Izdzirdot kādu sarunu par apsardzes kompānijām vai mājas apsardzi, pirmais, kas nāk prātā, ir ierastā videonovērošana un durvju kods, kas jādeaktivizē ienākot mājā un jāaktivizē izejot. Taču apsardzes uzņēmumi, sekojot līdzi tendencēm, attīsta savu pakalpojumu klāstu, piedāvājot visdažādākā veida tehnisko apsardzi, kas pasargās privātpersonas no ugunsgrēka izcelšanās, dzīvokļa applūšanas, tvana gāzes noplūdes, oglekļa monoksīda noplūdes un stiklu plīšanas.
KOBLENZ DROŠĪBA speciālisti skaidro, ka drošības prasības ir augušas. Likumā noteikts, ka fiziskām personām no 2020.gada 1.janvāra privātmājas jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu, savukārt, dzīvokļos jābūt dūmu detektoram. Dūmu detektoru klātbūtne mājoklī ļaus laicīgi atpazīt un novērst uguns izplatīšanos un ugunsgrēka rašanos.
Viens no populārākajiem dūmu detektoriem ir autonomais jeb bezvadu dūmu detektors, kas darbojas ar baterijām un iebūvētajiem sensoriem kuri atpazīst dūmus. Tomēr jāņem vērā, ka detektori, kas uzstādāmi manuāli ne vienmēr ir efektīvākais un drošākais veids, kā pasargāt mājokli. Vislabāk ir izvēlēties detektorus, kas aprīkoti ar uzstādījumiem, kas paredz, ka sensoru kairināšanas brīdī, tiek nosūtīta ziņa gan uz tavu tālruni, gan apdrošināšanas kompāniju, lai visas puses varētu ātri noreaģēt un novērst nelaimi.
Kad sensori tiek kairināti, ieslēdzas skaļš skaņas signāls, kas brīdina cilvēkus par briesmām, arī gadījumos, ja cilvēks nav mājās, signāls ir tik skaļš, lai brīdinātu kaimiņus. Var gadīties, ka detektors reaģē uz dūmiem, kas veidojas ēdiena gatavošanas laikā, tāpēc virtuvē labāk izvēlēties siltuma detektoru, kas reaģē nevis uz dūmiem, bet gan konkrētu istabas temperatūru, kuru sasniedzot, signalizācija tiek aktivizēta.
Pēc izskata ļoti līdzīgs iepriekšminētajiem ir tvana gāzes noplūdes detektors, kas ar sensoru palīdzību nosaka tvana gāzes koncentrāciju telpā. Tvana gāze ir ļoti kaitīga cilvēka veselībai – iekļūstot asinīs tvana gāze veido savienojumu, kas kavē skābekļa pārvietošanos un audos rada skābekļa deficītu. Saindēšanās ar tvana gāzi ir nepatīkama. Par saindēšanos liecina:
- Galvas reiboņi
- Galvassāpes
- Elpošanas un redzes traucējumi
- Vemšana
- Trakākajos gadījumos cilvēks nonāk bezsamaņas stāvoklī
Bez saindēšanās var rasties arī sirds ritma traucējumi, insults vai miokarda infarkts, kas var beigties letāli, īpaši, ja saindēšanās notikusi naktī – cilvēks zaudē dzīvību miegā. Līdzīgas sekas rodas, ja cilvēks saindējies ar oglekļa monoksīdu - vieglos gadījumos novērojams reibonis, nelabums, galvassāpes, vemšana, ādas apsārtums, sirdsdarbība paātrinās un asinsspiediens paaugstinās. Smagākos gadījumos sākas miegainība, krampji, koma un cilvēks nonāk bezsamaņas stāvoklī. Tāpēc ļoti svarīgi ierīkot arī oglekļa monoksīda detektoru, kas signalizēs, gadījumā, ja gāze būs ieplūdusi telpā tādā apmērā, kas var kaitēt cilvēka veselībai.
KOBLENZ DROŠĪBA min, ka arī ūdens noplūdes detektori darbojas ar sensoru palīdzību. Sensori ļauj noteikt ūdens un virsmas saskari, un brīdī kad ūdens pieskaras virsmai, aktivizējas trauksmes signāls. Sensorus var izmantot vannām, veļas mašīnām, izlietnēm, trauku mašīnām, akvārijiem, kā arī tos uzstāda pagrabos. Detektori palīdzēs nekavējoties novērst nekontrolējamu ūdens noplūdi, vai neatļautu sensoru pārvietošanu. Tāpat svarīgi ir ātri atklāt mazās ūdens noplūdes, kas rodas santehnikas savienojumu vietās.
Mūsdienās bieži vannas ir iebūvētas ar slēgto paneli un trauku mazgājamās mašīnas iebūvētas tā, ka ūdens caurules nav pārredzamas, tāpēc nepieciešams uzstādīt sensorus drošībai.
Apsardzes pakalpojumu kompānija KOBLENZ DROŠĪBA iesaka ikvienam, kas plāno apsardzes sistēmu ieviešanu mājās, padomāt par drošību visā mājsaimniecībā – gan virtuvē, gan dzīvojamajā istabā, gan tualetē, un laicīgi ieplānot to mājas vai dzīvokļa projektā. Viņi aicina atcerēties, ka detektori, neatkarīgi no to kalpošanas mērķa, nodrošinās vajadzīgo drošību, ja būs sasaistīti ar apdrošināšanas kompāniju un attiecīgi arī ar tavu viedierīci! Ja nepieciešama palīdzība – zvani uz 8444 vai meklē informāciju mājaslapā.