Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

7 jautājumi, kas jāuzdod sev, pirms pieņem jaunu darbu

Jautājumi sev, Photo by Magnet.me on Unsplash

Jautājumi sev, Photo by Magnet.me on Unsplash

Esi izturējis ilgstošo, intensīvo intervijas procesu, un tikko saņēmi zvanu, ko gaidīji: darba piedāvājumu. Apsveicam! Ir viegli iegrimt potenciālā jauna darba satraukumā, kas var liecināt par būtiskām dzīves pārmaiņām. Tomēr ir svarīgi rūpīgi pārdomāt jebkuru jaunu darba piedāvājumu pirms atlūguma iesniegšanas pašreizējā uzņēmumā. Papildus sarunām par algu un bonusiem ir vēl desmitiem citu detaļu, kas jāņem vērā, pirms sacīt “jā” jaunai darba vietai, jaunam braucienam uz darbu, jaunam priekšniekam un pilnīgi jaunam pienākumu kopumam. Kādi jautājumi būtu sev jāuzdod pirms jauna darba akceptēšanas?

Vai jaunā darbā pilnībā izmantos manas prasmes?

Atrodoties darbā, kurā pilnībā tiek izmantotas Tavas unikālās stiprās puses un prasmes, Tavs darbs rada jēgu un iesaisti tajā. Savukārt, darot darbu, kas rada sajūtu, ka neizmanto visu, ko spēj, var būt neticami nomākti. Apsver, vai šajā jaunajā amatā varēsi piedāvāt unikālu vērtību, kas palīdzēs Tev justies kā vērtīgam darbiniekam.

Kā klājas maniem nākamajiem kolēģiem?

Pievērs īpašu uzmanību cilvēkiem jaunajā uzņēmumā. Tie var radīt vai izjaukt Tavu gandarījumu par darbu un sniegt ieskatu par to, kā patiesībā ir ikdienā. Intervija ir kā ilgs pirmais randiņš — visi pieliek savu spēku un cenšas sevi parādīt no labākās puses. Tagad, kad Tev ir piedāvājums, palūdz laiku, lai vēlreiz satiktos pirms jauna darba pieņemšanas.

Ieteikts plānot individuālas sarunas, nevis grupas pusdienas, jo cilvēki, visticamāk, atveras šādā veidā. Uzdod visus jautājumus, kurus, iespējams, vilcinājies pajautāt intervijas laikā: kad darbinieki parasti ierodas birojā cikos dodas prom? Cik bieži un cik ilgi velta laiku darbam, kad pārnāk mājās? Cik reālas iespējas ir paaugstināšanai amatā? Jebkuru informāciju, kas Tev ir svarīga, labāk noskaidrot laicīgi, nekā būt nepatīkami pārsteigtam, uzsākot darbu.

Vai šis darbs man dos enerģiju?

Darot darbu, kas aizrauj, galu galā rodas lielāka ilgtermiņa apmierinātība ar darbu, jo pavadīsi savas dienas, darot darbu, kas dienas beigās rada enerģiju, nevis izsmēlumu. Ņemot vērā vienmēr aktuālo izdegšanas problēmu, kas sieviešu vidū saasinās ātrāk nekā vīriešu vidū, šis jautājums ir īpaši svarīgs. Pārliecinies, ka jaunais darbs dos Tev enerģiju, jo tas var novērst to, ka pēc pāris gadiem būs to jāpamet.

Vai es varētu iegūt tādas pašas iespējas savā pašreizējā amatā?

Mainot darbu, lielākā lieta, ko zaudē, ir darba sakari. Bieži vien, kad pievienojies jaunam uzņēmumam, ir jāsāk šis attiecību process no jauna. Ja maini savu darbu, lai palielinātu savu peļņas potenciālu vai sāktu darbu, kas labāk atbilst tam darba veidam, ko Tev patīk darīt, vispirms pajautā sev, vai Tavā pašreizējā uzņēmumā ir cilvēki, ar kuriem esi izveidojis veiksmīgas attiecības. Vai Tev izdosies sadarboties tikpat veiksmīgi arī nākamajā darba vietā?

Kāpēc es pieņemu jaunu darbu?

Apsver, vai pieņem jauno darbu tāpēc, ka uzskat, ka tas Tev ir piemērots, vai arī tāpēc, ka jūties nedrošs par savām spējām atrast kaut ko piemērotāku? Tas pats attiecas uz gadījumu, kad pašlaik esi bezdarbnieka statusā. Cilvēka dabā ir izvairīšanās no riska reizēm, kad runa ir par mūsu finansiālo iztiku, taču bailes no tā, kas var būt vai nebūt “aiz stūra”, var novest pieņemt darbu, kas nav īpaši piemērots.

Vai ir iespēja gan virzīties uz priekšu, gan dažādot?

Iespējams, ka mīlēsi uzņēmumu, bet nemīlēsi īsto darbu. Padomāt par to, vai uzņēmuma darbība un kultūra sniegtu iespēju labāk Tev iederēties uzņēmumā. Ja pēc pāris gadiem no šī darba nevarēsi iegūt to, ko vēlies, tagad, iespējams, nav vērts mainīt darba vietu.

Vai uzņēmums atbalstīs manu dzīvesveidu, kā arī manu karjeru?

Daudziem cilvēkiem karjera ir liela viņu dzīves sastāvdaļa, taču tā nav tikai daļa. Tavas ģimenes situācijai ir liela nozīme, apsverot, vai jauns darbs ir piemērots. Ir pilnīgi pareizi paziņot par savām vēlmēm un vajadzībām šajā jomā potenciālajam jaunajam darba devējam. Sāciet savas jaunās attiecības ar skaidrām cerībām un robežām. Paziņojiet darba devējiem, cikos Tev ir nepieciešams, lai bērni bērni tiktu no skolas, kurā nedēļā ir Tava ikgadējā ģimenes atkalapvienošanās, un ka Tu nekādā gadījumā un nekad nepalaidīsi garām otrdienas jogas nodarbību. Šīs ir svarīgas sarunas, lai nodrošinātu, ka uzņēmums ne tikai atbalsta Tavus profesionālos mērķus, bet arī personīgos mērķus.

Lasi arī:

Kāpēc latvieši mēdz pārstrādāties?

Jautājumi sev, Photo by Magnet.me on Unsplash

Jautājumi sev, Photo by Magnet.me on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas