You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zobu protēzes – to veidi un kopšana

Photo by Matthew Poetker on Unsplash

Photo by Matthew Poetker on Unsplash

Zobu protēzes jeb mākslīgie zobi ir paredzētas, lai aizpildītu trūkstošo zobu tukšās vietas. Tās var tikt izgatavotas viena, vairāku vai visu zobu vietā. Zobu protēzes stiprinās uz smaganām un tām ir daudz pozitīvu aspektu – uzlabo runas kvalitāti, kļūst vieglāk ēst, tās ceļ pašvērtējumu kā arī palīdz saglabāt sejas formu, jo aizkavē vaigu noslīdēšanu. Zobu protēzes ir gan izņemams gan neizņemamas.

Izņemamās protēzes:

Klasiskā plastmasas protēze jeb plate - pielietota gan dažu zobu trūkuma gadījumos, gan visu zobu trūkuma gadījumos, gan arī kā pagaidu plate.

Pagaidu plate - tiek pielietota kā pagaidu variants, ja pacientam nepieciešams tūlītējs estētisks risinājums zobu iztrūkumam..

Lokveida zobu protēze (plate) ar metālisku karkasu - tiek lietota kā pastāvīgā zobu protēze dažu zobu iztrūkuma gadījumā.

Zobu protēze (plate) no elastīga materiāla – tiek lietota kā pastāvīgā zobu protēze gan dažu, gan visu zobu trūkuma gadījumos, ja pacientam ir alerģija pret plastmasu.

Zobu protēze (plate) ar speciāliem stiprinājumiem - tiek lietota kā pastāvīgā zobu protēze dažu zobu iztrūkuma gadījumos.

Zobu protēze (plate) uz implantiem - tiek lietota kā pastāvīgā zobu protēze gadījumos, kad pacientam paša zobi nav saglabājušies vai ir zaudēta lielākā daļa zobu.

Neizņemamās protēzes:

Tilts – tiek pielietots viena vai vairāku blakus stāvošu zobu iztrūkuma gadījumos. Zobu tilts ir protezēšanas konstrukcija, kas fiksējas uz pacienta veselajiem zobiem, aizvietojot trūkstošos zobus.

Implantāts – to varētu saukt par mākslīgo zoba sakni. Implantātu izgatavo no īpaši izturīgiem materiāliem - titāna sakausējumiem u.c. Implantam ir skrūves forma, to anestēzijā ieskrūvē žokļa kaulā. Atkarībā no konkrētās situācijas, tas osseointegrējas (ieaug) kaulā 3-8 mēnešus. Pēc šī laika implantu var izmantot kā balstu nākamajai restaurācijai - kronim.

Protēžu kopšana:

Zobārstniecības “Juretta” speciālisti atgādina - tā kā mutē atrodas daudz baktēriju, arī mākslīgajiem zobiem ir nepieciešama rūpīga kopšana. Atkarībā no izmantotā materiāla, katram protēžu veidam ir piemēroti īpaši kopšanas līdzekļi un tehnika. Par to vislabāk var pastāstīt zobārsts no , tāpat kā sniegt norādījumus par ēdieniem no kuriem labāk izvairīties.


Photo by Matthew Poetker on Unsplash

Photo by Matthew Poetker on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas