You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā pasargāt automašīnu no sāls?

Automašīna ziemā, Photo by Rémi Jacquaint on Unsplash

Automašīna ziemā, Photo by Rémi Jacquaint on Unsplash

Ziema nozīmē dubļu, mitruma un sāls radīto diskomfortu, ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem un viņu spēkratiem. Sāls, kas tikusi izmantota ceļu kaisīšanai, nokļūstot uz neaizsargātām auto detaļām vai saskrāpētām vietām, veicina korozijas veidošanos. Lai izvairītos no rūsas, auto virsbūvei nepieciešama pārdomāta kopšana.

9 ieteikumi no Automeistars.lv speciālistiem, kā parūpēties par spēkratu ziemā:

1. Jau pirms ziemas iestāšanās nepieciešams automašīnu kārtīgi nomazgāt, ievaskot un pārbaudīt. Uzmanība jāpievērš gan virsbūvei, gan durvju apakšai, gan riteņu arkām – vai nav radušies robi krāsojumā un citi bojājumi.

2. Lai pārbaudītu, cik dziļš ir bojājums, tam var uzliet nedaudz ūdens – ja šķidrums bez aizķeršanās notek, pietiks tikai ar virsmas izpulēšanu, ko iespējams veikt pašrocīgi.

3. Ja automašīnai nav oriģinālie dubļu sargi, ir laba doma tos uzstādīt, jo tie pasargās gan sliekšņus, gan riteņu arkas no rūsas, kuras veidošanos stimulē atlecošie akmeņi un dubļi no ceļa.

4. Automašīna ir regulāri jāmazgā (vismaz 3 reizes mēnesī), sevišķi, ja tā tiek turēta siltā stāvvietā, jo visi netīrumi un aplipušais sāls siltumā izkūst, veicinot korozijas procesa veidošanos.

5. Tikai ar ūdeni vai automašīnas šampūniem nav iespējams pilnībā noskalot sāli, tāpēc ieteicams izmantot speciālus atsāļošanas līdzekļus. Mājas apstākļos ērti būs izmantot atsāļotāju, kas ir nopērkams aerosola veidā, piemēram, Kanādā ražoto “Salt eliminator”, jo ar to būs iespējams ērti piekļūt arī grūti aizsniedzamām vietām. Atsāļotājs maina sāls ķīmisko sastāvu un tā zaudē spēju pielipt. Būtiski, ka produktā esošās ķīmiskās vielas, neļauj ūdenim oksidēt metālu un tas nav veidots uz skābes bāzes,turklāt atsāļotāju var izmantot arī auto paklājiņu un arī apavu tīrīšanai. Vienai auto pilnīgai apstrādei būs nepieciešami 2-3 aerosola iepakojumi.

6. Automašīnas aizsardzībai pret sāli ir ieteicams izmantot uz eļļas vai ogļūdeņraža bāzes veidotus aizsarglīdzekļus. Tāpēc jāpēta konkrētā produkta sastāvs, jo uz bitumena bāzes veidotiem līdzekļiem nepiemīt tādas fizikālās īpašības, kas nepieciešamas, lai aizsargātu auto elektroniku, kā arī starp aizsargkārtu un metāla virsmu var veidoties kondensāts. Ar aizsarglīdzekli ieteicams noklāt pilnīgi visas metāla daļas, kur varat piekļūt, arī auto diskus un vadus.

7. Regulāra vaskošana ir nepieciešama arī ziemā, jo vasks atgrūž mitrumu, tāpēc netīrumi mašīnas virsmai pieķersies mazāk.

8. Jāatbrīvojas no sasaluša sniega veidojumiem, kas aukstā laikā veidojas pie riteņu arkām. Nelīdzens, bedrains ceļš komplektā ar cietu sniega/ledus veidojumu, rada arkai mehāniskus bojājums.

9. Ja mašīnai atklājies kāds nopietns bojājums vai radušās neskaidrības par to, kā pareizi kopt auto vai kādus līdzekļus izmantot mašīnas aprūpei ziemā, vislabāk jau laicīgi doties uz Automeistars.lv servisu Viskaļu ielā 20, Rīgā, vai zvanīt pa telefonu 28333401, lai pieredzējušie servisa darbinieki varētu palīdzēt un sniegt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem!


Automašīna ziemā, Photo by Rémi Jacquaint on Unsplash

Automašīna ziemā, Photo by Rémi Jacquaint on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas