Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 iemesli, kāpēc piepampst acis, un ko darīt?

Acis, foto - StockSnap in Pixabay

Acis, foto - StockSnap in Pixabay

Viena no biežākajām ādas izmaiņām, ko var pamanīt, novecojot, ir parādība, kas pazīstama kā pietūkušas acis. Ir vairāki veidi, kā var izpausties pietūkušas acis. Virs plakstiņa var būt pietūkums, ko izraisa papildu āda un tauki. Tie ir kā lieli maisiņi zem acīm, kas sniedzas līdz pat vaigiem, visbiežāk smēķētājiem un citiem, kam ir ādas bojājumi. Bet visizplatītākais pietūkušas acs veids ir pampums tieši zem skropstām, kas nepazūd. Pietūkušas acis nerada nekādus draudus veselībai, taču tās var būt traucējošas un parasti ir nevēlamas. Lūk, 5 iemesli, kāpēc piepampst acis, un kā to novērst?

Gēni

Llielākajai daļai cilvēku, kuriem ir pietūkušas acis, ir ģenētiska nosliece uz šādu īpatnību. Vienkārši sakot, tos izraisa tauki. Diemžēl, gadiem ejot, šie tauku spilventiņi kļūst nedaudz lielāki un nogrimst zemāk, jo āda zaudē savu elastību, tāpēc tie kļūst pamanāmāki. Šādus iedzimtus tauku spilventiņus var risināt ar estētiskās kosmetoloģijas palīdzību.

Miega trūkums

Lai gan nepietiekama gulēšana ir problēma daudzu iemeslu dēļ, tas var negatīvi ietekmēt ādu, tostarp izraisīt acu pietūkšanu. Ja jau ir raksturīgs pastāvīgs acu pietūkums, gandrīz noteikti rītos, kad būs mazāk gulēts, tas būs vēl izteiktāks. Samazināt acu pietūkumu miega trūkuma dēļ iespējams ar melnās tējas palīdzību, īpašiem gēliem un vēsuma kompresēm.

Alkohola dzeršana

Pārspīlēšana ar kokteilīšiem var pastiprināt pietūkumu, jo alkohols dehidrē ādu un veicina iekaisumu. Lai samazinātu esošo pietūkumu, var izmantot iepriekš minētās metodes, kas noder arī pret bezmiega acu pietūkumu. Bet lai izvairītos no turpmāka acu pietūkuma, vienkārši samazini vai, vislabāk, protams, atsakies vispār no alkohola lietošanas.

Alerģijas

Alerģiskas reakcijas var saasināt pietūkumu acīs, arī ja deguna zonā ir hronisks pietūkums, kas nepāriet, iespējams, varēsi to redzēt savā acu zonā. Pat ja nav alerģiju, apkārtējā vide var veicināt acu pietūkumu — tās var būt sausākā, vēsākā gadalaikā un mazāk pamanāmas siltākos, mitrākos mēnešos.

Smēķēšana

Ir arī daži dzīvesveida faktori, piemēram, smēķēšana, kas veicina acu pietīkumu, jo smēķētāji ātrāk zaudē kolagēnu ādā nekā nesmēķētāji.

Vai ir kādi veidi, kā novērst pietūkušas acis?

Acu pietūkuma ārstēšana ir nedaudz atkarīga no tā, kas to izraisīja. Ja netiek gu;ets pietiekami daudz vai tiek lietots alkohols, labākais risinājums, bez pārsteigumiem, ir gulēt vairāk un dzert mazāk. Var arī mēģināt samazināt sāls daudzumu uzturā un pārliecināties, ka saņem pietiekami daudz kālija, jo, ja šīs minerālvielas nav līdzsvarotas, acu pietūkums var pastiprināties.

Palīdzēs arī uzklāt kaut ko aukstu. Parasti aukstums pietūkumu samazina uz dažām stundām — kad āda ir auksta, tā ir stingrāka, un tas aiztur pietūkumu. Var izmantot aukstu kompresi vai gurķa šķēles, uzklājot tās 5 līdz 15 minūtes.

Dažiem cilvēkiem šad un tad noder serumi. Jāpārliecinās, lai tos uzklājot āda nejustos lipīga un smaga. Tomēr tie parasti nesniedz ilgstošus rezultātus.

Pastāvīgākos acu pietūkuma gadījumos var būt nepieciešams ilgstošāks un nopietnāks labojums, taču tas galu galā būs atkarīgs no personīgās izvēles. Ja ir pietūkumi un tie nepatīk, gandrīz vienmēr visefektīvākā ārstēšana ir plakstiņu korekcija. Āda atkal tiek savilkta, un pietūkušie maisiņi gandrīz nekad neatgriežas. Procedūru sauc par apakšējo plakstiņu blefaroplastiku, un tā ir ambulatorā procedūra, kas ir efektīva un ar minimālu dzīšanu un atkopšanās periodu.

Lasi arī:

Sejas augšējās 1/3 jeb uzacu un plakstiņu korekcija

Grumbas, maisiņi, tumšie loki – laiks atbrīvot savas acis!

Jauns koncepts estētiskajā medicīnā - individuāls plāns novecošanās procesu samazināšanai

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...