Ja automašīnas gaisa kondicionieris jeb A/C nestrādā kā pieklājas, tad saulainā un karstā laikā pēdējā lieta, ko gribas darīt, ir doties tālākos braucienos pie dabas. Lai piedzīvojumi tomēr notiktu un tos varētu izbaudīt komfortablos apstākļos, nepieciešams laikus diagnosticēt un novērst problēmu kondicionēšanas sistēmā.
Kādi var būt iemesli, kāpēc mašīnā nedarbojas A/C?
- Noplūde
dzesētājā
Noplūde var rasties dažādās vietās, tāpēc var būt grūti to noteikt precīzi. Visbiežāk sastopamās vietas, kur tiek konstatētas noplūdes, ir A / C šļūteņu savienojumi. Dažreiz ir iespējams redzēt eļļainu vielu, kas uzkrājas ap šo savienojumu, kas, iespējams, ir noplūdes avots. Lai to novērstu iespējams izmantot hermētiķi, kas īpaši paredzēts gaisa kondicionēšanas sistēmām.
- Bloķēts /
aizsērējis kondensators
Lielākajā daļā transportlīdzekļu kondensators atrodas automašīnas priekšpusē, tādēļ nebūs grūti redzēt, vai kaut kas to bloķē.
- Saplīsis
kondensators
Ja nav atrodams, ka kaut kas bloķē kondensatoru, iespējams, tas ir saplīsis pavisam un, parasti, vienīgais veids, kā novērst šo problēmu, ir ar kondensatora pilnīgu nomaiņu.
- Problēmas
mašīnas elektronikā
Elektriskās problēmas ir vienas no visgrūtākā diagnosticējamajām, kad A / C nedarbojas. Pirmkārt, jāveic vizuāla visu vadu pārbaude, lai redzētu, vai kādi no vadiem nav salauzti vai izliekti. Ja tiek konstatēti bojāti vadi, tie jālabo ar elektrisko lenti vai jāaizstāj pavisam. Diagnostiku vislabāk veikt servisā pie pieredzējuša automehāniķa.
- Nestrādājoši
dzesēšanas ventilatori
Ja ventilatori nedarbojas pareizi, kondicionieris var nesaņemt pienācīgu dzesēšanu. Ar laiku tas var novest pie situācijas, ka no A/C nāk tikai karsts gaiss. Labākais veids, kā pārbaudīt, vai dzesēšanas ventilators ir salauzts, ir vizuāla pārbaude vai ventilatoram nav plaisas. Ventilatora nomaiņa ir vienīgais veids, kā risināt šo jautājumu.
- Sabojājies
kompresors
Kompresors visbiežāk sabojājas, ja ilgstoši netiek izmantots. Proti, ja visu ziemu tas bijis pasīvā režīmā un sākoties siltumam, pēkšņi tiek iedarbināts, šis šoks var radīt kompresorā bojājumus. Lai no šādām situācijām izvairītos, ieteicams visa gada garumā, trīs reizes nedēļā iedarbināt kondicionieri uz pilnu jaudu un ļaut tam darboties 15-20 min.
Auto kondicionieris, Image by NoobInNature NIN from Pixabay