You are using an old version of browser and some interface won't work. We recommend you to update your browser!

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Zobu raušana – kādos gadījumos to dara un kādi ir iespējamie sarežģījumi?

pixabay.com

pixabay.com

Zobu raušana jeb ekstrakcija, kā to dažkārt raksta zobārstniecības klīniku cenrāžos, nav procedūra, ko kāds zobārsts vai pacients labprāt vēlētos veikt. Tomēr ir gadījumi, kuros bez tā nevar iztikt. Tā vietā, lai nodarbotos ar kustīgo piena vai pastāvīgo zobu raušanu ar apsieta diega, durvju roktura vai jebkādām citām sentēvu metodēm, labāk uzklausīsim, ko par zobu ķirurģiju un iespējamām komplikācijām saka sertificēta zobārste Ingvilda Jankovska no zobārstniecības klīnikas “Insla”.

Kādos gadījumos zobu rauj?

Šie ir populārākie gadījumi, kuros tiek veikta zobu raušana, taču zobārsts noteikti spēs diagnosticēt arī citus gadījumos, kuros bez zobu raušanas neiztikt.

Astoto zobu jeb gudrības zobu raušana

Astotie zobi jeb trešie dzerokļi, kas atrodas pašos dziļākajos mutes kaktos, principā ir lieki, jo nepiedalās ēdiena sakošļāšanā. Šo zobu aizmetņi veidojas bērnībā, taču izšķiļas jau pieaugušā un dažkārt pat sirmā vecumā. Tādēļ tos tautā sauc par gudrības zobiem. Tad, kad tie šķiļas, tie var izraisīt pārējās zobu rindas bojājumus un stipras sāpes, tādēļ zobu ķirurgs, visticamāk, ieteiks no tiem atbrīvoties – palīdzēs vien astotā zoba ektrakcija jeb raušana.

Kustīgu piena zobu raušana

Piena zobus, tieši tāpat kā pastāvīgos zobus, ir regulāri jāaprūpē un jālabo pie zobārsta, lai novērstu turpmākās mutes dobuma problēmas. Parasti piena zobi izkrīt paši, taču būs nepieciešama stomatoloģiskā palīdzība, ja piena zobs kustās, taču pats no zoba alveolas izkrist nevar. Kad pagaidu zobu izrauts, bērnu zobārsts informēs par to, kā novērst iespējamos sarežģījumus zoba alveolas procesā.


Sarežģījumi pēc zoba raušanas

Ne vienmēr, izraujot zobu, visas turpmākās problēmas tiks novērstas pilnībā. Dažkārt var rasties zobu sāpes arī pēc zoba ekstrakcijas — visticamāk, bojāti smaganu mīkstie audi, un, iespējams, radies alveolīts. Jebkurā gadījumā, ja pēc operācijas divu vai trīs dienu laikā gļotāda nav sadzijusi, bet parādās vēl lielākas sāpes, uztūkums, brūces asiņošana, ar steigu jādodas pie stomataloga! Šie arī ir tie sarežģījumi, kas var rasties pēc zobu raušanas.

Kas ir alveolīts?

Alveolīts ir zobu smaganu iekaisums, kas rodas pēc zoba ekstrakcijas. To sauc arī par ostemielītu. Tā rašanās iemesli ir dažādi, taču parasti ar to saprot brūces bakteriālu infekciju. Arī pazīmes ir dažādas, sākot ar jau minētajām sāpēm un beidzot ar zoba alveolas strutošanu, un jebkurā gadījumā ir steidzami, tiešām steidzami jāvēršas pie zobārsta! Zobārsts vislabāk varēs pateikt, vai jāveic medikamentoza ārstēšana, vai jāpielieto citi līdzekļi.

Kādus ķirurģijas pakalpojumus piedāvā zobu klīnika “Insla”?

Sertificētie zobārstniecības klīnikas “Insla” zobārsti Jūrmalā veic šādas zobu ķirurģijas operācijas:

  • Pastāvīgo un piena zobu raušanu jeb ekstrakciju
  • Gudrības zobu raušanu
  • Efektīgu anestēziju raušanas operācijām
  • Citas ambulatorās operācijas
  • Incīzijas (iegriešanas) un šuvju likšanas
  • Alveolīta ārstēšanu


pixabay.com

pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Similar news

Saturs turpināsies pēc reklāmas