Zobu sāpes. Foto: Unsplash
Ja gadījies, ka uzkožot ko cietu izkritusi plombe, svarīgi ir zināt, kā rīkoties.
Šajā situācijā nekavējoties jāsazinās ar savu zobārstu. Bet ko darīt pirms klīnikas apmeklējuma? Šeit ir daži ieteikumi no klīnikas "Zobu feja":
- Centieties nespiest uz zoba: tas var izraisīt papildu traumas.
- Ēdot mēģiniet košļāt žokļa otrajā pusē. Izvairieties no cietiem ēdieniem.
- Pievērsiet uzmanību higiēnai. Tīriet zobus ļoti uzmanīgi.
Svarīgi ir neatlikt vizīti pie ārsta, jo ātrāk viņš uzsāks ārstēšanu, jo ātrāk un vieglāk tā paies
Visbiežāk zobu traumas rodas bērniem un pusaudžiem. Bet diemžēl pat pieaugušie nav pasargāti no kritieniem, pārāk cietas pārtikas un citām nepatīkamām situācijām, kuru dēļ jūs varat sabojāt vai pat zaudēt zobus, vēstī "Smaida eksperti".
Labās ziņas ir tās, ka steidzama vēršanās pie zobārsta var glābt zobu. Bet ko darīt līdz tam?
Te piecas vienkāršas darbības, kuras varat veikt pirms zobārsta apmeklējuma, lai glābtu zobu, kad tas izkrīt:
1. solis
Cik ātri vien iespējams, paceliet izkritušo zobu: zobu nepieciešams ņemt tikai aiz kronīša (zoba redzamā daļa). Nekādā gadījumā neņemiet zobu aiz zoba saknes. Izturies pret zobu ļoti uzmanīgi!
2. solis
Obligāti izskalojiet zobu ar sālsūdens šķidrumu (¼ tējkarotes sāls uz glāzi ūdens). Mēs neiesakām izmantot ūdeni, kā arī neiesakām tīrīt zoba virsmu skalošanas laikā, jo tas var sabojāt zoba audus.
3. solis
Tas var likties dīvaini, bet pēc tam, kad esat noskalojis zobu, to būs nepieciešams ievietot atpakaļ smaganā. Tā jūs nodrošināsiet maksimālu aizsardzību zoba saknēm. Pēc tam maigi sakod zobus ar kabatslakatiņu vai medicīnas marli, lai nofiksētu zobu vietā.
4. solis
Nepārcenties! Ja nesanāk ievietot zobu atpakaļ, saspied viņu starp vaigu un smaganu, vai ievieto zobu tīrā traukā ar sālsūdeni vai siekalām.
5. solis
Pēc iespējas ātrāk dodieties pie sava zobārsta, vai arī izsauciet ātro palīdzību, un atcerieties, ka pat no visneprognozējamām situācijām var atrast izeju.
Zobu sāpes. Foto: Unsplash