You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Par 29% pieaudzis pašvaldību budžeta finansējums darbam ar jaunatni

Jaunieši. Foto: Pixabay

Jaunieši. Foto: Pixabay

Pagājušajā gadā kopējais pašvaldību budžeta finansējums darbam ar jaunatni bija vismaz 7 869 717 eiro, kas ir par 29% vairāk nekā 2022.gadā, teikts apsekojuma ziņojumā "Darbs ar jaunatni pašvaldībās 2023.gadā".

Ikgadējais budžeta finansējums darba ar jaunatni sistēmas uzturēšanai tika nodrošināts visās 43 Latvijas pašvaldībās. Atvēlētā finansējuma apjoms tam bija vismaz 7 231 210 eiro. Gadu iepriekš 42 pašvaldībās finansējums šīs sistēmas uzturēšanai bija 5 292 255 eiro.

34 pašvaldības finansēja jauniešu un jaunatnes organizāciju iniciatīvas, tai skaitā projektu konkursos, kopumā atvēlot 638 507 eiro. 2022.gadā 31 pašvaldība šim mērķim atvēlēja 785 247 eiro.

39 pašvaldībās tika sniegts materiāls vai pakalpojumu atbalsts jaunatnes organizāciju vai jauniešu iniciatīvu grupu īstenotiem projektiem un aktivitātēm.

Tāpat kā 2022.gadā, 38 pašvaldībās piesaistīts projektu finansējums jaunatnes jomas projektu īstenošanai. Pašvaldības ir saņēmušas atbalstu Jaunatnes politikas valsts programmas, "Erasmus+", "Eiropas solidaritātes korpusa", "PROTI un DARI!" un citu programmu ietvaros.

Pērn darbojās 176 pašvaldību dibināti un uzturēti jauniešu centri vai līdzīgas neformālās izglītības un brīvā laika iestādes. Savukārt 18 iestādes bija nevalstisko organizāciju dibinātas un uzturētas. Divās pašvaldībās nebija neviena jauniešu centra.

40 pašvaldībās notika darbs ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām, 39 pašvaldībās šie jaunieši tika iesaistīti projektos un aktivitātēs. Gadu iepriekš darbs ar jauniešiem ar ierobežotām iespējām notika 29 pašvaldībās.

33 pašvaldībās notika digitālais darbs ar jaunatni. Savukārt mobilais un ielu darbs ar jaunatni notika attiecīgi 30 un deviņās pašvaldībās. Brīvprātīgā darba veicināšana bija svarīga 35 pašvaldībām.

29 pašvaldības no sava budžeta atbalstīja nometņu organizēšanu vai pat tās organizēja.

Četrās pašvaldībās tika īstenotas aktivitātes un projekti ar diasporas jauniešiem. Turpretim Ukrainas jaunieši piedalījās projektos un aktivitātēs 31 pašvaldībā.

36 pašvaldības savos resursos regulāri pārpublicēja ar jaunatnes jomu saistīto informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) un citām institūcijām. Savukārt 33 pašvaldības uzturēja sadaļu tās tīmekļa vietnē jauniešu informēšanai. Atsevišķa tīmekļvietne šim mērķim bijusi 16 pašvaldībām.

Jaunieši. Foto: Pixabay

Jaunieši. Foto: Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas