You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vai ar masāžas palīdzību iespējams atbrīvoties no galvassāpēm?

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Ārstnieciskā masāža, neirosedatīvā masāža, grūtnieču masāža – tie ir tikai pāris no masāžu veidiem, ko varam baudīt mūsdienās. Galvassāpes, muskuļu sāpes, nervozitāti, saspringumu un daudzas citas kaites, kas ikdienā par sevi atgādina, spēj atrisināt vai vismaz atvieglot piemērotas masāžas apmeklējums pie tāda masiera, kurš ieguvis medicīnisko izglītību.

Lai saprastu, kādu masāžu izvēlēties, lūdzām sertificētajām masierēm Diānai Strāķei un Initai Vēverei no veselības centra “ VIVENDI” izskaidrot galvenās atšķirības starp dažādiem masāžu veidiem.

Kas ir nerosedatīvā masāža?

Neirosedatīvo masāžu veic visai ķermeņa aizmugurei. Tās procesā tiek izmantotas glāstošas un ritmiskas kustības, kas palīdz atslābināt ķermeni, pozitīvi iedarbojas uz nervu sistēmu un atbrīvo prātu. Pēc masāžas cilvēks jūtas laimīgāks, jo procesā izdalījušies tā dēvētie laimes hormoni, kas palīdz cīnīties pret stresu.

Kādam nolūkam veic neirosedatīvo masāžu?

Masāžu izvēlas cilvēki, kuri ikdienā saskaras ar pārmērīgu stresu vai kuri cīnās ar stresa radītajām sekām – bezspēku, miega traucējumiem, hronisku nogurumu, pastiprinātu uzbudinājumu, vai cieš no kādiem psihosomatiskiem traucējumiem – reiboņa, sirdsklauvēm, kuņģa dedzināšanas, paaugstināta asinsspiediena, galvassāpēm, apgrūtinātas elpošanas un vēl citiem līdzīga rakstura izpausmēm.

Sertificētā masiere Inita Vēvere skaidro, ka masāžas laikā tiek nomierināta perifērā un centrālā nervu sistēma, lai to panāktu, tiek izmantotas dažādas masāžas tehnikas, kas iedarbojas uz vajadzīgajiem punktiem, mazinot sasprindzinājumu ķermenī.

Kas ir grūtnieču masāža un no kura grūtniecības mēneša to drīkst apmeklēt?

Grūtnieču masāža paredzēta topošajām māmiņām jebkurā gaidīšanas periodā. Masāža uzlabos mazuļa gaidīšanas procesu, kā arī palīdzēs tikt galā ar sāpēm un saspringumu, ja tāds būs radies grūtniecības laikā.

Atkarībā no trimestra, masāžas specifika tiek pielāgota grūtniecei, lai nekaitētu viņas un bērniņa veselībai. Šī iemesla dēļ svarīgi pārliecināties, ka apmeklējat speciālistu, kas ir sertificēts masieris, jo ir ļoti būtiski zināt, kuras ķermeņa daļas drīkst aktivizēt vairāk, un kuras labāk relaksēt.

Sertificētā masiere Diāna Strāķe uzsver, ka ļoti nozīmīgi ir zināt, kā masēt topošās māmiņas ķermeni, lai nenodarītu viņai pāri – un tādas lietas māca tikai masieru kursos. Piemēram, 1. trimestrī masāžai jābūt maigai un relaksējošai, 2. trimestrī jau drīkst pievienot ēteriskās eļļas, jo grūtnieces ķermenis jau pieradis pie dažādiem aromātiem un izmaiņām, tāpēc sieviete masāžu izbaudīs pilnībā, savukārt 3. trimestrī nepieciešams pievērst uzmanību atsevišķām ķermeņa daļām, par kuru nogurumu, saspringumu vai sāpēm sūdzas topošā māmiņa.

Vai ar masāžas palīdzību iespējams atbrīvoties no galvassāpēm?

Jā, galvassāpes un migrēnu iespējams novērst vai mazināt ar pareizi veiktu masāžu terapiju, ko veic sertificēts masieris. Masāžas, kas paredzētas sāpju mazināšanai, ar laiku nodrošina, ka sāpes ne tikai tiek novērstas, bet arī neatkārtojas. Izmasējot īstos punktus, iespējams atbrīvoties no galvassāpēm, taču - par šo punktu precīzo atrašanās vietu un apstrādi zina tikai speciālisti, kuri to apguvuši medicīnas koledžā.

Lai gan varētu šķist, ka ikviens pats mājās varētu atrast un izmasēt šos punktus – iesakām būt piesardzīgiem, jo sajaucot punktus un ar masāžu kairinot neīstos nervu galus vai muskuļus, var veidoties gluži pretējs efekts – parādīsies sāpes citās ķermeņa vietās.

Veselības centra “VIVENDI” masieres Diāna Strāķe un Inita Vēvere aicina ikvienu izbaudīt masāžu – vai tas būtu sāpju profilaksei, stresa mazināšanai, vai ikdienišķai relaksācijai. Svarīgākais, kas jāatceras, ir apmeklēt sertificētu masieri, kurš spēs iedziļināties tavās vajadzībās un izprast cēloņus, ka arī atradīs veidu, kā palīdzēt .

Esi gatavs pamēģināt? Raksti uz info@vivendicentrs.lv vai zvani 20451777, lai saņemtu konsultāciju vai pierakstītos uz masāžu pie kādas no masierēm!

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas