Photo by Collin Armstrong on Unsplash
Fiziskā apsardze vēl aizvien ir viens no populārākajiem apsardzes veidiem. Ņemot vērā, ka konkurence apsardzes komersantu vidū ir augsta, jāzina, kam pievērst uzmanību, lai saņemtu cenai atbilstošus un efektīvus fiziskās apsardzes pakalpojumus.
Izvēloties fizisko apsardzi, jānoskaidro, vai komersantam ir izsniegta speciālā atļauja, kas ļauj uzņēmumam piegādāt pakalpojumu klientiem. Diemžēl, tirgū darbojas daudzi, kuri nav saņēmuši atļaujas apsardzes darbības veikšanai, taču piedāvā savus pakalpojumus.
Parasti nelicenzētajiem fiziskās apsardzes komersantiem raksturīgas ievērojami zemākas pakalpojuma cenas, salīdzinot pret tirgus vidējo cenu. Šī iemesla dēļ veidojas tirgus dempings, kas bojā situāciju apsardzes nozarē kopumā. Pakalpojuma ņēmēji, protams, izvēlas pakalpojumus no lētākajām kompānijām, kas rada situāciju, ka kvalificētajām un legālajām firmām vai nu jāsamazina savas cenas, tādējādi samazinot arī darbinieku algas, vai jāsamazina darbinieku skaits, atstādinot darbaspējīgus, apmācītus profesionāļus no savu pienākumu pildīšanas.
Diemžēl, šīs situācijas dēļ, rēķinot darba izmaksas, apsargam “uz rokas” nesanāk pat valstī noteiktā minimālā alga pirms nodokļu nomaksas. Turklāt, klients, vēloties ietaupīt un izvēloties lētāko variantu, ne tikai kaitē fiziskās apsardzes uzņēmumu cenu tirgum kopumā, bet arī pats sev. Kā? Nesertificēti un nezinoši apsargi nezinās, kā rīkoties situācijās, kad objekts tiešām jāsargā – kad situācija būs bīstama, nekvalificētais darbaspēks gluži vienkārši kritīs panikā, nevis rīkosies atbilstoši esošajai situācijai.
Galu galā, vēloties ietaupīt uz fiziskās apsardzes pakalpojumu izmaksām, klients būs zaudējis daudz vairāk naudas, atklājot, ka nekustamais īpašums ir sabojāts, mantas, kas atrodas glabātuvē, ir nozagtas, vai dati, kas glabājusies datorā vai cietajā diskā kādā no ofisiem, ir izdzēsti vai nozuduši.
Kāpēc tā?
Kā jau minējām, ir divi varianti –
· Apsardzes darbinieks, kas strādā par knapu minimālo algu, nebūs motivēts veikt savus darba pienākumus atbilstoši regulai;
· Apsardzes darbinieks nezinās, ka rīkoties, jo viņš būs bez pieredzes un kvalifikācijas.
Vēl viena problēma, kas
novērojama – pakalpojuma ņēmēji, īpaši tie, kuri aicina fizisko apsardzi
apsargāt lielus objektus, bieži aizmirst uzņemties atbildību arī no savas
puses. Izplatīti tas ir jaunceltnēs, kur darbinieki, beidzoties darba laikam,
dodas mājās, atstājot savus darba instrumentus kur nu kurais. Tas paver iespēju
garnadžiem veikt zādzību, jo apsardzes darbinieks fiziski nav spējīgs apsekot
visas telpas vienlaicīgi. Pareizi būtu norādīt vienu telpu, kurā glabāsies
instrumenti, vai atnest instrumentus uz apsardzes darbinieka telpu, lai tos
būtu viegli nosargāt.
“IS SECURITY” fiziskās apsardzes pārstāvji apgalvo, ka par drošību nepieciešams rūpēties kopā. Ja katrs būs atbildīgs pret savu darbu un rūpīgāk pievērsīs uzmanību drošībai, tad kopīgiem spēkiem apsardzes pasākumi būs ļoti efektīvi. Galvenais atcerēties – izmantot kvalificētu darbaspēku, kas nāk no licencētam apsardzes firmām, par pārējo būs iespējams vienoties sadarbības procesā!
Vēlies efektīvu un profesionālu fizisko apsardzi ? Sazinies ar fiziskaapsardze.lv profesionāļiem, rakstot info@fiziskaapsardze.lv vai zvanot uz 27770111!
Photo by Collin Armstrong on Unsplash