Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 svarīgi ieradumi, kas paildzina dzīvi

Ilga dzīve, Image by un-perfekt from Pixabay

Ilga dzīve, Image by un-perfekt from Pixabay

Kad Tev ir vien 20 gadi, pēdējā lieta, kas ikdienā nāk prātā, bieži vien diemžēl ir veselība. Vismaz tā tas, iespējams, bija pirms pandēmijas sākuma. Protams, Tu mazgā zobus katru vakaru un mazgājies dušā reizi dienā, bet, kad runa ir par citām lietām, noraizēsies, kad būsi vecāks. Tomēr, lai gan daudzi jauni cilvēki nav vienaldzīgi par to, kā šodienas paradumi varētu ietekmēt viņus rīt, Tev nevajadzētu būt vienam no tiem, kuri nedomā par savu veselību nākotnē. Tāpēc ir tik svarīgi apsvērt, kuri neparasti ieradumi var ietekmēt dzīvi nākotnē. Paturot to prātā šos 5 svarīgos ieradumus.

Skaties smieklīgas filmas

Ir taisnība tam, ka smiekli patiešām ir labākās zāles. Faktiski, saskaņā ar vienu cienījamu 2003. gada pētījumu, kas publicēts alternatīvajās terapijās veselībā un medicīnā, smiekli samazina ar stresu saistīto hormonu līmeni organismā, kā arī palielina imunitāti veicinošo aktivēto T šūnu un dabisko slepkavu šūnu skaitu, kas nepieciešamas, lai cīnītos pret slimībām un infekcijām.

Nodarbojies ar dārzkopību

Saskaņā ar Alcheimera pētījumu 2017. gadā Alcheimera slimība un demence bija galvenais sieviešu nāves cēlonis un otrais galvenais vīriešu nāves cēlonis Lielbritānijā. Un, ja vēlies izvairīties no iekļūšanas šādā statistikā, tad pētnieki iesaka izmēģināt spēkus dārzkopībā. Viens 2006. gada pētījums, kas publicēts Austrālijas Medicīnas žurnālā, atklāja, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri veica dārza darbus, bija par 36 procentiem samazināts demences risks, galvenokārt pateicoties aktivitātes fiziskajiem faktoriem.

Iegādājies mājdzīvnieku

Diemžēl ar vecumu bieži vien lēni, bet vienmērīgi samazinās sirdsdarbības funkcija, kas ir viens no svarīgākajiem ķermeņa orgāniem. Tātad, ja vēlies nodrošināt, ka Tava sirds darbojas pietiekami labi arī vecumdienās, apsver iespēju iegādāties mājdzīvnieku. Kāpēc? Saskaņā ar 2013. gada pētījumu, mājdzīvnieka turēšana var samazināt sirds slimību risku, un, ja tomēr ir sirds slimības, mājdzīvnieks var palielināt izdzīvošanas iespējas.

Koncentrējies uz pozitīvām atmiņām

Pārtrauc domāt par negatīvo un tā vietā sāc domāt par labajiem laikiem. Kad 2016. gada pētījuma pētnieki, lika pētījuma respondentiem koncentrēties uz pozitīvām atmiņām, viņi atklāja, ka pietiek tikai ar domu par kaut ko laimīgu, lai uzlabotu garastāvokli, izskaustu trauksmi un palielinātu drošības sajūtu. Turklāt pētījumi, piemēram, šis, ir atklājuši, ka vecāki cilvēki, kuri ir laimīgi, mēdz dzīvot ilgāk. Tāpēc negaidi, lai sāktu skatīties uz visu no gaišās puses!

Dzīvo putnu apdzīvotā vietā

Kāpēc jādzīvo tur, kur ir putni? Saskaņā ar 2017. gada pētījumu, cilvēki, kas dzīvo apgabalos ar putniem, krūmiem un kokiem, ir mazāk pakļauti stresam, depresijai un trauksmei. Tas varētu likties dīvaini, bet tā ir taisnība: pētāmo personu depresijas līmenis bija apgriezti korelēts ar putnu skaitu, ko viņi varēja redzēt pēcpusdienā. Tā kā ir konstatēts, ka depresija palielina personas agrīnas nāves risku, būtu prātīgi pēc iespējas ātrāk pārcelties uz putnu pilnu teritoriju.

Lasi arī:

Ilga dzīve, Image by un-perfekt from Pixabay

Ilga dzīve, Image by un-perfekt from Pixabay

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas