Protams, ka vasaras brīvlaiks ir pusaudžu mīļākais laiks
visā gadā. Uz skolu nav jāiet, mājas darbi nav jāpilda. Vējš galvā un milzu
vēlme pēc piedzīvojumiem. Nereti tieši kādā no vasaras draugu ballītēm pusaudži
nomēģina alkoholu un reizēm, diemžēl, arī dažādas narkotiskās vielas.
Kā notiek soda uzlikšana?
Ja nepilngadīgais uz ielas vai citā sabiedriskā vietā tiks pieķerts apreibinošo vielu reibumā, viņam tiks sastādīts Administratīvo pārkāpumu protokols un deklarētās dzīvesvietas adresi tiks nosūtīts aicinājums ierasties uz savas pašvaldības Administratīvās komitejas sēdi paskaidrojuma sniegšanai (kopā ar vecākiem). Ja sēde tiks ignorēta, lēmums tiks pieņemts bez pārkāpuma veicēja klātbūtnes un kopā ar protokolu un lietas materiāliem tiks nosūtīts vainīgajai personai.
Cik liela ir soda summa?
Sods par nepilngadīgas personas atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā ir noteikts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 171. panta 1. daļā. Nepilngadījam var tikt izteikts tikai brīdinājums vai arī uzlikts naudas sods 35 Eiro apmērā. Ja šāds pārkāpums gada laikā tiek veikts atkārtoti, jāšķiras būs nu jau no 70 Eiro.
Ja uzliktais naudas sods netiks samaksāts noteiktajā periodā, komisijai ir tiesības sākt piedziņu gan no nepilngadīgā ( ja personai ir ienākumi) vai arī no personas vecākiem.
Jāņem arī vērā, ka atkarībā no nepilngadīgās personas vecuma un pārkāpumu regularitātes, pēc šāda veida sodu uzlikšanas ģimenei pastiprinātu uzmanību it tiesīgs sākt pievērst arī Sociālais dienests vai bāriņtiesa.
Noskaties arī video, kur pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs skaidro, kā pareizi ar pusaudzi runāt par atkarībām
Noderīgi:
Kā atturēt pusaudzi no apreibinošām vielām?
Garastāvokļa traucējumi pusaudžiem. Kā palīdzēt?
Konsultatīvai tālrunis pusaudžiem un viņu vecākiem, lai saņemtu atbalstu