Mēs visi zinām, ka videozvani ir ārkārtīgi svarīgi mūsdienu pasaulē – video zvanā tiekamies ar draugiem, rīkojam darba sanāksmes, intervijas, tiekamies ar klientiem. Tomēr dažkārt cilvēki nejūtas ērti un pārliecināti par sevi, tādēļ mums ir 9 lieliski padomi, kas palīdzēs Tev labāk izskatīties video zvanu laikā un justies pārliecinātam:
1. Fons
Pirms videozvana veikšanas apskati, kas ir redzams fonā. Ja tas ir personisks zvans, tā, iespējams, nav problēma. Tomēr, ja plānota biznesa saruna, palūko, vai fonā nav lietas, kas var novērst uzmanību no tā, ko Tu saki.
2. Apgaismojums
Izvēloties videozvana vietu, apgaismojumam ir liela nozīme. Ja dienas laikā sēdēsi pie loga tā, ka gaisma nāk no aizmugures, iespējams, ka neviens Tevi nevarēs redzēt – būs tikai Tavs siluets un tas būtiski traucēs, jo sarunas laikā ir svarīgi redzēt sarunas partneri, viņa reakciju, emocijas. Apgaismojums ir viens no iemesliem, kādēļ patiesībā daudzi cilvēki video zvana laikā neizskatās labi. Apdomā – iespējams, ka tev nepieciešams papildus gaismas avots, kas izgaismos tavu seju.
3. Interneta pieslēgums
Vai Tev ir gadījies, ka saruna biedra attēls sastingst vai kļūst klučains, jo kādam ir slikts interneta signāls? Nereti problēmas rodas tāpēc, ka tiek izmantots bezvadu savienojums, bet tas nav vienīgais iemesls. Ja Tev gaidāms svarīgs zvans, iespējams, ir vērts pieslēgt datoram interneta kabeli. Ja tas nav iespējams – tad raugies, lai sarunas laikā netiktu izmantota failu lejupielāde, augšupielāde, interneta televīzija un citas funkcijas, kas lieki patērē internetu.
4. Izmanto austiņas
Viena no lielākajām videozvanu kļūdām ir austiņu nelietošana, tā vietā priekšroku dodot iebūvētajiem skaļruņiem, kas dažkārt rada atbalsis. Kad sarunu biedrs dzird savu balsi atbalss formā, tā var būt kaitinoša. Lai izvairītos no šādām situācijām, vienkārši uzliec austiņas!
5. Kameras leņķis
Tavas kameras leņķis var ievērojami ietekmēt to, kā Tu izskaties tiešsaistē. Kamerai vajadzētu uztvert Tavu seju un ķermeņa augšdaļu, kamerai atrodoties acu augstumā. Runājot, Tev jāskatās uz kameru (nevis uz ekrānu), tas palīdzēs radīt iespaidu, ka jums ir acu kontakts ar otru personu.
Ja kamera atrodas daudz zemāk par acīm, tā Tavu ķermeni un seju padarīs daudz neproporcionālāku. Tāpat arī acu kontakts nāks “no augšas”, kas video zvana laikā radīs pārākuma iespaidu.
Kameras novietošana daudz augstāk var radīt līdzīgas problēmas. Lai videozvanos Tu izskatītos labāk, vienkārši novieto kameru acu līmenī. Ja novietosi kameru pareizajā leņķī, ievērot nākamo padomu būs daudz vienkāršāk.
6. Acu kontakta veidošana
Runājot ar kādu personu klātienē, acu kontakta izveidošana ir ārkārtīgi svarīga, vai ne? Cilvēks, kas neskatās acīs, nevieš uzticamas un pārliecinātas personas iespaidu. Tas pats attiecas uz sarunu tiešsaistē. Kā jau minēts iepriekš, skatīšanās uz kameru liek cilvēkiem justies tā, kā Tu skatītos uz viņiem. Izvairies no kārdinājuma skatīties pats uz savu attēlu visā video zvana laikā. Tu vari pārbaudīt, kā izskaties, pirms video zvana sākšanas, bet pēc tam sazmazini savu attēlu vai aizver to pavisam.
7. Poza un attieksme
Sarunas laikā pievērs uzmanību savai stājai. Tu noteikti izskatīsities labāk videozvanos, ja sēdēsi taisni, nevis būsi izlaidies krēslā pusguļus. Sēžot taisni, videozvana laikā Tev būs arī vairāk enerģijas, kamēr atslābinātās pozas var likt izskatīties Tev neomotivētam vai slinkam.
8. Izslēdz visu, kas novērš uzmanību
Ir ļoti viegli novērst uzmanību no videozvaniem. Pārliecinieties, ka esi izslēdzis visus nevajadzīgos rīkus, lietojumprogrammas vai jebkādu citu iespējamo uzmanības novērsēju.
Tāpat Tu vari samazināt uzmanības novēršanas riskus arī savam sarunu biedram, piemēram – tīrs fons palīdzēs otrai personai koncentrēties tieši uz Tevi.
Tāpat arī pārvietošanās noteikti novērš uzmanību no cilvēka, ar ko runā. Ja vēlies noturēt uzmanību uz sevi – centies turēt savu attēlu ekrāna centrā un daudz nepārvietojies.
9. Apģērbs
Videozvans ir tieši tāda pati personiska mijiedarbība kā klātienes kontakts. Tādēļ tev ir jāierodas pienācīgā apģērbā. It īpaši, ja tā ir darba intervija, kurā Tu kādam radīsi pirmo iespaidu. Gatavojoties video zvanam, noteikti izvēlies savas drēbes, ņemot vērā fona krāsu (piemēram, ja fonā ir balta siena, tad Balta blūze nebūs labākā izvēle – Tu tajā nebūsi pamanāma. Arī pārmērīgi drosmīgi un krāsaini raksti var novērst sarunu biedra uzmanību.
Un vēl viena nianse – noteikti saģērbies pilnībā – no galvas līdz kājām, jo nekad nav zināms, kas var notikt. Tev var kaut kas nokrist vai varbūt var nākties aiziet pēc pildspalvas, piecelties utt. – būs ļoti neērta situācija, ja mugurā būs žakete, bet kājās pidžama.
Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēs Tev labāk izskatīties videozvanos. Protams, arī videozvaniem ir nepieciešama neliela prakse. Tādēļ, ja pirmajā reizē kaut kas nenotiek gluži pareizi, vienkārši paturi to prātā un ņem vērā nākamreiz!