You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Motors klaudz, gultnis gaudo un kaut kas slīpējas – par ko liecina auto trokšņi?

Auto remonts. Photo by Malte Luk from Pexels

Auto remonts. Photo by Malte Luk from Pexels

Klaudzēšana, gaudošana, metāliska slīpēšanās, blīkšķi un graboņa - Tava automašīna parasti ziņo par to, ka kaut kas nav kārtībā, jautājums tikai – vai Tu ieklausies? Jā, reizēm mēs paļaujamies tikai uz brīdinājuma lampiņām un, kamēr nekas nedeg, īpašu uzmanību nekam nepievēršam. Tomēr, ik dienu braucot, Tu noteikti jau zini, kā jāskan Tavai mašīnai, un, ja būsi vērīgs – jau pēc skaņas vien varēsi nojaust, ka kaut kas nav, kā nākas. - par ko liecina automašīnas skaņas?

1. Klakšķēšana

Ja Tavs auto, bremzējot klakšķ, tas var nozīmēt, ka ir nodiluši bremžu kluči vai bremžu disku suports. Ja šī problēma parādās tad, kad brauc pāri izciļņiem, bedrēm vai guļošajiem policistiem – tad varētu būt problēmas ar balstietkārtu vai arī varbūt ir vaļīgs izpūtējs. Taču, ja auto saķeras brīdī, kad tu pagriez stūri, tad, iespējams, ir problēmas ar stūri, riepām vai nolietotiem gultņiem un iespējams, ir pēdējais laiks tos nomainīt.

2. Slīpēšanās skaņa

Slīpēšanās skaņa no automašīnas pārnesumkārbas var norādīt uz sajūga vilces gultņa vai paša sajūga problēmu, vai vārpstas un pārnesumu problēmu transmisijas iekšpusē.

Ja slīpēšanās dzirdama, pārslēdzot manuālo transmisiju, tas, iespējams, ir sajūga jautājums.

Ja šķiet, ka šī slīpējošā skaņa it kā atrodas zem automašīnas, iespējams, ka tā nāk no diferenciāļa vai pārnesumkārbas, kurā varētu būt maz eļļas, vai arī no universālā CV šanīra vai riteņa gultņa.

Ja mašīnas slīpējošā skaņa rodas bremzēšanas laikā, vajadzētu pārbaudīt bremžu klučus. Bremžu kluču pamatne var slīpēt bremžu disku rotorus, rezultātā bremžu darbība var tikt apgrūtināta un metālu berzēšanās var ātri sabojāt arī bremžu diskus. Vislabāk bremžu sistēmu pārbaudīt kādā servisā, kur ir speciāls, tam paredzēts stends.

3. Svilpjoša, šņācoša skaņa

Svilpjoša skaņa zem motora pārsega, liek domāt, ka kaut kur ir radusies šķidruma noplūde. Iespējams, ka, piemēram, radiatora dzesēšanas šķidrums vai eļļa noplūst un nonāk uz motora bloka vai izplūdes kolektora. Pavēro savu auto – ja šņākšana pastiprinās brīdī, kad tu uzņem ātrumu, tad tā varētu būt arī vakuuma noplūde no mazajām šļauciņām ap motoru, kas nodrošina gaisa ieplūdi.

4. Klauvēšana, klaudzēšana

Ja motora nodalījumā dzirdama klauvēšana – pārbaudi to pēc iespējas ātrāk. Speciālists vislabāk pateiks, vai šo problēmu var novērst, vai arī ir kas nopietns. Dažkārt, ja klauvēšana dzirdama brīžos, kad uzņem ātrumu, tas var liecināt arī par nepareizu degvielu ar pārāk zemu oktānskaitli.

Vēl viens klauvēšanās iemesls – nepietiekams eļļas līmenis. Kad motoreļļas līmenis ir pārāk zems, dzinēja komponentes tiek nepietiekami eļļotas un tas rada troksni – klauvēšanu, slīpēšanās skaņas un rezultātā var izraisīt stieņu pārrāvumu, kas radīs klauvējošu skaņu. Tādēļ, ja pamani klauvēšanos, labāk nekavējoties dodies uz servisu un pārliecinies, ka bojājumus ir iespējams novērst, jo citādi tavs spēkrats var pilnībā iziet no ierindas.

Ja automašīna ir nobraukusi daudz kilometru un tai nav veiktas regulāras apkopes, tas var norādīt, ka dzinējs ir nolietojies. Ir daudzi autoservisi, kas nodrošina kvalitatīvu motoru remontu, ja tavs motors klaudz, neatliec servisa apmeklējumu uz vēlāku!

5. Sprādziena skaņas un blīkšķi

Skaļš sprādziens vai blīkšķis no automašīnas izplūdes caurules gala liecina, ka no motora ir iznākusi nesadedzināta degviela, kas izpūtējā aizdegusies. Ir iespējams, ka automašīnai kaut kur ir vakuuma vai izplūdes gāzu noplūde vai arī problēmas ar katalizatoru.

Vecākās automašīnās sprādzienveidīgs troksnis var liecināt arī par to, ka motors strādā ar nepilnībām. Ja šķidrums iznāk no auto priekšpuses, tas var norādīt uz problēmām ar motora degvielu, aizdedzi vai izplūdes sistēmu, ko izraisa bloķēts degvielas filtrs, vecas aizdedzes sveces vai nepareizi funkcionējošs katalītiskais neitralizators jeb katalizators.

6. Grabēšana zem auto

Ja zem sava auto dzirdi grabēšanu, tam var būt daudz iespējamo iemeslu - visticamāk, kaut kas ir vaļīgs vai arī kaut kas tur ir nokritis. Skaņas no apakšas zem transportlīdzekļa var liecināt par vaļīgu izplūdes sistēmu vai pat vaļīgiem bremžu klučiem. Cēloni vajadzētu atrast pēc iespējas ātrāk, jo var gadīties, ka ir nokritusi izplūdes sistēmas daļa vai sākušās problēmas ar balstiekārtu. Ja šis troksnis mainās līdz ar paātrinājumu, iespējams, ka diferenciālim ir nepieciešama kāda smērviela bet tikpat labi tas var norādīt uz transmisijas problēmām vai beigtu gultni. Problēma ir tā, ka skaņas, kas dzirdamas zem transportlīdzekļa, mēdz atskanēt un atbalsojas tiktāl, ka neprofesionālim nav iespējams atrast skaņas avotu. Tādēļ drošākais ir doties taisnā ceļā uz autoservisu veikt ritošās daļas diagnostiku.

7. Tarkšķoša skaņa no izpūtēja

Ja auto izplūdes gāzes nāk laukā ar tarkšķošu troksni, parasti tas liecina, ka vecā izplūdes sistēma ir sarūsējusi vai bojāta. Izplūdes gāzu problēma parasti nenodara papildus bojājumus automašīnai, taču tā var ļaut izplūdes gāzēm iekļūt salonā, tāpēc šī problēma nekavējoties jānovērš.

8. Gaudošana

Automašīnas gaudošana izklausās kā kliedzoša skaņa, kas nāk no motora pārsega. Tas nozīmē, ka viena no jostām, kas darbina tādus piederumus kā gaisa kondicionieris vai stūres pastiprinātājs, ir izslīdējusi. Labs mehāniķis šo salabos ļoti ātri.

Taču, ka gaudošana nāk no riteņiem bremzēšanas laikā, iespējams, ka ir nodiluši bremžu kluči vai radusies cita bremžu sistēmas problēma.

9. Rēcoša skaņa

Auto parādījusies rēcoša skaņa, kas, pieaugot ātrumam, kļūst arvien spēcīgāka? Pirmais, kas jāpārbauda, ​​ir izplūdes sistēma. Automātiskajām kārbām tas nozīmēs, ka auto nepārslēdzas uz nākamo pārnesumu. Ar manuālo pārnesumkārbu sajūgs varētu slīdēt.

10. Nevienmērīgs, ciklisks troksnis braucot

Ja Tu braucot dzirdi nevienmērīgu ciklisku troksni, kas līdzinās nenobalansētas veļasmašīnas centrfūgai, nekavējoties vajadzētu pārbaudīt riepas un riteņus. Iespējams, ka atskrūvējies kāds uzgrieznis un tā rezultātā ritenis var nokrist. Tāpat tas var liecināt par zemu spiedienu riepās.

Katrā gadījumā, savā automašīnā noteikti vajag ieklausīties, periodiski pārbaudīt, aizvest uz diagnostiku. Bet, ja sadzirdi savādas skaņas, visprātīgākais nekavējoties doties pie zinoša mehāniķa uz autoservisu, kas palīdzēs atrast problēmas cēloni un novērst to, lai tavs auto atkal dūktu kā bitīte.

Lasi arī:


Auto remonts. Photo by Malte Luk from Pexels

Auto remonts. Photo by Malte Luk from Pexels

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas