You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā saglabāt labu garastāvokli tumšajā un aukstajā ziemas laikā

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Ziema ir laiks, kad daudzi cilvēki jūtas nomākti, noguruši, aizkaitināti vai vienkārši neapmierināti ar savu dzīvi. Tas ir saprotams, jo ziema nāk ar īsākām dienām, mazāku saules gaismu, zemāku temperatūru, lietainu vai sniegotu laiku un mazāku iespēju būt ārpus mājas. Šie faktori var ietekmēt mūsu bioloģisko ritmu, hormonu līmeni, vielmaiņu un imūnsistēmu, kas savukārt var ietekmēt mūsu garastāvokli, enerģiju, motivāciju un veselību.

Tomēr tas nenozīmē, ka mums ir jāpieņem, ka ziema ir depresīva un neko nevar darīt, lai uzlabotu savu noskaņojumu. Ir daudz veidu, kā mēs varam saglabāt labu garastāvokli tumšajā un aukstajā ziemas laikā.

Veiciet fiziskas aktivitātes

Fiziskas aktivitātes ir lielisks veids, kā uzlabot savu garastāvokli ziemā, jo tās palīdz izdalīt endorfīnus. Fiziskas aktivitātes arī uzlabo mūsu asinsriti, skābekļa piegādi, imunitāti, muskuļu tonusu un svara kontroli, kas viss ir svarīgi mūsu veselībai un labsajūtai. Fiziskas aktivitātes var būt jebkādas, kas jums sagādā prieku un kas ir piemērotas jūsu fiziskajai kondīcijai un laika apstākļiem. Tas var būt skriešana, peldēšana, dejošana, joga, ziemas sporta veidi vai pat vienkārši pastaiga. Galvenais ir, lai jūs kustētos vismaz 30 minūtes katru dienu un jūtaties labi par sevi.

Ēdiet veselīgu un līdzsvarotu uzturu

Uzturs ir vēl viens būtisks faktors, kas ietekmē mūsu garastāvokli, jo tas nodrošina mūsu ķermeni ar nepieciešamajiem uzturvielām, kas ir nepieciešamas mūsu smadzeņu un nervu sistēmas darbībai. Ziemā mēs bieži izjūtam lielāku apetīti un vēlmi pēc saldumiem, taukainiem un miltu produktiem, kas var būt saistīts ar mūsu ķermeņa mēģinājumu saglabāt siltumu un enerģiju. Tomēr šāda veida pārtika var arī izraisīt cukura līmeņa svārstības, lieko svaru, aizcietējumus un citus veselības traucējumus, kas var pasliktināt mūsu garastāvokli. Tāpēc ir svarīgi ēst veselīgu un līdzsvarotu uzturu, kas satur daudz augļu, dārzeņu, graudaugu, olbaltumvielu, šķiedrvielu un veselīgu tauku. Īpaši svarīgi ir uzņemt pietiekami daudz B vitamīnu, C vitamīnu, D vitamīnu, magnija, cinka un omega-3 taukskābju, kas ir saistīti ar labu garastāvokli un smadzeņu funkciju. Ja nepieciešams, varat arī lietot uztura bagātinātājus, bet pirms tam konsultējieties ar ārstu.

Meditējiet un praktizējiet pozitīvismu

Meditācija un pozitīva domāšana ir divas prakses, kas palīdz mums nomierināties un apzināties mūsu domas, emocijas un ķermeņa sajūtas. Meditācija ir process, kurā mēs koncentrējamies uz savu elpošanu, skaņu, attēlu vai citu objektu, lai novērstu mūsu uzmanību no negatīvajām domām un bažām, kas var radīt stresu, trauksmi un depresiju. Meditācija mums palīdz atslābināties, uzlabot mūsu pašapziņu, uzlabot mūsu imunitāti un uzlabot mūsu garastāvokli. Pozitīva domāšana ir prakse, kurā mēs apzināti izvēlamies domāt par labām lietām, kas notiek mūsu dzīvē, vai par labām lietām, kas var notikt nākotnē, nevis par sliktām lietām, kas mūs nomāc vai biedē. Pozitīva domāšana mums palīdz radīt optimistisku un pateicīgu attieksmi, kas ir saistīta ar labāku garastāvokli, veselību un dzīves kvalitāti. Meditācija un pozitīva domāšana ir viegli iemācāmas un var tikt veiktas jebkurā laikā un vietā, kas jums ir ērta. Ir daudz grāmatu, videoklipu, kursu un lietotņu, kas jums var palīdzēt iemācīties un praktizēt šīs lietas.

Socializējieties

Sociālie kontakti ir vēl viens svarīgs aspekts, kas ietekmē mūsu garastāvokli, jo tie mums sniedz sajūtu, ka mēs esam mīlēti, pieņemti, saprasti un vērtīgi. Ziemā mēs bieži jūtamies vientuļi, izolēti un atdalīti no citiem, jo mums ir grūtāk satikties ar draugiem, ģimeni, kolēģiem vai citiem cilvēkiem, kas mums rūp. Tomēr tas nenozīmē, ka mums ir jāatsakās no sociālās dzīves. Ir daudz veidu, kā mēs varam uzturēt un veidot sociālos kontaktus pat ja mēs nevaram fiziski tikties ar citiem. Mēs varam zvanīt, rakstīt, sūtīt ziņas, e-pastus, videozvanus, dalīties ar bildēm, video, stāstiem, jokiem, padomiem, komplimentiem, pateicību un citām pozitīvām lietām, kas var uzlabot mūsu un citu noskaņojumu. Mēs varam arī pievienoties dažādām tiešsaistes kopienām, grupām, forumiem, čatiem, podkāstiem, vebināriem, kursiem un citām aktivitātēm, kas mums interesē un kas mums ļauj sazināties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Galvenais ir, lai mēs justos savienoti ar citiem un saņemtu un sniegtu atbalstu, kad tas ir nepieciešams.

Dariet to, kas jums sagādā prieku

Beidzot, bet ne mazāk svarīgi, lai saglabātu labu garastāvokli ziemā, ir svarīgi darīt to, kas jums sagādā prieku un jēgu. Tas var būt jebkas, kas jums ir sirdij tuvs, kas jums ir svarīgs, aizraujošs, radošs, izglītojošs, noderīgs, relaksējošs un jautrs. Tie var būt jūsu hobiji, intereses, māksla, mūzika, lasīšana, rakstīšana, mācīšanās, brīvprātīgais darbs, meditācija, lūgšana, dāvanu dāvināšana, labdarība, mīlestība, draudzība, ģimene, mājdzīvnieki, daba, ceļošana, piedzīvojumi vai jebkas cits, kas jums liek justies laimīgiem un piepildītiem. Dariet to, kas jums sagādā prieku un jēgu, cik bieži vien iespējams, un jūs sapratīsiet, ka jūsu garastāvoklis uzlabosies un jūsu dzīve kļūs bagātāka un skaistāka.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas