Fudži kalns Japānā. Foto: Yuichi YAMAZAKI / AFP
Sniegotā Fudzi kalna virsotne ir viens no pazīstamākajiem apskates objektiem Japānā. Taču šogad, atšķirībā no citiem gadiem, oktobrī uz tā neuzsniga sniegs – pirmo reizi 130 gadu laikā kopš sākta novērojumu fiksēšana.
Vidēji Fudzi kalna sniega cepure sāk veidoties 2. oktobrī. Pagājušajā gadā tā sāka veidoties 5. oktobrī.
Japānas Valsts meteoroloģijas dienests paziņoja, ka šogad valstī ir bijusi augstāka temperatūra nekā parasti, kas ir veicinājis vēlāku snigšanu uz Fudzi virsotnes.
Tas ir vēlākais snigšanas datums kopš 1894. gada, kad tika sākta uzskaite, sacīja sinoptiķis Jutaka Katsuta. Iepriekšējais rekords – 26. oktobris – tika reģistrēts divas reizes – 1955. un 2016. gadā.
Sinoptiķis medijiem stāstīja: “Šovasar bija augsta temperatūra, un šī augstā temperatūra turpinājās arī septembrī, kavējot aukstā gaisa ieplūšanu”.
Japānā šogad ir piedzīvota līdz šim karstākā vasara, kas ir vienāda ar pagājušā gada rekordu, un Jutaka sacīja, ka klimata pārmaiņas varētu būt ietekmējušas sniega cepures veidošanās aizkavēšanos.
Taču, par laimi, sniegs uz Fudzi drīzumā atgriezīsies, jo Japānas Laikapstākļu asociācija prognozē, ka pirmais sniegs virsotnē varētu uzsnigt līdz 7. novembrim pēc nokrišņiem nākamās nedēļas sākumā.
Fudzi kalns, simetrisks vulkāns, kas iemūžināts neskaitāmos mākslas darbos, lielāko gada daļu ir klāts ar sniegu.
Vasaras laikā sniegs parasti nokūst, paverot ceļu pārgājienu sezonai, kurā katru gadu vairāk nekā 220 000 cilvēku uzkāpj tā stāvajās nogāzēs.
Fudži kalns Japānā. Foto: Yuichi YAMAZAKI / AFP