Manhetena, Ņujorka, ASV Foto: Pixabay
Mājokļu koplietošanas gigants "Airbnb" paziņojis, ka tam ir nācies pārtraukt dažu rezervāciju pieņemšanu Ņujorkā, jo 5.septembrī stājās spēkā jauni noteikumi par īstermiņa īri, kas nozīmēs lielas izmaiņas ceļotājiem, kuri cer izvairīties no lielajām viesnīcu izmaksām.
Jaunie noteikumi ir paredzēti, lai efektīvi izbeigtu populāro tendenci, kad pilsētu saimnieki un iedzīvotāji, katru nedēļu vai nakti, uz īsu laiku izīrē savus dzīvokļus tūristiem un pilsētas viesiem, lai viegli, un ātri piepelnītos.
Saskaņā ar jauno sistēmu noma, kas ir īsāka par 30 dienām, būs atļauta tikai tad, ja
īpašuma saimnieki būs reģistrējušies pilsētā. īpašuma saimniekiem ir jāapņemas fiziski atrasties mājā īres līguma darbības laikā un koplietot dzīvojamo telpu ar savu viesi. Arī vairāk nekā divi viesi vienlaikus nav atļauti, kas nozīmē, ka ģimenēm ar bērniem šis pakalpojums faktiski ir nepieejams.
Platformām, kā piemēram "Airbnb", nav atļauts apstrādāt nereģistrētu namsaimnieku sniegto pakalpojumu darījumus, un kopš likuma stāšanās spēkā, tikai daži bija veiksmīgi reģistrējuši savu darbību. Pilsēta saka, ka ir apstiprinājusi nedaudz mazāk par 300 no vairāk nekā 3800 saņemtajiem pieteikumiem.
Daži mazāku māju saimnieki neslēpj sašutumu, kāpēc viņiem ir jācieš un uz viņu īpašumiem attiecas tādi paši noteikumi, kā uz lielākām daudzdzīvokļu ēkām.
Manuprāt, tas ir milzīgs rādītājs, ka mūsu ievēlētās amatpersonas mūs ir pievīlušas,sacīja Kristāla Peina, kura dzīvo divu ģimeņu mājā Bruklinā un īstermiņā izīrēja vienu no dzīvokļiem, lai palīdzētu samaksāt hipotēku.
Lai gan tiešsaistē pieejamie īres pakalpojumi sniedza ceļotājiem vairāk iespēju Ņujorkā — un tie bija finansiāls risinājums iedzīvotājiem, kuri izīrēja savas mājas, atrodoties atvaļinājumā, — tie ir raisījuši arī sūdzības un asi kritizēti par to, ka dzīvojamos rajonos vairs nav iespējams atrast ilgermiņa mājokļus, jo īpašniekiem izdevīgāk tos ir izīrēt tūristiem.
Vietējie iedzīvotāji un ilgtermiņa īrnieki regulāri sūdzējās par ēkām, kuras pēkšņi pārvērtušās viesnīcās, kuru gaiteņi ir pārpildīti ar nepazīstamiem cilvēkiem un nepārtrauktām ballītēm. Investori iegādājās vienības daudzdzīvokļu ēkās vai veselas rindu mājas, pēc tam nopelnīja bagātību, veicot ar likumu aizliegto īstermiņa īri.
"Airbnb" globālās politikas direktors Teo Jedinskis nosauca noteikumu izmaiņas par triecienu "tūkstošiem ņujorkiešu un mazo uzņēmumu ārējos rajonos, kuri paļaujas uz māju koplietošanu un tūrisma dolāriem, lai palīdzētu savilkt kopā galus".
"Pilsēta sūta skaidru vēstījumu miljoniem potenciālo apmeklētāju, kuriem tagad būs mazāk izmitināšanas iespēju, kad viņi apmeklēs Ņujorku: "Jūs neesat laipni gaidīti," sacīja Teo Jedinskis.
Manhetena, Ņujorka, ASV Foto: Pixabay