Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

7 lietas, kurām jābūt auto bagāžniekā

Tuvojoties gada siltākajam laikam, daudzi dosies ar savu auto tuvākos vai tālākos izbraucienos gan Latvijā, gan ārpus tās. Taču, pirms sēsties pie sava auto stūres, jāpārliecinās, ka tas ir gatavs šādam braucienam, jo saskaņā ar statistiku gada otrais un trešais ceturksnis (pavasaris un vasara) ir ražīgākie satiksmes negadījumu ziņā. Pērn siltajos mēnešos notika par 723 negadījumiem vairāk nekā ziemā un tajos bija par 40% vairāk cietušo nekā aukstajā sezonā (2112 pret 1287 negadījumiem ar cietušajiem). Tā kā neviens nav pasargāts no negadījumiem, ir jāpārbauda, vai automašīnā ir viss nepieciešamais "katram gadījumam". Lūk, arī priekšmetu sarakstu, kuriem jābūt automašīnas bagāžniekā (saskaņā ar likumu) un kurus ieteicams ņemt līdzi (pēc pieredzes).

1. Aptieciņa

Saskaņā ar jaunāko likuma redakciju pirmās palīdzības aptieciņā ir jābūt:

  • vienreiz lietojamiem cimdiem iepakojumā - 2 pāriem
  • spraužamadatām - 4
  • šķērēm (10-14 cm) ar noapaļotiem galiem - 1
  • mākslīgās elpināšanas maskai ar vienvirziena gaisa vārstuli iepakojumā - 1
  • trīsstūrveida pārsējam (96 x 96 x 136 cm) iepakojumā - 2
  • leikoplastam (2-3 cm) spolē - 1
  • brūču plāksteriem (dažādu izmēru) sterilā iepakojumā - 15
  • tīklveida pārsējam Nr. 3 (40 cm) - 3
  • marles saitēm (4 x 0,1 m) sterilā iepakojumā - 4
  • marles saitēm (4 x 0,05 m) sterilā iepakojumā - 2
  • pārsienamajām paketēm sterilā iepakojumā - 2
  • marles komplektam (600 x 800 mm) sterilā iepakojumā - 1
  • marles kompresei (400 x 600 mm) sterilā iepakojumā - 1
  • marles kompresei (100 x 100 mm) sterilā iepakojumā - 5
  • folijas segai (viena puse metalizēta, otra - spilgtā krāsā) iepakojumā - 1
  • medicīnisko materiālu sarakstam valsts valodā - 1

2. Ugunsdzēšamais aparāts

Likums nosaka, ka automašīnā ir jābūt ugunsdzēšamajam aparātam, un ir svarīgi pārliecināties, ka tā derīguma termiņš nav beidzies.

3. Avārijas brīdinājuma zīme

Papildus tam, ka esat pārliecinājies, ka jums ir brīdinājuma trijstūris, ir vērts atsvaidzināt zināšanas par to, kad un kādā attālumā tas jānovieto. Avārijas brīdinājuma zīme jānovieto uz ceļa, ja:

  1. transportlīdzeklis piespiedu kārtā ir apstājies vietā, kur apstāšanās vai stāvēšana ir aizliegta, vai vietā, kur redzamības apstākļi, laikapstākļi, citu transportlīdzekļu ātrums, ceļa seguma stāvoklis u. c. neļauj citiem transportlīdzekļiem apstāties vai stāvēt. Un arī tad, ja stāvošs transportlīdzeklis var apdraudēt satiksmes drošību;
  2. ceļu satiksmes negadījuma gadījumā vai ja krava ir izkritusi uz brauktuves;
  3. transportlīdzeklis stāv uz ceļa ārpus apdzīvotas vietas tumsā vai ja redzamība ir slikta un viens no priekšējiem vai pakaļējiem gabarītgaismas lukturiem nedeg.

Avārijas zīme jānovieto uz ceļa tādā attālumā no transportlīdzekļa, lai citi autovadītāji būtu laikus brīdināti par bīstamību. Jebkurā gadījumā attālumam no avārijas zīmes līdz transportlīdzeklim jābūt šādam:

  • apbūvētās teritorijās - ne mazākam par 15 m;
  • ārpus apbūvētām teritorijām - vismaz 100 m.

4. Virve un āķis

Vilkšanas virve un āķis, kas noderēs, ja izlādēsies akumulators vai saplīsīs riepa (kā arī dažās citās situācijās).

5. Domkrats un rezerves riepa

Domkrats, kas nepieciešams riepas maiņai, un attiecīgi rezerves riepa.

6. Gaisa sūknis

Gaisa kompresors gandrīz katrā degvielas uzpildes stacijā var uzpumpēt riepu, taču, ja esat ārpus pilsētas - laukos vai uz trases -, saplīsusi riepa var radīt sarežģījumus. Gaisa sūknis var būt noderīgs, lai uzpumpētu ne tikai riepu, bet arī gumijas laivu, gaisa matraci vai piepūstu bumbu.

7. Degvielas kanna un piltuve

Pirms došanās ceļā ir svarīgi pārliecināties, ka tvertnē ir pietiekami daudz degvielas. Taču gadās visādi, dažreiz degvielu var pat nozagt, tāpēc ir drošāk, ja automašīnā ir degvielas kanna un piltuve, kas atvieglo degvielas uzpildīšanu.

Dodoties ceļā, jāpārbauda ne tikai automašīna, bet arī dokumenti, tas ir, vadītāja apliecība un tehniskā pase, jo par to neesamību var tikt piemērots liels sods.

Noteikti pirms došanās ceļā derētu arī sakārtot visu bagāžnieka saturu un salikt to tā, lai nepieciešamības gadījumā ērti būtu pieejama gan aptieciņa, gan trijstūris un citi nepieciešamākie priekšmeti. Tāpat arī jāizņem no tā viss liekais, piemēram, savu bijušo fotogrāfijas. Tieši to savā bagāžniekā atrada Samanta Tīna, kad nolēma auto bagāžniekā ieviest kārtību.

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas