Slidens ceļš (Image by fancycrave1 from Pixabay)
1. Pielāgošanās
Vadītājiem ir jāpielāgojas ziemas apstākļiem, jo braukšana šajos apstākļos būtiski atšķiras no vasaras. Jūsu rīcībām un darbībām uz ceļa jābūt pilnībā kontrolējamām. Atceraties, ka ātrs ieskrējiens, strauja bremzēšana un asa manevrēšana var izraisīt mašīnas kontroles zaudēšanu un sānslīdi.
2. Distance
Neaizmirstiet, ka ziemas apstākļos mašīnu ir daudz grūtāk apturēt! Kustības laikā saglabājiet optimālu ātrumu un pirms apstāšanās jau laicīgi sāciet samazināt ātrumu, jo uz ceļa var būt tā saucamais “melnais ledus”. Braucot aiz citas mašīnas ieturiet distanci, tādu lai jums ir laiks noorientēties situācijā un ir vieta bremzēšanas ceļam.
3. Tehniskais stāvoklis
Ļoti svarīgi ir ne tikai pielāgoties, bet arī sekot līdzi mašīnas tehniskajam stāvoklim. Visiem zināms, ka pirms ziemas perioda ir jāmaina riepas, bet daudzi aizmirst par akumulatoriem. Aktuālāka problēma ziemā ir “nosēdies akumulators,” jo joprojām Latvijā daudzām mašīnām ir ielikts oriģinālais akumulators, kurš sen savu laiku ir nokalpojis un sāk niķoties tieši tad, kad uznāk aukstums. Tāpēc iesakām pārbaudīt!
4. Sagatavošanās
Ziemā auto prasa īpašu uzmanību un regulāru pārbaudi. Visiem tehniskajiem šķidrumiem ir jābūt normas robežās. Sekojiet līdzi , lai jūsu auto nepaliktu vasaras logu šķidrums. Ieteicams pirms lieliem saliem izsmidzināt vasaras šķidrumu un ieliet jaunu, kurš domāts ziemas apstākļiem. Ja sajaukt vasaras un ziemas šķidrumus abus kopā, ziemas šķidrums vairs nebūs tik efektīvs un ir liela iespējamība, ka šķidrums aizsals. Bagāžniekā jābūt lāpstiņām un slotiņām, ledus un sniega notīrīšanai no logiem.
5. Drošība
Uz laika periodu 3 mēneši, aizmirstiet par vasaras braukšanas stilu, tāpat par mobiliem telefoniem. Mēs esam pieraduši ikdienā izmantot mobilos telefonus, tie tiek izmantoti gan mājās, gan automašīnās. Izmantojot mobilo telefonu automašīnā un vēl ziemas apstākļos, jūs automātiski pārkāpjat visus rakstā augstākminētos punktus, kuri ir saistīti ar drošību! Ziemas apstākļos, auto reakcija samazinās, bet bremzēšanas ceļš palielinās.
Lasi arī šos rakstus:
- Kā izvairīties no tipiskākajiem avāriju cēloņiem uz ceļa?
- Ceļu satiksmes negadījums: Kur meklēt palīdzību?
- 3 lietas, kas jāzina par autoevakuatora izsaukšanu;
- Sasista riepa – vai varu turpināt braukt?
- Kā veidojas cena par autoevakuatora pakalpojumiem?
Slidens ceļš (Image by fancycrave1 from Pixabay)
Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas