You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Vairāk nekā 1700 bērni piedalījušies psiholoģiskās un emocionālās noturības veicināšanas programmā

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Vairāk nekā 1700 bērni no visas Latvijas piedalījušies psiholoģiskās un emocionālās noturības veicināšanas programmā, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Patrīcija Kuzmina.

SIF ar Eiropas Sociālā fonda "Plus" atbalstu īstenojis bērnu izglītošanas pilotprogrammu "Apzinies, vadi, dari - tu vari", kas veltīta psiholoģiskās un emocionālās noturības veicināšanai.

Kopā programmā piedalījušies 1715 bērni. Tās mērķis bija veicināt bērnu prasmi atpazīt un pārvaldīt emocijas sarežģītās situācijās skolā, ģimenē vai vienaudžu vidū. Kuzmina skaidroja, ka nodarbībās tika attīstīta izpratne par personīgajām robežām, drošas vides nozīmi un iekšējiem resursiem.

Tāpat dalībnieki apguvuši praktiskus vingrinājumus, kas sniedz palīdzību tikt galā ar ikdienas izaicinājumiem un saglabāt emocionālo līdzsvaru. Pēc SIF pārstāves paustā, bērni pēc nodarbībām atzinuši, ka iepazinuši labāk savus klases biedrus, guvuši pozitīvas emocijas un sākuši pārdomāt savas nākotnes izvēles.

Programmu īstenoja 32 izglītības iestādēs Latvijā no oktobra līdz novembrim. Nodarbības notika dažādās klašu grupās: 26 nodarbības - 1. līdz 4.klašu grupām, 24 nodarbības - 5. līdz 8.klašu grupām un 17 nodarbības - 9. līdz 12.klašu grupām.

Programmas gaitā izstrādāti metodiskie materiāli - darba burtnīcas 1. līdz 4., 5. līdz 8. un 9. līdz 12. klašu grupām. Bērni pieredzējušu mācību vadītāju pavadībā pildīja uzdevumus rakstiski un piedalījās aktivitātēs, izmantojot neformālās izglītības pieeju.

SIF Sekretariāta direktores vietniece - Pilsoniskās sabiedrības atbalsta departamenta direktore Dace Spaliņa uzsver, ka psiholoģiskā un emocionālā stabilitāte ir bērnu un ģimeņu labsajūtas pamats. Viņasprāt, šādas programmas ne tikai sniedz praktiskus instrumentus bērniem, bet arī veicina pozitīvas izmaiņas visā sabiedrībā, stiprinot ģimenes emocionālo saikni un saliedētību.

Kuzmina klāstīja, ka pēc pilotprogrammas noslēguma notiks tās izvērtēšana, lai apkopotu labāko praksi un izstrādātu ieteikumus plašākai programmai, ko veidos 2025.gadā. Lai iesaistītu sabiedrību, 2025.gada pirmajā pusgadā plānotas domnīcas, kurās piedalīsies bērni, pedagogi, jaunatnes darbinieki, speciālisti un nevaldības organizāciju pārstāvji.

Pēc programmas pilnveides interesenti nodarbībām varēs pieteikties vietnē "vietagimenei.lv", aizpildot pieteikuma formu un aicinot programmas īstenotājus viesoties, piemēram, izglītības iestādēs vai jauniešu centros.

Foto: "Unsplash"

Foto: "Unsplash"

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas