You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādas jāņuzāles iepīt vainagā skaistuma un veselības vairošanai

Vainagu vīšana, pexels.com

Vainagu vīšana, pexels.com

Lai uzpītu īpašu vainagu, kas izdaiļos tā nēsātāju un izturēs aktīvu līgošanu visas nakts garumā, nepieciešamas gan zināšanas, gan pacietība. Vanaga apaļā forma simbolizē sauli un Jāņi ir vasaras saulgrieži – īsākā nakts un garākā diena.

Meitām, pinot savus vainagus, jāpievērš uzmanība, kādas jāņuzāles tiek izvēlētas. Katram augam ir savas īpašības un raksturs, ko tas caur vainagu nodod cilvēkam. Parasti iesaka vienkārši brist ziedu pļavā un mēģināt saprast, kurš augs uzrunā un kurš nē. Katrs cilvēks jau intuitīvi jūtot, kas viņam pietrūkst un kādas spējas nepieciešams pavairot. Lai pasargātu sevi no dažādām likstām vainags jāpin no trejdeviņām puķēm – tātad jāizvēlas deviņas dažādas zāles un jāizmanto tās trīs reizes.

Baltais āboliņš ir apveltīts ar pretiekaisuma un imūnsistēmu stiprinošām spējām, kā arī to īpaši ieteicams izvēlēties sievietēm, kas šajos Jāņos ir mātes cerībās, jo āboliņš spējot atslābināt gludo muskulatūru un palīdzēt dzemdībās.

Kumelītes vairo skaistumu, margrietiņas rosina iztēli, bet pelašķi stiprina intuīciju.

Vībotnes attīsta prāta asumu un veicina saikni ar savu zemapziņu, savukārt birztalas nārbulim piemīt ārstnieciskas īpašības. Arī madaras tiek uzskatītas par īstajām jāņuzālēm tieši Vidzemes pusē, pateicoties savām ārstnieciskajām īpašībām.

Papardes zari vainagā var palīdzēt apskaidrot prātu pasaules noslēpumu izzināšanā.

Par atbilstošām zālēm meitu vainagiem tika uzskatītas visas košās un krāsainās puķes, kas palīdzēs piesaistīt gan puišu, gan labo garu uzmanību, gan vairot skaistumu. Tādas puķes kā gundegas meitas pat mēdza paberzēt pret vaigiem, lai tie kļūtu sārtāki. Šī metode gan nav ieteicama, jo gundegu sula rada ādas kairinājumu un vieglu apdegumu.

Kupls, zaļš ozollapu vainags, pirmkārt, nepieciešams svētku gaviļniekiem – Jāņiem, bet tādus droši var likt galvā arī pārējie puiši un vīri. Papildus ozolzariem, kas simbolizē spēku un labklājību, vīru vainagos var ievīt arī kādu pīlādža vai mežābeles zaru, kas aizsargās pret ļaunajiem gariem.

Neprecētās meitas ar vainagiem var zīlēt – pēc pusnakts doties pie ozola un mest vainagu tā zaros. Cik reizes vainags neieķeras zaros un nokrīt zemē, tik gadus jāgaida līdz kāzām.

Vainagu var arī saglabāt līdz nākamajiem svētkiem. Stāvot mājās tas savāks sevī negatīvo enerģiju no kuras varēs atbrīvoties vainagu sadedzinot Jāņu ugunskurā.

Savukārt, ja vēlies uzzināt par Papardes zieda spēku un nostāstiem, spied šeit!

Noskaties: Video pamācība vainagu vīšanā



Vainagu vīšana, pexels.com

Vainagu vīšana, pexels.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas