You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kādus medicīnas izdevumus var iekļaut gada ienākumu deklarācijā?

Photo by Anna Shvets from Pexels

Photo by Anna Shvets from Pexels

Iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju, cilvēkam ir iespēja norādīt attaisnotos izdevumus par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem, ziedojumiem un dāvinājumiem, tādējādi atgūstot 20% no saviem vai savu ģimenes locekļu izdevumiem. Iepriekš jau skaidrojām, kādus izglītības izdevumus var norādīt nodokļu deklarācijā, tāpēc tagad izpētīsim sīkāk, ko var un ko nevar norādīt deklarācijā attiecībā uz medicīnu.

Vakcinējies un atgūsti daļu naudas!

Vai zināji, ka, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, attaisnotajos medicīnas izdevumos var ieskaitīt izdevumus par vakcinēšanos, tai skaitā arī izdevumus par vienreizlietojamās šļirces un vakcīnas iegādi? Šī ir laba iespēja pasargāt sevi un savus ģimenes locekļus no vīrusiem un atgūt daļu naudas vēlāk atpakaļ.

Zobārstniecības pakalpojumi

Zobārstniecības pakalpojumu - zobārsta un zobu higiēnista - apmaksu un čekus droši vari pievienot gada deklarācijai. Tāpat vari iesniegt izdevumus par zobu protezēšanu.

Citi medicīnas pakalpojumi, par kuriem var atgūt daļu naudas

Daļu naudas vari atgūt arī par:

  • olšūnu punkciju;
  • endoprotēžu vai citu protēžu izgatavošanu vai iegādi;
  • ārstēšanos rehabilitācijas iestādēs.

Kādi medicīnas izdevumi netiks apmaksāti?

Attaisnotajos izdevumos par medicīnas un ārstniecisko pakalpojumu izmantošanu nevar ieskaitīt redzes asumu koriģējošu optikas izstrādājumu (briļļu un lēcu) iegādes izdevumus. Tāpat nevarēs iesniegt izdevumus par ārstniecības līdzekļu, piemēram, ārstniecisko preparātu, zāļu un vitamīnu, kā arī medicīnas ierīču un preču iegādi, izņemot veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanai izmantoto ārstniecības līdzekļu, medicīnas ierīču un preču iegādes izdevumus, par ko nemaksā no Nacionālā veselības dienesta līdzekļiem.

Ko darīt, ja par pakalpojumu izrakstīta kvīts, nevis čeks?

Sākot no 2019.gada vairākas medicīnas iestādēs noformē nevis čeku, bet e-kvīti. Tas ir līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums kases čekam un papīra kvītij, un kalpos par attaisnoto izdevumu pamatojošo dokumentu. Tāpēc, ja, saņemot pakalpojumu kādā no medicīnas iestādēm, piekrīti e-kvīts saņemšanai, to droši iekļauj personas gada ienākumu deklarācijā par attiecīgo gadu.

Atgādinām, ka attaisnotos izdevumus par katru personu drīksti iesniegt deklarācijā tikai vienu reizi un kopējā summa par tiem - izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem, ziedojumiem un dāvinājumiem - nedrīkst pārsniegt 600 Eur.

Lasi arī šos rakstus:

Photo by Anna Shvets from Pexels

Photo by Anna Shvets from Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas