Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

11 izplatītākās mobilo telefonu problēmas un risinājumi

Mobilais telefons nestrādā, Photo by Jonas Leupe on Unsplash

Mobilais telefons nestrādā, Photo by Jonas Leupe on Unsplash

Mobilie tālruņi šobrīd ieņem tik nozīmīgu lomu mūsu ikdienā, ka brīžos, kad kaut kas “nobrūk”, apstājas vai salūzt, iestājas teju vai pasaules gals. Biežāk sastopamās mobilo tālruņu kļūdas un problēmas, piemēram, tālrunis kļuvis lēns, telefons uzkarst, akumulators netur, telefons izmircis, tālrunis sasalst, lietotnes avarē vai sastingst u.c. Kā rīkoties?

1. Telefons kļuvis lēns

Ar telefona lēndarbību agrāk vai vēlāk saskaras gandrīz ikviens, īpaši tie, kuru viedierīce ir jau novecojusi. Taču arī jauno telefonu īpašnieki var saskarties ar problēmu, kad tālrunis ir kļuvis lēns. Biežākais cēlonis – brīvpiekļuves atmiņa (RAM) ir pārpildīta ar failiem vai lietotnēm, kas netiek izmantotas. Lai to novērstu, nepieciešams aizvērt fona lietotnes, notīrīt kešatmiņas datus, izdzēst liekās lietotnes un failus. Ja arī tas nelīdz – vari mēģināt daļu informācijas saglabāt kādā citā vidē – piemēram, failu glabāšanas vietnēs vai datorā. Ja tālrunis ir iztīrīts un nav riska pazaudēt nozīmīgu informāciju, vari atjaunot rūpnīcas iestatījumus.

Izlasi: Kā telefonā esošās lietotnes var pasliktināt tā darbību?

2. Akumulators ātri izlādējas

Vēl kāda izplatīta problēma – akumulators ātri izlādējas, lai gan tālruni nemaz tik daudz neizmantojat. Šo var izraisīt dažādi faktori – gan aukstums, gan vecums, bet visbiežāk pie vainas ir virkne iestatījumu pašā telefonā, kas patērē bateriju. Ko darīt?

  • Izslēdz GPS, WIFI un Bluetooth, ja tu tos neizmanto
  • Ieslēdz akumulatora taupīšanas režīmu mobilajā telefonā
  • Pārbaudi, kuras lietotnes patērē visvairāk akumulatora. Aizver tās, nodzēs vai bloķē to darbošanos fonā automātiski.

Izlasi: Telefona baterija aukstumā nosēžas un ekrāns neklausa – ko darīt?

3. Tālrunis kļūst karsts

Par šo problēmu esam rakstījuši arī iepriekš. Pārkaršana dažkārt ir saistīta arī ar akumulatora problēmām, bet tikpat labi tā var būt saistīta arī ar lādētāju. Ja tālrunis sāk karst, noteikti meklē problēmas cēloni un risini to, pirms tiek sabojāts akumulators vai tālruņa ekrāns.

Izlasi: Kāpēc telefons kļūst karsts?

4. Telefons izmircis slapjš

Lietus vai nejauša tālruņa apliešana un slapjš telefona aparāts – kā saglābt situāciju un, pats galvenais, savu tālruni? Galvenais – neslēdz to iekšā. Tas ir sliktākais, ko vari darīt, ja tavs telefons ir dabūjis mitrumu. Vecākiem aparātiem vislabāk ir noņemt akumulatoru un pēc tam ielikt tālruni bļodā ar rīsiem – tie lieliski palīdzēs uzsūkt mitrumu. Ja tas nav iespējams – centies nogādāt pēc iespējas ātrāk tālruni telefonu servisā, lai meistari to apkopj un salabo.

5. Tālrunis “uzkaras” un kļūst neaktīvs, sastingst

Ja tavs telefons pēkšņi sastingst, vienkāršākais ir restartēt to - vienkārši izslēgt un ieslēgt. Ja tas nepalīdz, vecākiem tālruņiem var izņemt akumulatoru un ielikt pēc tam to atpakaļ, taču jaunajiem telefoniem tas nav iespējams. Kā restartēt tālruni, kas ne uz ko vairs nereaģē? Tas ir atkarīgs no modeļa. Lielākajai daļai tālruņu vienlaicīgi jānospiež ieslēgšanas jeb izslēgšanas taustiņš un skaļuma poga un jāpatur 10-15 sekundes.

6. Telefonam ir “pilna atmiņa” jeb uzglabāšanas vieta

Ja tev patīk fotografēt un filmēt, klausīties mūziku vai apstrādāt dažādus dokumentus vai failus savā viedtālrunī, tad Tev, iespējams, ir sakrājusies kaudze failu, kurus tu pat neizmanto, bet tie aizņem vietu. Atceries, ka nevajadzīgās lietotnes, piemēram, aizņem nozīmīgu vietu tālrunī, kuru tu varētu izmantot citiem mērķiem. Vienkārši padzēs laukā šo to.

Vieglākais veids, kā ātri atbrīvoties no failiem – paskatīties, ko vari pa taisno “uz mākoņa” saglabāt, piemēram, google diskā, ko vari ielādēt datorā uzreiz, lai nav telefonā pamazām jādzēš un lai neko lieku neizdzēstu. Vēl viena nianse – noteikti paskaties, kādi iestatījumi tev uzlikti, piemēram, Whatsapp ziņām – vai tās automātiski visas nesaglabājas telefonā. Ja tā ir – tad to vajag pakoriģēt, lai saglabāt vari tikai tos failus, kas tev patiešām nozīmīgi, nevis pilnīgi visu.

7. Savienojamības problēmas ar Bluetooth vai Wifi

Reizēm ir problēmas tālruni savienot ar Bluetooth vai Wifi. Izmēģini ieslēgt uz minūti lidmašīnas režīmu un pēc tam atkārtoti mēģināt izveidot savienojumu. Vai arī izslēgt neveiksmīgo savienojumu un censties to ieslēgt par jaunu.

8. Lietotne avarē vai “iesalst”

Šo problēmu parasti atrisināt ir visvienkāršāk. Parasti tā saistās ar kļūdām pašā lietotnē un atjauninājumiem. Ja Tu neesi uzlicis iestatījumus, ka lietotnes atjaunojas automātiski, tad atceries, ka manuāli tās laiku pa laikam ir jāatjauno. Ja arī pēc lietotnes atjaunošanas ir problēma – jāpatur prātā, ka dažkārt tālrunis vienkārši nevar atbalstīt jaunāko versiju un tā visu laiku “uzkaras” jeb avarē. Ko darīt? Pirmā lieta, ko pamēģināt – vienkārši restartēt mobilo tālruni un lietotni. Var mēģināt arī esošo lietotni atinstalēt un uzinstalēt par jaunu.

9. Sinhronizācijas kļūdas

Reizēm nenostrādā sinhronizācija ar kādu konkrētu lietotni. Vispirms pārliecinies, ka tālrunis ir savienots ar internetu, vai darbojas tie pakalpojumi, ko mēģini sinhronizēt. Vēl vari pārbaudīt paroles vai arī pilnībā izdzēst savu kontu no telefona un pievienot to vēlreiz.

10. Nav iespējams ielādēt jaunas lietotnes vai atjauninājumus

Visbiežāk problēmas cēlonis, kādēļ neielādējas jaunas lietotnes vai atjauninājumi, ir pārāk aizpildīta kešatmiņa, kas vienkārši ir jāatbrīvo un pēc tam jārestartē mobilais tālrunis. Pēc tam vari mēģināt vēlreiz lejuplādēt nepieciešamo lietotni.

Android tālruņiem ir iespējams notīrīt arī Google Play vēsturi – to var paveikt, atverot veikalu, izvēloties iestatījumos sadaļu “tīrīt vēsturi”.

11. Sabojāta uzlādes ligzda

Nepareiza lietošana un netīrumi ir vieni no biežākajiem cēloņiem, kādēļ sabojājas telefona lādēšanas funkcijas. Vispirms jau vajadzētu paraudzīties, vai uzlādes vieta nav pilna ar netīrumiem un, ja tā ir – patīrīt to ar sausu, tīru zobubirsti vai vates tamponu. Ja joprojām neizdodas veikt uzlādi, iesakām nogādāt tālruni mobilo telefonu remonta darbnīcā.

Izlasi arī:




Mobilais telefons nestrādā, Photo by Jonas Leupe on Unsplash

Mobilais telefons nestrādā, Photo by Jonas Leupe on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas