Foto: Lita Krone/LETA
Salaspils novadā no skolām tālāk dzīvojošiem skolēniem palielinās kompensējamo braucienu skaitu līdz 166 reizēm mēnesī, lēmusi Salaspils novada dome.
Minēto nosaka grozījumi saistošajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem un kompensāciju izmaksu sabiedriskā transporta izdevumu segšanai Salaspils novada izglītojamiem.
Lai nodrošinātu iespēju skolēniem, kuru dzīvesvieta atrodas tālākās novada teritorijās un kuriem nav pieejams viena sabiedriskā transporta reiss un ir nepieciešams izmantot vairākus reisus, tajā skaitā tādus, kas šķērso citas pašvaldības administratīvo teritoriju, nokļūt uz pašvaldības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādi un atpakaļ, saistošajos noteikumos palielināts kompensējamo braucienu skaits līdz 166 reizēm mēnesī.
Pašvaldība skaidro, ka, lai samazinātu administratīvo slogu līdzmaksājuma veikšanai par braukšanas kartes iegādi, noteikumi paredz ieviest līdzmaksājumu reizi mācību gadā, nosakot tā samaksu līdz katra gada 30.septembrim. Ievērojot to, ka, kopš saistošo noteikumu izdošanas, ir palielinājušās sabiedriskā transporta pārvadātāju sniegto pakalpojumu izmaksas, noteikumos paredzēts atbilstoši palielināt arī skolēna vecāka vai likumiskā pārstāvja līdzfinansējuma daļu par braukšanas kartes iegādi, proti, no līdzšinējiem 1,40 eiro uz 2 eiro.
Atbalsts skolēnu nokļūšanai uz izglītības iestādi un atpakaļ mājās pienāksies no jaunā mācību gada, proti, 2025.gada 1.septembra.
Skolēniem, kuriem nav pieejams sabiedriskais transports nokļūšanai no deklarētās dzīvesvietas līdz speciālās izglītības iestādei un atpakaļ, kas īsteno speciālo izglītības programmu pamatizglītības pakāpē, kuras apguve nav iespējama Salaspils novada administratīvajā teritorijā esošajās izglītības iestādēs, nokļūšanu var nodrošināt ar pašvaldības transportu, kura maršrutu apstiprina pašvaldības izpilddirektors, nodrošinot, ka pašvaldības transporta pieturvieta skolēnu uzņemšanai neatrodas tālāk par trim kilometriem no viņa deklarētās dzīvesvietas. Skolēna nokļūšanu līdz pieturvietai un atpakaļ nodrošina viņa vecāki vai likumiskie pārstāvji.
Foto: Lita Krone/LETA