You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Nākamgad tiks izsolīta "Stūra mājas" ēka

Foto: Edijs Pālens/LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Tetera nama jeb "Stūra mājas" Brīvības ielā, Rīgā, izsoli VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) plāno rīkot nākamajā gadā, pavēstīja VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Šobrīd VNĪ nosūtījuši vēstuli Kultūras ministrijai (KM), kurā lūgts gaidīt precīzu formulējumu no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes par saglabājamajām vērtībām īpašumā.

Vārna norādīja, ka šis skaidrojums ir būtisks, lai potenciālajam īpašniekam būtu pilnīga izpratne par iespējamo īpašuma izmantošanu.

VNĪ plāno īpašuma pārdošanu uzreiz pēc šīs informācijas saņemšanas, jo bez tās izsole nav iespējama.

Jau ziņots, ka valdība šogad martā konceptuāli kā variantu atbalstījusi KM informatīvajā ziņojumā iekļauto scenāriju, kas paredz Tetera nama jeb "Stūra mājas" virzīšanu uz atsavināšanu un pārdošanu atklātā izsolē.

Ministri pauda cerību, ka valdības lēmums par "Stūra māja" atsavināšanu ļaus izvairīties no Okupācijas muzeja ekspozīcijas slēgšanas. Lai veiktu ārkārtas darbus un izveidotu signalizāciju, bija nepieciešams finansējums. Tagad VNĪ ieguldīs savus līdzekļus, kurus pēc tam uzņēmums cer atgūt "Stūra mājas" atsavināšanas procesā.

"Stūra māja" ir septiņu stāvu mūra ēka ar veikala telpām pirmajā stāvā, kas celta 1912. gadā pēc arhitekta Aleksandra Vanaga izstrādāta projekta. Laika posmā no 1944. gada līdz 1991. gadam "Stūra mājā" atradās Latvijas PSR Valsts drošības komiteja. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas "Stūra mājā" līdz 2008. gadam darbojās Latvijas Iekšlietu ministrijas padotības iestāde Valsts policija.

Savukārt 2009. gadā ar KM rīkojumu "Stūra māju" atzina par valsts nozīmes vēsturiska notikuma vietu "Komunistiskā režīma represīvo iestāžu darbības vieta - "Stūra māja"", vienlaikus definējot saglabājamās vērtības ēkas pirmajā stāvā un pagrabstāvā.

Informatīvajā ziņojumā uzsvērts, ka, neskatoties uz dažādiem potenciālajiem īpašuma attīstības variantiem, piemēram, pielāgot "Stūra māju" valsts budžeta iestāžu vajadzībām, uzrunājot komercsektoru un Rīgas pašvaldību par iespējamajiem ēkas attīstības scenārijiem, ko VNĪ ir piedāvājis no 2014. gada, "Stūra mājas" neiznomātajai platībai nav izdevies atrast piemērotu pielietojumu, kas sniegtu tai jaunu un piepildītu saturu.

KM klāsta, ka patlaban neiznomātā ēkas platība, pēc VNĪ sniegtās informācijas, veido 92% no ēkas kopējās platības. Nelielu ēkas daļu - 690 kvadrātmetrus jeb 8% aizņem Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija par čekas vēsturi Latvijā. Nomas līgums ar Latvijas Okupācijas muzeja biedrību noslēgts 2020.gada 13. maijā ar nomas termiņu līdz 2050. gada 30. decembrim.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Foto: Edijs Pālens/LETA

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas