Aerodium lidojums Siguldā, Foto: 1188
Par “Aerodium” lidotājiem dzirdējis teju ikviens, taču šis ir kas tāds, ko noteikti ir vērts, ja ne pamēģināt, tad savām acīm vismaz apskatīt. Doma par lidošanu rodas spontāni – pamostoties no rīta un domājot, kur šodien aizbraukt. Daži no ģimenes pieprasa aktīvu atpūtu un tad nu sākam meklēt – kas vēl nav pamēģināts un kur nav pabūts. Zvans uz “Aerodium” un – ir skaidrs, ka lidot varam jau pēcpusdienā.
Pusstundu pirms norādītā laika esam klāt. Saule spīd, laiks silts, atmosfēra patīkama. Piesaulītē uz pufiem satupuši vērotāji, gaidītāji un līdzjutēji. Te patiešām ir vērts piestāt, kaut vai tādēļ, lai apskatītos, kā cilvēki iegūst neredzamus spārnus, pārvar gravitāciju. Starplaikos starp grupām instruktori iepriecina skatītājus ar dažādiem demonstrējumiem, kas izsauc ovācijas.
Vispirms – jāparaksta līgums. Tad arī tiek izsniegtas numurētas ķiveres un pierakstīts laiks, cik kurš ilgi lidos. Mums ir ģimenes biļete, kas ietver 8 minūtes kopā – ātri vienojamies, kurš lidos 3, kurš 2 minūtes, tas tiek pierakstīts. Acīmredzot, numurs uz ķiveres palīdzēs instruktoriem zināt, cik kuram ilgi lemts būt gaisā.
Drīz vien instruktors aicina visus lidotājus uz instruktāžu. Grupā esam kādi piecpadsmit cilvēki, no kuriem vismaz puse ir bērni. Tā kā turbīna ir ārkārtīgi skaļa, tad lidojuma laikā sazināšanās ar instruktoru notiek žestu valodā. Par tiem vairāk tiek pastāstīts pirms lidojuma instruktāžā – apgūstamo norāžu nav daudz, bet ir jāsaprot, kā iztaisnot, saliekt kājas, atbrīvoties vai pacelt galvu uz augšu – tam visam ir nozīme, jo tas ietekmē spēju lidot. Rotaslietas, gredzenus un pulksteņus nomainām pret īpašiem tērpiem, brillēm un ausu aizbāžņiem. Esam gatavi kāpt uz platformas.
Fotografēt un filmēt no iekšienes nedrīkst – to var darīt tikai no platformas, kur notiek uzgaidīšana. Taču lidojuma laikā arēnā atrodas fotogrāfs, kas visu sabildēs arī tuvumā un, ja vēlēsies, fotogrāfijas varēsi pēc tam iegādāties.
Grupa, kas pieteikusies uz noteikto laiku pa kārtai lido. Mazākajiem, protams, ir vismazāk pacietības, tādēļ viņi sāk, pēc tam – pieaugušie. Gaisā tiek ikviens. Sākotnēji ir jāsaprot, kā darbojas tavs ķermenis šajā gaisa plūsmā, izrādās, katram izliekumam ir nozīme – roku leņķim, kāju novietojumam, zoda augstumam utt. – lai gan lidojuma laikā nevajag iespringt, tomēr, kamēr visas ķermeņa daļas pa lielam neatradīsies savās vietās, lidojums īsti nesanāks. Taču instruktors ir fantastisks un ātri palīdz sakārtot visu pareizajos leņķos tā, lai kopīgi ar instruējamo varētu pacelties gaisā. Protams, ka līdz gaisa trikiem iesācēji netiek, tomēr sajūta, ka Tavs ķermenis spēj lidot, ir neaprakstāma. Dažas minūtes liekas – pārāk maz, lai varētu noķert sāta sajūtu, paliek tā nelielā “gribas vēl” pieskaņa. Tomēr tas ir pilnīgi pietiekami, lai paspētu no sirds izbaudīt procesu un nokāpt no platformas, sajūtot vieglu nogurumu visā ķermenī. Jāteic, ka pirmie soļi, atgriežoties uz zemes, ir visai grīļīgi.
Ir tādi pasākumi, par kuriem iedomājoties vien, sejā iezogas smaids. Un šis ir viens no tādiem! Noteikti ir vērts izmēģināt. Ja baidies pats doties “gaisā”, tad nākamreiz nepabrauc garām – ja esi Siguldas tuvumā, piestāj arī “Aerodium” un pavēro, kā notiek lidojumi. Tas ir tā vērts! Noskaties Video!
Izlasi arī:
- Siguldas krāšņie ūdenskritumi un citas neredzētas vietas
- Ko var redzēt laivu braucienā no Līgatnes uz Siguldu?
- Siguldā izveidots maršruts 8 km garai pastaigai
- Nakšņošanas iespējas Siguldā
- Spa procedūras un masāža Siguldā
Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!
Aerodium lidojums Siguldā, Foto: 1188