Būsim godīgi – reti kuram no mums zobārsta apmeklējums saistās ar patīkamām emocijām. Taču šobrīd zobārstniecības nozare piedāvā risinājumus, kas vizīti pie zobārsta padara ievērojami patīkamāku, un viens no šādiem risinājumiem ir vispārējā anestēzija. Ja vēlies par šo iespēju uzzināt vairāk, esi nonācis pareizajā vietā!
Kādas priekšrocības zobārstniecībā sniedz vispārējā anestēzija?
Zobu ārstēšana un ķirurģija zem anestēzijas sevi ietver virkni būtisku plusu. Svarīgākie no tiem ir šādi:
- Netiek justas nekādas sāpes – tieši sāpju dēļ gan bērni, gan pieaugušie nereti baidās un izvairās no zobārsta apmeklējuma, taču zobu labošana zem anestēzijas ļauj no tām pilnībā izvairīties. Vispārējā anestēzija ir īpaši noderīga gadījumos, kad jāveic sarežģītākas manipulācijas;
- Nav nepatīkamu atmiņu – zobārsta kabinets daudziem no mums asociējas ne tikai ar fiziski, bet arī emocionāli nepatīkamiem mirkļiem. Izvēloties vispārējo anestēziju, no tiem iespējams pilnībā izvairīties, turklāt tas ir optimāls risinājums, ja nepatīkama pieredze pie zobārsta bijusi iepriekš;
- Mazāks laika patēriņš apjomīgākām un sarežģītākām manipulācijām – dažkārt zobārstniecības klīnikā tiek veiktas manipulācijas, kas, izmantojot vietējo anestēziju, aizņem vairākas stundas. Vispārējā anestēzija šādas operācijas ļauj paveikt ievērojami ātrāk;
- Iespēja veikt manipulācijas, kas citādi būtu neiespējamas – ja cilvēkam ir, piemēram, odontofobija vai dentālā fobija jeb nepārvaramas bailes no zobārsta, nervu sistēmas traucējumi, kas neļauj sēdēt nekustīgi, psihiski vai garīgi traucējumi, zobu labošana ar lokālo anestēziju ir praktiski neiespējama.
Šo iemeslu dēļ pieaugušajiem un bērniem vispārējā anestēzija – zobu ārstēšana un ķirurģija kļūst arvien iecienītāka.
Kas jāņem vērā, izvēloties vispārējo anestēziju?
Pirmkārt, zobu ārstēšana un ķirurģija zem anestēzijas pieprasa attiecīgu sagatavošanos, kurā ietilpst asins analīžu veikšana, elektrokardiogrāfija jeb EKG, koagulogramma, ģimenes ārsta apmeklējums, lai iegūtu slēdzienu par gatavību ārstēšanai ar vispārējo anestēziju, kā arī konsultācijas ar anesteziologu. Ja cilvēkam ir kāda hroniska saslimšana, vajadzīga profila speciālista izmeklējums un klīnisko izpausmju apraksts komplektā ar pašreizējā stāvokļa novērtējumu.
Otrkārt, operācijas dienā jāievēro dažādi noteikumi, piemēram, nedrīkst ēst astoņas stundas pirms anestēzijas, kā arī lietot alkoholu 48 stundas pirms tam. Pirms operācijas nepieciešams lietot anesteziologa nozīmētos preparātus, kā arī vajadzīga persona, kas tevi pavadīs uz mājām pēc tam, kad būsi atmodies no narkozes.
Treškārt, jārēķinās ar dažādām potenciālajām komplikācijām. Tie var būt murgi, slikta dūša un vemšana, elpošanas traucējumi, halucinācijas, u. c. Taču, ja anesteziologam norādīsi precīzu informāciju un ievērosi visus ieteikumus, komplikāciju risks tiks ievērojami samazināts.
Kuru zobārstniecības klīniku izvēlēties, ja arī tev interesē zobu labošana zem vispārējās anestēzijas?
Augstākā līmeņa zobārstniecības pakalpojumus, tostarp – vispārējā anestēzijā, piedāvā SKY DREAM CLINIC, kuras filiāles atrodas gan Rīgā, Bērzaunes ielā 7, gan Mārupē, Malduguņu ielā 2. Klīnikas pakalpojumu klāstā ietilpst arī pilna spektra stomatoloģijas pakalpojumi gan pieaugušajiem, gan bērniem, kā arī 3D rentgens, periodontoloģija jeb smaganu ārstēšana, un citi pakalpojumi. Neatkarīgi no tā, kāds pakalpojums tev nepieciešams, to veiks pieredzējis un zinošs speciālists, izmantojot modernākos risinājumus, iekārtas un materiālus, lai nodrošinātu perfektu rezultātu ikvienā niansē.
Pieraksties vizītei sev ērtā laikā jau tagad – ienāc SKY DREAM CLINIC mājaslapā un aizpildi pieraksta formu, raksti uz e-pasta adresi info@skydream.lv, vai arī zvani uz telefona numuru +371 20012559 (Rīgas filiāle) vai +371 27260Foto: Sky Dream Clinic