You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādu ietekmi uz veselību atstāj Rabarberi – 10 mazzināmi fakti

Pavasaris ir vitamīnu un rabarberu laiks. Rabarberu recepšu klāsts ir neizmērojams – tās pielieto gan saldajos ēdienos, gan sāļajos, rabarberus cep plātsmaizēs un vāra ķīseļos, kā arī gatavo atspirdzinošus dzērienus un ēd svaigus. Taču patiesībā rabarbers nav tikai gardēžu prieks - tas ir daudz vērtīgāks, nekā Tev varētu sākumā likties. Rabarberi tika pielietoti jau senajā ķīniešu medicīnā kuņģa kaitēm, arī mūsdienās tos pazīstam kā lielisku palīgu kaulu stiprināšanai, smadzeņu darbības uzlabošanai. Esam apkopojuši virkni priekšrocību, kas tevi patiesi pārsteigs – izlasi!

1. Dabisks līdzeklis pret aizcietējumiem

Tā kā rabarberi ir dabiski caurejas līdzekļi, tos var izmantot aizcietējumu ārstēšanai. Rabarberi satur arī lielu daudzumu šķiedrvielu, kas var uzlabot gremošanas sistēmu.

2. Stiprina kaulus

Rabarberi satur lielu K vitamīna devu, kam ir nozīme kaulu metabolismā, tas palīdz novērst arī osteoporozi. K vitamīns ir svarīgs kaulu veidošanai un izturībai. Rabarberi ir arī pienācīgs kalcija avots (viena glāze atbilst 10% no ikdienas nepieciešamības) – kā zināms, arī kalcijs kaulu veselībai ir ļoti svarīgs.

3. Uzlabo smadzeņu veselību

K vitamīns rabarberos ierobežo smadzeņu neironu bojājumus - un tas var palīdzēt Alcheimera slimības profilaksei, kā arī samazina insulta risku. Kāds pētījums rāda, ka rabarberi var palīdzēt ārstēt pat smadzeņu iekaisumu.

4. Rabarberi palīdz zaudēt svaru

Rabarberi samazina sliktā holesterīna līmeni, turklāt tie satur maz kalorijas, tādēļ tas var būt lielisks papildinājums svara zaudēšanas diētai. Rabarbera sastāvā atrodami līdzīgi katehīna savienojumi kā zaļajā tējā un tas arī palīdz sadedzināt ķermeņa taukus un veicina svara zudumu. Bez tam rabarberi ir arī labs šķiedrvielu avots - vēl viena barības viela, kas svarīga svara zaudēšanai.

5. Iespējama diabēta ārstēšana

Daži pētījumi liecina, ka savienojumi, kas atrodami rabarberu kātos, var palīdzēt uzlabot cukura līmeni asinīs un pat pazemināt holesterīna līmeni.

6. Sargā asinsvadus no bojājumiem

Citos pētījumos tiek runāts par rabarberos esošajiem aktīvajiem savienojumiem, kas aizsargā artērijas no bojājumiem, kas citādi varētu izraisīt sirds un asinsvadu slimības. Daži avoti saka, ka rabarberi var arī pazemināt asinsspiedienu.

7. Vai var palīdzēt nieru veselībai

Rabarberu lietošana var uzlabot terapeitisko efektu, ārstējot hroniskas nieru slimības. Bet tā kā rabarberi satur nedaudz skābeņskābes, tas var izraisīt vai saasināt nierakmeņus.

8. Rabarberu ēšana mazina PMS un menopauzes simptomus

Rabarberi satur arī fitoestrogēnus, un daži pētījumi apgalvo, ka tas var palīdzēt mazināt menopauzes simptomus.

9. Aizkavē ādas novecošanos

Rabarberi ir kārtīga A vitamīna bumba. Šis dabīgais antioksidants palīdz neitralizēt brīvos radikāļus un aizkavē novecošanās simptomus (piemēram, grumbiņas un smalkās līnijas). Tādējādi rabarberi saglabā ādu jauneklīgu un mirdzošu, novēršot šūnu bojājumus ar brīvajiem radikāļiem. Rabarberi ir arī dabisks antibakteriāls un pretsēnīšu līdzeklis un palīdz aizsargāt ādu no dažādām infekcijām. Neapstrādātus rabarberus pastas formā alternatīvās medicīnas speciālisti pat reizēm iesaka dažādu ādas infekciju profilaksei. Jūs varat pagatavot rabarberu kātu sejas masku, atstājiet to uz 15 minūtēm un nomazgājiet ar aukstu ūdeni. Atkārtojiet katru rītu.

10. Rabarberi - dabisks matu krāsošanas līdzeklis

Rabarberu sakne satur labu devu skābeņskābes, kas, kā zināms, matiem piešķir gaiši brūnu vai blondu nokrāsu. Skābeņskābes klātbūtne padara matu krāsu ilgāku un nekaitē galvas ādai. Divām tasītēm ūdens pievieno apmēram trīs ēdamkarotes pulverveida rabarberu sakņu un vāri uz lēnas uguns 15 minūtes. Ļauj tam atpūsties nakti. No rīta izkās šķidrumu un izskalo matus ar šo maisījumu, lai iegūtu satriecošu matu krāsu.

Papildus tam rabarberi satur arī C vitamīnu un ir neticami gardi. Galu galā rabarberu pievienošana diētai ir lieliska ideja – par to vari nešaubīties!

Noskaties arī video, kur Uģis Kuģis atklāj, kāpēc nevajadzētu ēst restorānos, un izlasi, kas vēl jālieto uzturā labai veselībai:

Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas