Ethan Sykes
Privātmāju īpašniekiem, tāpat kā dzīvokļu ēkās dzīvojošajiem, nereta problēma ir ciets un dzelžains ūdens. Dzeltens ūdens vannā, dzelteni brūnos toņos iekrāsojušās flīžu starpas, nosēdumu klātbūtne ūdenī, dzelžaina garša ūdenim – ja esi saskāries ar kādu no šīm situācijām, tad šis raksts domāts tev.
Lai izvairītos no iepriekšminētajām problēmām, būtu nepieciešams ieviest nelielas izmaiņas savā mājvietā. Lielisks veids, kā tikt galā ar šo problēmu, ir izvēlēties atbilstošu ūdens filtru savam mājoklim. SIA “Ūdensvads” pārstāvis Agris skaidro, ka pieejamas vairākas iekārtas, kas palīdzētu atrisināt radušos problēmu – “Piemēram, iespējams uzstādīt ūdens mīkstināšanas iekārtas, kas nodrošinātu ūdens mīkstināšanu, kā arī daļēju atdzelžošanu, tāpat iespējams uzstādīt ūdens atdzelžošanas iekārtas, kas parūpēsies par to, lai ūdenī nebūtu izšķīdušo dzelzs savienojumu paliekas. Cilvēkiem, kuri vēlas izvairīties no jebkādu ķīmisko vielu iejaukšanās attīrīšanās procesā, mēs piedāvājam ūdens atdzelžošanas iekārtas ar aerāciju – šajā gadījumā kā reaģents tiek izmantots atmosfērā esošais skābeklis, panākot dzelzs oksidēšanos (nogulsnēšanos), un pēc tam to izfiltrējot. Mēs piemeklējam katram klientam piemērotāko iekārtu – galvenais informēt mūs par esošo situāciju un savām vēlmēm, un nonāksim pie kopsaucēja.”
Lai uzlabotu ūdens krāsu, smaržu un garšu, iespējams uzstādīt Ogles filtrus, tie pildīti ar granulētu aktīvo ogļu pildījumu. Iekārtas strādā uz atskalošanas principu, netiek izmantoti reaģenti. Šādi filtri derīgi līdz trīs gadiem.
Lai uzlabotu ūdens dzidrumu un krāsu, kā arī izvairītos no dažādu mehānisko piemaisījumu likvidēšanas, noderīgi būs Kvarca smilšu filtri. Iekārtās ir smalki dažādu frakciju kvarca smilšu pildījumi. Tie strādā bez reaģentiem, tikai uz atskalošanas principa.
Lai nodrošinātos, ka krāna ūdens ir dzerams un nekaitīgs, nepieciešams izvēlēties Reversās osmozes dzeramā ūdens filtrus. Tie ir ļoti smalki filtri, kas spēj aizturēt līdz pat 99% no visiem zināmajiem piemaisījumiem. Šos filtrus iedala divās grupās mājas (4, 5, un 6 pakāpju filtri) un industriālie – rūpniecībā un medicīnā izmantojamie. Šo iekārtu parasti izbūvē zem izlietnes, un izveido atsevišķu krānu, caur kuru tek izfiltrētais ūdens.
Ethan Sykes