Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Astoņas stiepšanās priekšrocības, par kurām neesi aizdomājies

Foto: Pexels

Foto: Pexels

Neatkarīgi no tā, kad vajadzētu pastiepties, stiepšanās priekšrocības ir milzīgas. Mūsu ķermenis sastāv no muskuļiem un saitēm, kas ir paredzētas ikdienas kustībām, taču pārmērīga to lietošana radīs traumas, un bez kustībām vai ļoti nelielas kustības raksturojošs dzīvesveids var nozīmēt stīvas locītavas, mazāku elastību un pat sliktu stāju. Tātad, kādas ir stiepšanās priekšrocības? No stresa mazināšanas līdz pat labākam miegam un ne tikai!

Stresa mazināšana

Kad esam saspringti, mūsu sirdsdarbība ne tikai paātrinās, bet arī mēdz sasprindzināt muskuļus. Stiepšanās palīdz atslābināt saspringtos muskuļus, vienlaikus atvēlot personīgo laiku, lai koncentrētos uz savu ķermeni un palēninātu tempu. Apzināti un lēni kustoties, atvēlē laiku mierīgai elpošanai, pamani apkārtni, pievērs uzmanību sev un atslābinies. Kad tava elpa un sirdsdarbība palēninās, tu kļūsti mierīgāks.

Elastība

Ne tikai baletdejotāji vai jogas entuziasti var iemācīties būt elastīgi. Izstaipoties katru dienu vai pāris reizes nedēļā, tu vari saglabāt muskuļus elastīgus, stiprus un veselīgus. Mums ir nepieciešama šī elastība, lai saglabātu kustību diapazonu locītavās. Bez tās muskuļi saīsinās un kļūst saspringti.

Stāja

Pareiza poza, kad mēs sēžam vai stāvam, var ietekmēt visu ķermeni – nervus, asinsriti un muskuļus. Taču neviens nevar mums pārmest, ka mums nav pareiza poza, it īpaši, ja visu dienu sēžam pie rakstāmgalda. Novērs to ar muguras izstiepšanu. Lai atgrieztu mugurkaulu vertikālā stāvoklī, izstiepjot muskuļus priekšpusē un nostiprinot muskuļus aizmugurē, atbalsti un noturi mugurkaulu vertikāli, lai uzlabotu un uzturētu optimālu stāju.

Sēdēšana pie datora var būt ne tikai neērta, bet var arī izraisīt muskuļu nelīdzsvarotību starp ķermeņa priekšpusi un aizmuguri. Tas ir tāpēc, ka krūškurvja (krūšu) muskuļi sāk saīsināties un sasprindzināties, bet muguras muskuļi sāk pagarināties, kļūstot vājākiem.

Muguras sāpes

Ja ciet no muguras sāpēm neatkarīgi no tā, vai esi pārmērīgi vingrinājies, nepareizi gulējis vai ik pa laikam pārmērīgi smējies, tu varētu gūt labumu no stiepšanās. Šis process var palīdzēt mazināt sāpes, mazinot spriedzi muskuļos un palielinot asins plūsmu uz muguru. Pret muguras vidusdaļas un augšdaļas stīvumu dinamiskas stiepšanās, piemēram, "kaķa poza", var palīdzēt maigi mobilizēt mugurkaulu un izstiept muskuļus, kas to ieskauj.

Miegs

Mēs zinām, ka miegs ir svarīgs mūsu labsajūtai – fiziskai un garīgai. Jo vairāk gulēsim, jo ​​enerģiskāki un koncentrētāki jutīsimies. Bet dažiem no mums ir grūti pat pagriezties. Tātad, vai stiepšanās pirms gulētiešanas var palīdzēt? Stiepšanās, kas ir daļa no jogas, var uzlabot miega kvalitāti, samazinot garīgo stimulāciju, piemēram, guļot stiepies taisni un lēnām, mierīgi elpo. Ātri vien jutīsi, kā ķermenis atslābinās, un arī miegs būs kvalitatīvāks.

Traumu profilakse

Ja rodas traumas, tas dažreiz var nozīmēt nedēļas, ja ne mēnešus ārpus fitnesa rutīnas. Stiepšanās ir lielisks veids, kā novērst to, ka organisms aizmirst ikdienas ierasto treniņu ritmu. Stiepšanās palielina asins piegādi un skābekli muskuļiem un locītavām, ļaujot labāk pārvietoties uzturvielām un uzlabot asinsriti visā ķermenī. Labāka cirkulācija nozīmē ātrāku atveseļošanos, kas palīdz mazināt sāpes pēc traumām un treniņa.

Vingrošana

Stiepšanās var būt ne tikai traumu profilakse, bet arī lielisks veids, kā sagatavot ķermeni vingrošanai, it īpaši, ja to ļoti noslogo. Dinamiska stiepšanās palielina asins plūsmu muskuļos un ir lielisks veids, kā sagatavot ķermeni intensīvākiem vingrinājumiem, piemēram, skriešanai vai riteņbraukšanai; tā var arī uzlabot fizisko veiktspēju. Izstiepjot mūsu muskuļus, varam palielināt locītavas kustīgumu, tādējādi palielinot muskuļu potenciālu radīt lielāku spēku. Tā kā tādas kustības kā skriešana un riteņbraukšana sastāv no daudziem atkārtotiem kustību modeļiem, daži muskuļi var kļūt pārmērīgi noslogoti un sasprindzināti, piemēram, gūžas zonas muskuļi. Statiskā stiepšanās pēc treniņa var palīdzēt atjaunot šo muskuļu nelīdzsvarotību!

Garīgā skaidrība

Dažreiz mums vienkārši ir nepieciešams veids, kā garīgi “sagremot” dienu un nomierināt savu ķermeni un prātu. Pētījumos parādīts, ka statiskā stiepšanās aktivizē parasimpātisko nervu sistēmu, kas ir atbildīga par atpūtas un gremošanas funkcijām. Tas palīdz radīt miera un relaksācijas sajūtu.

Ja meklē motivāciju kļūt par sevis labāko versiju, pievienojies pavasara izaicinājumam “Plus/mīnus Magone” un tievē kopā ar “Slavenības. Bez filtra” zvaigzni Magoni Liedeskalnu!

Izaicinājums norisināsies visu aprīli. Katrai nedēļai būs veltīts īpašs uzdevums, kas palīdzēs tev sasniegt savu mērķi atbrīvoties no liekā! Pirmās nedēļas izaicinājums – rīta staipīšanās.

Ikviena dāma, kura ir gatava mesties šajā avantūrā, ir aicināta ievietot sociālajos tīklos ierakstu vai īso stāstu jeb storiju, kur redzama, veicot nedēļas uzdevumu. Ierakstam pievieno tēmturi #plusminusMagone un piedalies vērtīgu balvu izlozē!

Lasi arī:

Magones tievēšanas izaicinājums "Plus / mīnus Magone"
Foto: Pexels

Foto: Pexels

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas