You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā radīt māju sajūtu jau no pirmās dienas jaunajā mājvietā?

Interjers. Foto: freepik

Interjers. Foto: freepik

Vai esat ievērojuši, ka daži mājokļi acumirklī izstaro mieru, siltumu un piederības sajūtu, kamēr citi, lai cik gaumīgi iekārtoti, paliek sveši un bezpersoniski?

Māju sajūta nav tikai interjera dizains vai praktisks izkārtojums. Tas ir unikāls emociju, personisko piederumu un prasmīga dizaina mikslis. Kā radīt šo siltuma sajūtu, it īpaši pārceļoties uz jaunu mājvietu, atklāj "Merks mājas" interjera dizaina projektu vadītāja Madara Lapiņa.

Kas ir māju sajūta un kā to panākt?

Māju sajūta nav tikai četrās sienās esošo priekšmetu izkārtojums vai interjera dizaina risinājumi. Tā ir dziļa emocionāla saikne, kas rodas, pateicoties telpā esošajiem cilvēkiem, ģimenes kopā būšanai un personiskajām detaļām, kas atspoguļo jūsu dzīves stāstu. Māju sajūtu rada drošības un komforta izjūta, ko veicina nozīmīgas detaļas, piemēram, fotogrāfijas, jūsu iecienītākās grāmatas vai dabiski apgaismots lasīšanas stūrītis. Taču mājas nav tikai lietas - tās ir emocijas, ko atdzīvina jūsu radošums un spēja personalizēt telpu atbilstoši savām vērtībām un vajadzībām.

Savukārt māju sajūtas radīšanai ir svarīgi izvēlēties mēbeles un priekšmetus, kas sniedz gan funkcionālu ērtību, gan estētisku baudījumu, vienlaikus saglabājot telpas siltumu un dvēseli. Pat nelieli akcenti, kā mīļākā kafijas tasīte uz galda vai aromātiska svece, var būtiski ietekmēt kopējo noskaņu. Māju sajūtu pastiprina arī cilvēka maņas - mīļākās mūzikas melodija vai svaigi ceptas maizes aromāts var būt tas trūkstošais elements, kas pārvērš dzīvesvietu par īstām mājām. Māju sajūta rodas, kad cilvēki, priekšmeti un telpa apvienojas harmoniskā veselumā, radot vidi, kurā jūs varat būt jūs paši.

Organizējiet un šķirojiet pirms pārvākšanās

Pārvākšanās uz jaunu mājvietu rada lielisku iespēju, lai pārskatītu savas mantas un radītu jaunu kārtību. Tas turpmāk ne tikai atvieglos ikdienu, bet arī sniegs iespēju dzīvot vienkāršāk, ap sevi saglabājot tikai patiesi nepieciešamo un vērtīgāko. Šis process palīdzēs atbrīvoties no liekā un radīt vidi, kas atspoguļos jūsu vērtības un dzīvesstilu. Lai process būtu vienkāršāks, sāciet ar rūpīgu mantu šķirošanu, izvērtējot katra priekšmeta lietderību un emocionālo nozīmi. Ja kāds priekšmets nav izmantots pēdējos 12 mēnešus vai vairs neatbilst jūsu dzīvesveidam, apsveriet iespēju to ziedot vai pārstrādāt. Šķirošanas laikā grupējiet lietas pēc kategorijām, piemēram, drēbes, grāmatas un virtuves piederumi, un iepakojiet tās kastēs, marķējot katru ar norādi par saturu un telpu, kur tās nonāks jaunajās mājās.

Trauslus priekšmetus, piemēram, traukus vai dekorus, iepakojiet audumā, dvieļos, apģērbā vai burbuļplēvē, lai novērstu bojājumus pārvadāšanas laikā. Ieteicams sagatavot arī "pirmās dienas kasti" ar nepieciešamākajām lietām, piemēram, higiēnas piederumiem, gultas veļu, uzkodām un pāris traukiem. Šī pieeja nodrošinās komforta sajūtu jaunajās mājās jau no pirmās dienas, netērējot laiku konkrēto priekšmetu meklējumiem. Plānojot un sakārtojot savas mantas, jūs radīsiet ne tikai trāku vidi, bet arī skaidrāku prātu, kas būs labs pamats veiksmīgai pārcelšanās pieredzei.

"Wabi-sabi" filozofija jeb perfekcija nepilnībā

Daudziem interesanta var šķist Japāņu filozofija "Wabi-sabi". Tā izceļ skaistumu nepilnībā un aicina novērtēt dabiskumu, vienkāršību un autentiskumu. Tā piedāvā alternatīvu patērētāju kultūrai, mudinot koncentrēties uz būtisko un iegūt dziļāku saikni ar vidi, kurā dzīvojam. "Wabi-sabi" konceptu var ieviest dzīvesvietā, izmantojot priekšmetus ar vēsturi, piemēram, antīkos krēslus, atjaunotus galdus vai vecmāmiņas traukus. Dabas elementi, kā neapstrādāts koks, akmens un keramikas trauki, radīs siltu un aicinošu noskaņu. Savukārt pārāk daudz detaļu var radīt haosu, tādējādi ir vērts novērtēt vienkāršību un harmonisku dzīves telpu. Šī filozofija ir īpaši noderīga, pārvācoties uz jaunu mājokli, jo tā palīdz saglabāt līdzsvaru starp nepieciešamo un estētisko, veidojot vidi, kas iedvesmo un rada mieru.

Krāsas, kas rada mājīgumu

Krāsas ir spēcīgs instruments, lai veidotu mājīguma sajūtu. Viena no tām var būt arī Krāsu institūta "Pantone" nosauktā 2025.gada galvenā krāsa "Mocha Mouse" - silts, neitrāls tonis, kas apvieno kafijas un pelnu nokrāsas. Šis tonis ir ideāli piemērots, lai piešķirtu telpai maigumu un zemes toņu harmoniju. Papildu tam, tādi zemes toņi kā smilškrāsa, pelēkie zaļumi un siltie brūnie toņi, radīs stabilitātes sajūtu. Akcentējot telpu ar olīvu zaļām vai maigām terakotas nokrāsām, iespējams padarīt dzīves telpu interesantāku un pievilcīgāku. Būtisks ir arī pareizs apgaismojums - tas uzsver krāsu dziļumu un rada atbilstošo noskaņu. Pārdomāti apgaismojuma veidi var radīt vairākas sajūtas un zonas telpā, piemēram, mazie un pieklusinātie gaismas avoti piešķirs mājīgumu.

Faktūras, kas telpai piešķir dzīvību

Faktūras ir tikpat svarīgas kā krāsas, jo tās piešķir telpai dzīvību un siltumu. Tādi dabiskie tekstili kā lina galdauti, vilnas pledi, kokvilnas aizkari vai satīna gultasveļa piešķir telpai siltumu un mājīgumu. Pulētas un cietas virsmas, piemēram, marmors vai neapstrādāts koks, kopā rada interesantu kontrastu un balansu. Savukārt personiskas detaļas, kā rokdarbi, keramika vai ceļojumos iegūtas dekoratīvas lietas, piešķirs telpai stāstu un autentiskumu.

Interjers. Foto: freepik

Interjers. Foto: freepik

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas