautisku pārvākšanos servisu, ir izveidojuši ieteikumus, kā vislabāk sagatavoties pārvākšanās procesam. Uzņēmuma pārstāve Olga Konstantinova stāsta – “Optimālais pārvākšanās plānošanas laiks ir 9 mēneši. Šajā laikā iespējams detalizēti izdomāt pārvākšanās nianses – ko darīt ar veco mājokli, kad atvadīties no draugiem, kur likt pāri palikušās mantas, kā aizgādāt nepieciešamās mēbeles un iedzīvi uz citu valsti”.

9 mēneši pirms pārvākšanās

Noskaidro visu par nepieciešamajām atļaujām – vai tev nepieciešams nokārtot uzturēšanās atļauju, kādi dokumenti jānokārto, lai iekārtotos darbā un vai ir nepieciešama vīza. Atsevišķās valstīs vīzas izstrāde var aizņemt vairāk kā gadu, kamēr to apstiprina, tāpēc vīzai nepieciešams pieteikties pēc iespējas ātrāk.

Pārliecinies, ka visi dokumenti ir derīgi – pase, vadītāja apliecība, ID karte.

Apskati iespējamās vakances izvēlētajā valstī: vai konkrētajai vakancei nepieciešami papildus sertifikāti vai apmācības? Kāda ir sagaidāmā alga? Vai nepieciešama darba atļauja?

Sastādi pārvākšanās budžetu. Ņem vērā izdevumus par vīzu, pases atjaunošanu, ceļa izdevumus, pārvākšanās servisu, ievākšanos.

Ievāc informāciju par valsti, kurā dzīvosi – kultūru, tradīcijām, sāc mācīties vietējo valodu, vismaz pamatus.

6 – 9 mēneši pirms pārvākšanās

Šajā posmā pārvākšanās process jau būs iesācies, būs pietiekami laika arī novērst pēkšņus sarežģījumus, kas varētu uzrasties. Šis ir labākais brīdis uzsākt sīkāku izpēti par valsti, kuru drīzumā sauksi par savām mājām.

Aplūko mājokļa iespējas vēlamajā rajonā. Izvēloties rajonu, ņem vērā vai tuvumā ir skolas (ja tev ir bērni), cik tālu ir augstskola (ja esi students), vai cik tālu atradīsies tava darba vieta vai pilsētas centrs. Ja tev ir pazīstams kāds vietējais, sazinies ar viņu, lai saņemtu ieteikumus apgabala izvelē, pastāsti viņam par savām vajadzībām.

Ja pārvācies ar bērniem, sāc apskatīt skolu iespējas. Noskaidro iestāšanās noteikumus, reģistrēšanās laiku, prasības. Noderīgi būtu apsvērt starptautiskas skolu, kā variantu, ja nu nākotnē nolemjat atkal pārvākties.

Šajā periodā nozīmīgi izlemt, ko vēlies ņemt līdzi. Sastādi sarakstu! Atvadies no lietām, kuras aizņems lieku vietu vai kurām nepietiks vietas jaunajā mājvietā, kā arī ņem līdzi tās, bez kurām noteikti nespēsi iztikt un kas ir nozīmīgas tev vai tavai ģimenei. Pārliecinies, vai izvēlētās mantas drīkst ievest valstī uz kuru pārvāksies!

Ja nu tu nekad neesi bijis valstī uz kuru plāno pārcelties, organizē pirms pārvākšanas apmeklējumu, lai labāk saprastu vietējo kultūru, dzīvesveidu, māju situāciju un citas nozīmīgas lietas. Šis apmeklējums arī novērsīs iespējamo kultūršoku, jo būsi jau vienreiz bijis jaunās mājvietas valstī.

Izlem, ko darīsi ar savu tagadējo mājokli. Ja tas pieder tev, vai tu to pārdosi, izīrēsi, uzticēsi draugam vai kādam citam ģimenes loceklim.

3 – 6 mēneši līdz pārvākšanās dienai

Šajā laika posmā tu būsi pārņemts ar dokumentiem, praktiskām niansēm un detalizētāku plānošanu.

Sazinies ar kompāniju, kas palīdzēs tev pārvākties. Pārvākšanās servisa nodrošinātājiem būs nepieciešams zināt cik daudz mantu vēlēsies pārvest, kā arī tev būs iespēja uzdot visus sev interesējušos jautājumus, kas saistīti ar pārvākšanos.

Izveido kopijas saviem dokumentiem, kurus plāno ņemt sev līdzi, kā, piemēram, dzimšanas apliecībai, laulības apliecībai, apdrošināšanai, izrakstiem no medicīnas iestādēm. Atstāj tos cilvēkam, kuram uzticies vai savam juristam.

Ja tev ir bērni, pabrīdini skolu vai bērnudārzu par to, ka pārvāksieties. Iegūsti izziņas no mācību iestādēm, lai būtu apstiprinājums par to, ka bērns iepriekš mācījies, palūdz arī sekmju izrakstus.

Izdomā, ko darīt ar bankas kontiem! Vai izvelēsies anulēt savu karti vai ņemt līdzi, tas pats ar kontu – vai slēgsi to vai turēsi aktīvu. Ja atstāj aktīvus datus, informē banku par pārvākšanos.

Ja nu esi nolēmis atbrīvoties no mēbelēm un mantām vai apģērba, pārdod tās, nevis met ārā, vai izvēlies ziedot.

Atcel visus abonementus, kas tev līdz šim bijuši un nomaksā visus parādus!

6 nedēļas līdz pārvākšanās dienai

Ja ievērosi visu iepriekš minēto, tad sešas nedēļas būs pietiekami, lai beigtu domāt par organizatoriskām lietām un koncentrētos jau uz galamērķi. Šajā posmā jāiegādājas biļetes, jāpārliecinās par ievākšanās datumu un to vai mājvieta vēl aiz vien ir rezervēta tev.

Šajā periodā iesakām:

Apstiprināt visus datus, kas iesniegti pārvākšanās kompānijai.

Apzvanīt komunālo pakalpojumu sniedzējus (elektrība, gāze, telefons, internets, televīzija), informēt viņus par datumu, kad vēlies slēgt līgumu un kad atslēgt pakalpojumus.

Pārliecināties, ka atslēgas, pase, ID karte un pārējie svarīgie dokumenti ir uz vietas un nav noklīduši. Pārbaudīt ceļošanas datus visiem, kuri pārvāksies – vai vārds, uzvārds uz biļetēm ir pareizs, vai datumi un laiki sakrīt.

Ievērojot šos priekšnosacījumus jūsu pārvākšanās procesam nevajadzētu sagādāt lieku stresu vai galvassāpes. Ja neesi pārliecināts, ka tiksi ar visu galā, sazinies ar “Gosselin Mobility Baltics” speciālistiem, viņi ar lielāko prieku jums palīdzēs!


Pārvākšanās uz citu valsti, foto - Gosselin Mobility Baltics

Pārvākšanās uz citu valsti, foto - Gosselin Mobility Baltics

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas