You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Krioterapija – viens no drošākajiem veidiem, kā norūdīt organismu

foto :160 CRYO

foto :160 CRYO

Viena no veselīga dzīvesveida pamata sastāvdaļām ir rūdīšanās. Piemēram, strauji pazeminoties vai paaugstinoties apkārtējās vides temperatūrai, norūdīts ķermenis nekavējoties reaģē ar asinsvadu sašaurināšanos ( paplašināšanos), jo tas var apdraudēt organismu. Tajā pašā laikā nenorūdīta cilvēka organisms nespēs tik ātri reaģēt un tiks pie hipotermijas ( ķermeņa temperatūras samazināšanās) vai pārkaršanas. Rūdīšanās palielina cilvēka ķermeņa izturību, stiprina nervu sistēmu, kā arī palielina imunitāti un izturību pret slimībām. Rūdīšanās metodes ir dažādas, viena no drošākajām, visvairāk izpētītajām un kontrolētājām ir krioterapija.

Kā norit procedūra un vai ir iespējams apsaldēties tik zemā temperatūrā?

Procedūra kriosaunā tiek veikta sausu slāpekļa tvaiku ietekmē un tie skar tikai ādas virsējo slāni. Temperatūra un laiks, kas tiek pavadīts kriosaunā, ir īpaši pielāgots, tāpēc apsaldēties procedūras laikā nav iespējams. Procedūras programma ir rūpīgi izstrādāta un pārbaudīta. Pirmo reizi apmeklējot kriosaunu , tiek veikta ķermeņa pielāgošanās zemai temperatūrai. Atkarībā no tā, kā cilvēks jūtas aukstumā, pirmajai vizītei tiek noteikts laiks no 1,5-2,5 minūtēm, pakāpeniski palielinot uzturēšanos kriosaunā līdz 3. minūtēm. Vēlamais procedūras ilgums tiek noteikts individuāli.

Cik bieži apmeklēt kriosaunu?

Krioterapijas kurss, kas sastāv no 10–15 procedūrām, ir līdzīgs 3 gadus intensīvai ķermeņa rūdīšanai dabiskos apstākļos. Neskatoties uz to, ka procedūra notiek ekstremāli zemā temperatūrā (130–160 grādi) vairums cilvēku to novērtē kā ērtu un patīkamu. Lai sasniegtu maksimālu efektu, profilaktiskos nolūkos speciālisti iesaka 10 sesiju kursu, kas ideālā secībā jāveic pēc iespējas biežāk: katru dienu vai katru otro dienu. Pēc kursa pabeigšanas profesionāļu uzraudzībā, procedūras var apmeklēt individuāli. Starp citu, daudzās Eiropas valstīs krioterapija ir tik ļoti atzīta, ka ir tikusi iekļauta valsts apdrošināšanas programmā un cilvēkiem ir iespēja reizi gadā iziet kursu.

Kā kriosauna ietekmē imunitāti?

Pēc procedūras paātrinās asinsrite, kas stimulē ķermeni darboties pilnā apjomā un uzlabo imūnsistēmu. Tāpat arī tiek uzlabota šūnu funkciju efektivitāte, jo labāka asins cirkulācija palīdz veicināt šūnu augšanu un orgānu darbību, efektīvāk atbrīvo no toksīniem un stiprina imūnsistēmu, palielinot leikocītu skaitu. Pētījumi liecina, ka krioterapija var palielināt balto asins šūnu daudzumu. Šīs šūnas tiek uzskatītas par sava veida karavīriem, kas cīnās ar infekcijām. Kā vienu no krioterapijas efektiem var arī minēt kortizola ( steroīdu hormons, ko izdala virsnieru garoza) līmeņa samazināšanu, tā rezultātā atbrīvojot endorfīnus ( hormons, kas atbildīgs par labsajūtas veidošanos organisma). Pēc krioterapijas ir jūtams enerģijas uzliesmojums - tas palīdz mazināt stresu un uzlabo garastāvokli. Nomācot stresa ietekmi uz ķermeni, tiek stiprināta imūnsistēma un ķermenis atkal var efektīvi cīnīties pret slimībām. Krioterapija tiek pielietota dažādās medicīnas nozarēs. To lieto dermatoloģijā un kosmetoloģijā, jo procedūrai ir labs kosmētisks efekts, tā risina dažādas ādas problēmas, tai skaitā celulītu, akni, ekzēmu, psoriāzi un citas.

Kriosauna pret sāpēm un migrēnu

Krioterapija ir pazīstama arī kā efektīvs pretsāpju un pretiekaisuma līdzeklis. Klīnikas Vācijā jau vairāk nekā 30 gadus pacientiem iesaka kriosaunu sāpju mazināšanai, tādējādi dodot iespēju izvairīties no sintētisku medikamentu lietošanas un hormonālo terapiju uzsākšanas. Aukstums var ne tikai ātri mazināt sāpes, iekaisumu un muskuļu spazmas, bet arī ievērojami uzlabot mikrocirkulāciju asinsrites un limfātiskajās sistēmās, regulēt muskuļu tonusu, uzlabot vielmaiņas procesus un stiprināt ķermeņa imunitāti. Kriosauna uzlabo asinsvadu elastību un caurlaidību, uzlabojot audu mikrocirkulāciju ar skābekli, veiksmīgi ārstē galvassāpes. Pats galvenais – tā ne tikai novērš simptomus, bet arī iemeslus. Tāpat kriosauna aktivizē un efektīvi attīra limfātisko sistēmu, kura atbild par toksīnu izvadīšanu no organisma.

Kur apmeklēt kriosaunu?

160 – Cryo lepojās ar modernākajām iekārtām Rīgā. 160 – Cryo kriosaunas var apmeklēt Rīgā ‘’ Pepsi centrā’’, uzvaras bulvārī 10 un sporta klubā ‘’ F1’’ Stirnu ielā 10. Iepriekš nepieciešams pierakstīties.

foto :160 CRYO

foto :160 CRYO

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas