Kaislīgākie fitnesa mīļi jau ir pamanījuši, ka Endomondo lietotne, kas tik ērti uzraudzīja mūsu ikdienas aktivitātes un veselību, ar šī gada sākumu vairs nav pieejama. No vienas puses – mazliet žēl, jo Endomondo vienlaikus gan pierasts, gan arī motivējošs, izaicinošs, viegls un tika uzskatīts par vienu no labākajām veselības uzraudzības vietnēm, kas palīdz saglabāt fizisko formu un veselību. Kā vēsta endomondo interneta vietne, vēl līdz 2021. gada 15.februārim ir iespēja lejuplādēt savus endomondo datus un pārsūtīt tos uz MapMyRun. Taču kādas ir alternatīvas? Daļa fitnesa mīļu jau ir atraduši savus endomondo aizvietotājus, kamēr citi ir apmulsuši un vēl tikai meklējumos. Lūk, piedāvājam apskatīt dažas populārākās alternatīvas fitnesa aktivitāšu un veselības uzturēšanai. Izvēlies un izmēģini!
Strava
Strava ir viena no populārākajām lietotnēm, ko izvēlas kaislīgi sportisti. Tā ir lietotne ar GPS, kas nozīmē, ka savus maršrutus vari fiksēt un redzēt arī kartē. Tāpat šeit ir iespējams sacensties ar saviem draugiem, redzēt visus savus treniņus vienuviet un fiksēt savu progresu, kā arī atrast jaunas vietas, kur skriet vai aizbraukt ar velosipēdu.
Google Fit
Google Fit ir Google izveidota veselības monitorēšanas platforma, kas paredzēta Android operētājsistēmām. Šeit iespējams apkopot datus no vairākām lietotnēm un ierīcēm – lietotne izseko lietotāja darus mobilajās ierīcēs vai sensoros, lai fiksētu fiziskās aktivitātes, piemēram, pastaihas vai riteņbraukšanu. Tā rezultātā lietotājs iegūst vispārēju pārskatu par savu fizisko sagatavotību – uzraudzīt gan patērētās kalorijas, sirdspukstus, noietos kilometrus, kā arī maršruta karti, ko iespējams arī kopīgot sociālajos tīklos.
Runkeeper – GPS Track Run Walk
Ar Runkeeper – GPS Track Run Walk ir iespējams gan doties skrējienā, pastaigā, braukt ar velosipēdu vai veikt citas aktivitātes, turklāt iegūt sava treniņa datus reālajā laikā. Lietotne izmanto GPS. Arī šī aplikācija ļauj dalīties ar draugiem sasniegumos un izaicinājumos, sniedz noderīgus padomus, ļauj veidot draugu grupas, lai viens otru atbalstītu, tai ir arī audio norādes. Izmantojot GPS, Tev ir iespēja veidot jaunus maršrutus un saglabāt tos. Turklāt šī lietotne ir arī lieliski snhronizējama ar daudzām citām. Tu vari saņemt sev pielāgotus treniņu grafikus, sekot progresam un uzzināt, cik izvēlētie treniņi izrādījušies efektīvi. Turklātm tu vari arī kopīgot savu atrašanās vietu ar ģimeni vai draugiem,
Sports Tracker
Sports Tracker tiek atzīta par vienu no lieliskām lietotnēm, kas ideāli piemērotas pastaigu cienītājiem, jo ļauj automātiski apturēt staigāšanas uzskaiti. Lietotne izseko Tavu maršrutu, laiku, veikto attālumu, ātrumu un daudz ko citu, izmantojot GPS. Līdzīgi kā daudzas citas lietotnes, arī šī ļauj katru dienu piekļūt neskaitāmiem publiskiem treniņiem, atklāt jaunas vietas un komunicēt ar draugiem. Tāpat šeit ir iespējams arī redzēt pievienotos fotoattēlus un dalīties ar savējiem. Protams, ka tiek uzskaitīti arī būtiskākie dati – kalorijas, soļu skaits, sirdsdarbība u.c. Lietotne savienojama ar citām ierīcēm.
Geo Tracker
Ja Tu esi iecienījis tālākus maršrutus, tev patīk ierakstīt savus ceļojumus un dalīties tajos ar draugiem, Geo Tracker, ir lieliska izvēle. Īpaši, ja dodies uz vietām, kurās nekad neesi bijis, Geotracker var palīdzēt atrast atpakaļceļu, tāpat – tas ir ērts veids, kā dalīties ar savu maršrutu un ērti nodot to draugiem – lai pamēģina atkārtot! Pa ceļam varēsi arī atzīmēt interesantākos apskates punktus. GeoTracker pamatā ir Yandex.Maps publiskā API, tāpēc ceļojumos pa Krieviju un NVS valstīm Tev būs pieejama detalizēta apgabala karte. Arī Šī lietotne rāda patērēto ceļojuma laiku, maksimālo un vidējo ātrumu izvēlētajā trasē, vertikālo attālumu, pacelšanās augstumu un dažādas kalnainās diagrammas – īpaši interesanti, ja dodies kalnainos apgabalos.
Patiesībā šī ir tikai neliela daļiņa no pieejamajiem risinājumiem un lietotnēm – tādu ir bezgala daudz. Izvēloties sev piemērotāko, noteikti pamēģini, palieto, ja nepatīk – ņem citu. Atceries, ka lai gan daudzas pamata funkcijas ir līdzīgas, dažas nianses tomēr aplikācijās atšķiras. Vienas vairāk piemērotas kādam konkrētam sporta veiam, citas – palīdz monitorēt veselības datus, bet nav saistītas ar GPS – līdz ar to nebūs pieejamas kartes, vēl citas paredzētas tālākiem maršrutiem, dažas aplikācijas ļauj dalīties ne tikai ar sasniegumiem, bet arī veidot ceļojumu maršrutus ar pieturpunktiem… Vai Tu jau izmanto kādu no šīm aplikācijām? Kāda ir Tava pieredze un atsauksmes? Padalies komentāros – iespējams, kādam noderēs!
Lasi arī:
- Lūk, virkne dabas taku, kas noderēs lieliskām pastaigām
- Kā sagatavot velosipēdu ziemas riteņbraukšanai?
- Kā mazināt muskuļu sāpes pēc sporta nodarbībām vai treniņiem?
- Kāda ir taukus dedzinoša sirdsdarbības zona svara samazināšanas treniņiem?
Ko lietot endomondo vietā? Photo by CardMapr on Unsplash